Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни...


Cambara

Recommended Posts

Значи .. реших и аз да пробвам да свиря на този УнИкален инструмент .. :godbless: и понеже чичо бивш китарист ( бас ) ама имаше и електрическа китара и ми я даде .. само че една струна я няма .. и ми каза най-добре да ги сменя всичките .. та... ако някой може да ми каже нещо .. какви струни да си взема , ако има някакво значение ... сигурно има де ама ... просто да питам :godbless: от пловдив съм и мисля че в музикалния магазин ще има :godbless: някой ако ми каже какво да зимам ще съм много хепи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пич...радвам се че си ентусиаст и ти се свири на китара...пожелавам ти много приятни моменти с този велик инструмент...ама сега извинявай...но...в този форум има стотици теми за струните...вземи се поразтърси малко...всичко е обяснено в тънкости...просто няма какво да се добави повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с preibanez , но искам да ти кажа че секи си има лично мнение какви струни да ползва,защото дебелините са различни и какво ли още не , трябва сам да прецениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от пловдив съм и мисля че в музикалния магазин ще има :punk_guitar:

Правилно мислиш! Аз като си търся хляб понякога ходя до хлебарницата и има да му се не види.

9-42, 9-46, 10-46 за електрическа китара стандартна настройка в Ми (e, b, g, D, A, E) и трите стават, 9-42 или 9-46 най-добре.

Като си тръгнал към магазина най-добре вземи и някой евтин тунер за 15-20лв, важно е да си добре настроен.

За да няма после и тема "как да си настроя китарата". :hysterical: Успех и наистина пиши на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси :hysterical: аабе хора кво толкова .. хепи .. виж в колко часа съм писал .. :thumbs_up: бая бях пийнал .. както и да е :D

Редактирано от Cambara
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно има други теми но докато тази е още свежа тука да задам и аз един въпрос :) Аз по принцип винаги сам свирил с 10ки и се чудех сега дали да не пробвам с 9ки обаче аз свиря малко по тежичко такова Металика тва онова и викам няма ли да са ми тънки и да скъсам нещо :) И малко повечко блъскам като се надъхам на Master of Puppets :} По принцип десятките са ми удобни но знам ли 9 може да е по-добре.Китарата ми е ЛесПол евтин модел 460 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия въпрос:По-лесно е да започнеш в комплект 9-42.Ти като начинаещ трябва да свикнеш първо с удобните, а после да експерементираш, защото не ти ли прилепне китарката от първото свирене, започваш да я понамразваш.И да, смени ги всичките.

Втория въпрос:Експериметираи.Тънките струни са "по-удобнички", но звукът на дебелите е по-дълбок и плътен.

И към двамата:Струните се сменят на около месец, или по-малък период(зависи от свиренето и потните кунки).Няма толкова да се пре..ете ако си вземете неподходящи(няма да ви висят доживот).Все пак не струват майка си и баща си, а опитът в това начинание, ще ви помогне да не пускате подобни теми.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.