Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се полира китарата?


Recommended Posts

Ами...мен ако питаш, ако са някакви малки драскотини, които само ти знаеш че съществуват и неминуемо се появяват с времето в процеса на ползване на китарата - не си струва да се занимаваш с тях, все пак това е китара за свирене а не за гледане. Дори според мен такива леко (подчертавам леко) захабени китари имат повече чар от чисто новата китара, която е недокосната. Ти можеш просто да си поддържаш китарата - да я забърсваш от следите от пръсти, от прах и пот; така цялостният блясък на китарата си седи много дълго време.

 

По принцип няма как да "запълниш" тези драскотини освен ако не дадеш на някой да пребоядиса китарата или просто да сложи още един слой лак и да полира него. Това обаче е скъпа и трудоемка операция. Ако решиш да полираш сегашния лак, имай предвид, че полирането отнема малко от дебелината на лака, защото полирпастата е един вид много фина и течна шкурка. Ако китарата ти е сравнително нова и с дебел лак, може да понесе операцията, но по-нататък!? :greenangel: Ако мога да направя аналог - все едно да остриш молив и винаги да искаш върхът му да е остър като игла... Няма как да имунизираш китарата към надраскване :D

 

Ако са някакви видими джазги - единствено пребоядисването ще спаси положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С фина полир паста и машикка за полиране(и малко вода). И часеве полиране...

Ако има по-дълбоки дефекти е добре преди това да се отстранят с водна шкурка, но ако дебелината на лака позволява това да стане, без да изшкуриш лаковото покритие.

Само внимавай да не мокриш много, че се надува дървото, ако попадне вода в някоя дупчица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вълнен пуловер, терлик нещо от тоя род според мен би трябвало да свърши работа срещу много миниатюрни драскотини, но трябва с часове да търкаш ... не съм го пробвал лично ... така че ако ти се рискува пробвай може си одраскаш сичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз съм пробвал и ще кажа, че с машината(ако искаш огледален финиш) се полира с часове.

С парцала не ми се мисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.