Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Guitars. Emg-hz H4 P.u. I Emg 81 (b&n) Active P.u.


Kris_ESP_M2

Recommended Posts

Нямам точно Cort, но в своята китара имам такива,

когато свириш с двата едновременно можеш да постигнеш задоволителен чист звук, но само колкото да "запълниш дупките" в песни с няколко чисти пасажа. Все пак са предимно метълски адаптери. Ако свириш повече на чист канал, отколкото с брутален гейн, огледай се за друга китара/адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Можеш ли да препоръчаш някоя горе-долу в този ценови диапазо (мале че се изразявам :greenball: ), която да е малко по универсална? Аз си мислех за fender standart stratocaster HSS (но той е доста скъпичък като за първа електрическа китара за сега).

Редактирано от Ignos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HSS конфигурациите вършат добра работа, аз лично предпочитам HSH - но там вече ти трябва да си подбереш, защото "универсална" е много разтегливо понятие. Вземи някой приятел, разходете се, виж, пипни, чуй, па си изграждай мнение(може даже да си вземеш лист хартия и да си записваш впечатленията от всяка китара, че човек като пробва 20 китари за 1 ден и малко се пообърква). Като си харесаш няколко модела, почети из рецензиите из нета(www.harmony-central.com , www.musiciansfriend.com , www.ultimate-gutar.com), какво са казали другите хора за тези китари. Не го взимай на 100%, защото има доста народ, дето не знае китарата откъде се хваща, но пише "Свиря професионално от 15 години... тая китара е много яка!". Ползваш ги просто като насоки - кой какво е търсил в тази китара, какво е получил; колкото повече се повтарят едни и същи мнения, толкова по-вярно.

 

Другият вариант(тъй като при нас няма най-богатия избор на музикални инструменти) е да си харесаш нещо от Интернет. Тогава обиколката по магазините пак ще ти е от полза, защото вече ще знаеш горе-долу какви изисквания желаеш да се покриват. Но предполагам, че като за първа китара няма нужда от чак толкова капризи :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често гледам въпросните ревюта из сайтовете, но точно си задавах въпроса доколко може да им се вярва като един само хвалят даден модел, други го плюят. Наистина най-добре е да се пробват лично всички избрани модели и тогава да се решава, защото иначе няма шанс :rolleyes: Мерси за отговора.

 

П.П. Да пусна нова тема (или в тази направо) или да пратя ЛС на някой по-запознат от мен, да попитам относно някои марки китари и усилватели и дали се продават (и къде) в софийските магазнини (въпреки, че съм от провинцията в София предполагам има най-голям избор). Знам за повечето, но има дадени, за които искам да попитам :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Най-накрая намерих време и ходих да пробвам китарата Cort EVL- k4. Страаашно очарован останах, много ми хареса, много ми беше удобна и направо около празниците, след няколко седмици, със скромните 509 лева (всм не че са малко пари, но за такава яка китара според мен са направо малко :cheers: ) отивам и си я взимам :beer: Благодаря много на всички, които се включиха, светнаха ме за много работи и ми помогнаха в избора :thx::thx:

 

:( Весело изкарване на празниците!! :);):P

Да, честито от сега и от мен :) И освен това явно ще се присъединиш в клуба.

 

Хехе мерси :) :)

 

 

 

 

Често гледам въпросните ревюта из сайтовете, но точно си задавах въпроса доколко може да им се вярва като един само хвалят даден модел, други го плюят. Наистина най-добре е да се пробват лично всички избрани модели и тогава да се решава, защото иначе няма шанс :) Мерси за отговора.

 

П.П. Да пусна нова тема (или в тази направо) или да пратя ЛС на някой по-запознат от мен, да попитам относно някои марки китари и усилватели и дали се продават (и къде) в софийските магазнини (въпреки, че съм от провинцията в София предполагам има най-голям избор). Знам за повечето, но има дадени, за които искам да попитам :)

 

Ми най-добре пусни тема, по-бързо и повече отговори ще получиш. Сички са пичове и разбират и бързо ще те ориентират :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.