Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson Vs. Esp


Harvester Of Sorrow

Recommended Posts

Пичове, за коледа смятам да си взимам нова дъска и съм се спрял на три китари:

1. Jackson RR LH

2. ESP LTD Eclipse LH

3. ЕSP LTD Explorer LH

Ето и снимки на моделите:

http://www.worldmusicsupply.com/cart/pics.asp?Prod=EC50-BKLH

http://www.dolphinmusic.co.uk/shop/flypage/product_id/11855

http://www.dv247.com/assets/products/46996_l.jpg

Знам, че има и други такива теми, но моля ви, дайте мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И трите изгкеждат добре. Като звук нямам представа коя ще е по-добра.

Като визия Стрелата изглежда добре.

Като удобство на тялото, допускам, че LTD-тата ще са ти по-удобни.

 

Дай спецификации и на трите китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам от снимките това са еквиваленти (може би) на : LTD Ec 50/Ec 100 ; Jackson RR1-T (TOM, string-through body) и LTD Ex400. За мен оттук се вижда, че Jackson моделът, който си посочил е от най-висок клас китара на производителят си, за разлика от останалите и качеството на изработка ще е най-голямо, но все пак... :recourse:

Първото, което забелязвам са коренно различните форми, не знам дали си свирил на тези три китари и дали имаш някакви впечатления освен от характеристиките им. Разбирам, че като левичар нямаш особено голям избор, но съм забелязал повече китари за лява ръка на Jackson отколкото на LTD. Има огромна разлика в цените м/у моделите на LTD и този на Jackson, които си посочил. Относто EC моделът, той има LTD адаптери (пасивни, ест.), Jackson - Seymour Duncan, което е доста добре, а ЕX - EMG81 & EMG60. Дървесината на китарите е различна : EC - Basswood , EX - Mahogany , Jackson - Alder. Аз лично, не харесвам формата на EC, както и характеристиките, затова бих я изключил на фона на другите китари. Мисля, че картинката е ясна от казаното дотук - ако на Дядо Коледа му е достатъчно дълбок джоба, китарите са еднакви за твоите очи и ръце - нека да е Jackson. :greenball:

Естествено, това е мое мнение. Моите поздравления, ако наистина си вземеш такава. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А долу-горе от някой магазин каква ще излезе цената. EC беше някъде към 300 долара с доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ec ще излезе около 550 лева, предполагам Ex около 1000 - 1200 (възможно е и повече), а Jackson-a e достатъчно скъп, за да можем да мечтаем и гадаем. :recourse:

LTD търси в Dynacord , а Jackson в xxxx.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разглеждайки цените.. наистина се опитваш да избираш между китари от съвсем различни ценови диапазони...

Колко искаш да похарчиш?

 

Но не стана и ясно кои точно модели имаш предвид.

 

Ако да кажем, избираш между Jackson RR1-T, LTD EX400 и LTD EC500, то едва ли би могъл да получиш еднозначен отговор коя е по-добра.

Обърни винимание, че по-скъпите LTD са с компенсиран EARVANA нът, който би накарал китарата да свири наистина много вярно и не е никак лоша екстра.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че RR1 струва около 5000лв.

 

http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Jackson...-GIT0012564-000

 

Май това ще ти помогне при избора :recourse:

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам по Хармони Цернтрал, че за по 1300-ина долара са си я взели там.

Но да - като че ли е по-добре да сравняваме с ESP, не с LTD...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като имах предвид RR имах предвид някой по-нисък клас, просто такава снимка намерих. Или въобще някой по-нисък клас ляв Джаксън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да взема китара до 1000 лева, може и 100-200 лева нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, очевидно трябва да пробваш, за да прецениш.

Аз мисля, че китарите в една ценова категория са подобни.

Мен лично, много ме блазни тоя earvana нът. Иначе между елша, липа и махагон, аз лично бих взел или махагоновата, или елщовата китара. Марката едва ли е от голямо значение - просто пробвай и прецени сам за себе си коя ти харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.