Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Wah!


Recommended Posts

Става въпрос за следното: притежавам Ibanez Weeping Demon WD7 Wah-wah. Ползвам го главно по лайво изпълнения, което се случва веднъж месечно и рядко вкъщи. На последния лайв се получи странен проблем:

1) Пускам кубето - всичко е ок(clean, dist на 6)

2) Натискам педал - изведнъж volume-a изчезна - т.е. чувах китарата през wah-то, но съвсем тихо.

Казах си че е от батерията - отидох преди концерта купих си една toshiba 9V и отново пробвах, но без успех. Отказах се от ефекта и реших на другия ден да пробвам. Това което се получи в нас беше следното - когато натискам педала се получава ефекта на включване на лампово кубе т.е. момента в който чакаш лампите да ти загреят. Та това се случва всеки път по за 1 сек и после всички си е ок.

Говорих с един приятел, който озвучава и той предположи че нещо се е замърсил ефекта и трябва да го дам на пичовето от Dynacord.

Аз реших първо да попитам!

Моля дайте съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се почисти, но проблемът едва ли се състои в това.Може да си отива някой кондензатор.

Ако същото се получава и на захранване и с батерия т.е. проблемът не е в захранващият модул ще играе поялника.Виж има ли положение на потенциометъра в което проблемът е по-проявен или се оправя.Много е вероятно да се е прецакал вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За педала или кондензатора говориш?

На какво се дължи това при положение, че както споменах по-горе аз го ползвам рядко... :punk_guitar:

Slacoth, как да постъпя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Става дума за педала, да видиш има ли положение на педала (макс напред примерно ил макс назад), при което проблема да е по-явен).

 

Малко отделно от самата тема (надявам се Кримсън да не се сърди, ама не искам да препълвам раздела).

 

Имам си едно стандартно CryBaby, доста старо и се появиха две проблемчета.

 

1. Когато натисна докрай напред, се чува звукът от докосването на копчето за он/оф. То нали е разположено под педала, когато натисна докрай напред и го докосна се чува през усилвателя (все едно си близо до бутончето и го чуваш как се движи нагоре надолу, нали е метално).

 

2. Започна да хваща радио. Не знам коя е точно радио станцията :punk_guitar: Обаче когато го пусна и се чува някакво радио през говорителя на кубето и това го има само когато уа-то е пуснато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го пуснеш на здраво захранване или го пробвай в Auto Engage режим . Това би помогнало , ако проблема е в ел. ключ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Бих искал да ти помогна повече, но моята компетентност по тези въпроси е съвсем повърхностна.

Трябва да се замерят разните стойности със мултицет от някой специалист.

 

За педала или кондензатора говориш?

На какво се дължи това при положение, че както споменах по-горе аз го ползвам рядко... :)

Slacoth, как да постъпя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Започна да хваща радио. Не знам коя е точно радио станцията :P Обаче когато го пусна и се чува някакво радио през говорителя на кубето и това го има само когато уа-то е пуснато.

:) Аз пък като сложа:

китара-->Ds-1-->Whammy-->amp. няма проблеми! ...но като са:

китара-->Whammy-->Ds-1--> аmp. - хващах Руско радио... :greenball::rolleyes:

Редактирано от Alex V.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за моя проблем - по някакви неведоми пътища успяхме да го поправим!

Slacoth, разглобихме го и прегледахме интегралните схеми - вътре всичко си беше наред! Никаква следа от нещо изгоряло или подобна миризма. Тъкмо бяхме на път да се откажем и да затворим педала, когато приятелят с който действахме реши да разглоби и механизма на самия педал(Demon-а има два mod-a на работа). След като и там не се се намери нищо го затворихме. Аз си казах че едва ли нещо се е променило, но всъшност наистина wah-то си тръгна без проблеми :punk_guitar:

Явно нещо се е зацапало или напрашило!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че всичко си е дошло на мястото на края,но ми направи впечатление как си искарал концерта без уах? някой ти даде ли? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че всичко си е дошло на мястото на края,но ми направи впечатление как си искарал концерта без уах? някой ти даде ли? :punk_guitar:

 

Просто свирих без wah :blink:

За мен не е болка за умиране ако съм без т.к. моя chain е твърде прост: китара -> wah -> кубе :greenball:

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.