Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля хелп търся кубе


Mzorg14

Recommended Posts

Та пак се извинявам сигурно много хора пускат тук такива теми,но ми трябва помощ - търся си кубе 2-ра ръка (може и първа :) ) - разполагам или по скоро ЩЕ разполагам с около 200-300 лв кам коледа и след сурваки :thumbs_up: свиря у нас и в гаража на един приятел . свирим по-тежка музика (траш и дет) начинаещ така че ако може някои друг съвет добре ще е. ако има значение от Варна съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обиколи магзините, разгледай какво се предлага, накарай продавачите да ти включат да пробваш, огледай добре възможностите на всяко усилвателче, слушай какво ти говорят продавачите, но имай едно на ум, че те си продават стоката и обикновено се опитват да я изкарат най-добрата.

 

Вземи един лист и си направи една табличка с модели, цени, възможности, брой канали, дали те кефят и т.н.

Накрая ще си намериш идеалният вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи аз преди около месец си взех от xxxx , fender frontman 15 за 230 лв и съм си доволен. Естествено трябва да си на ясно че не можеш да изнасяш концерт с тва кубенце :) , но е доста мошничко,мисля че няма да съжаляваш ако си вземеш такова :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем така де колебая се - тоя фендер споменатия и едно Laney ( LX20 или 35 ) - та питах един пич в скаип каза че фендерите не са мн за тежка музика а пак аз точно тва искам да свиря. и двата модела ги има в РФ Варна - моля мнение :) бтв и двете са по 230 кинта. и пак да кажа нещо - леини-то няма Геин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едни малки 15 или 30 ватови Behringer кубенца, които звучаха много приятно като за вкъщи.

Ама наистина доста приятно.

SviStyle от форума имаше такова. Питай го на лично съобщение дали още свири с него.

Сигурен съм, че може да ти даде семпълче от кубето, та да го чуеш, както и да ти каже точния модел.

Аз свирих на него и си спомням, че имаше бая възможности, драйвове и т.н.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Малко ми е неудобно да питам така в чужда тема, но все пак се заговори за Fender кубета и искам да попитам - Какво мислите за това кубе? Видях го днес с един приятел в xxxx за 569 лева. Някакви мнения?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaто го видяхте, не го ли чухте?

 

Усилвател като усилвател - в интерес на истината вика много силно.

Не знам дали се дължи на потенциометрите(не съм го усилвал над 2 часа), но дори при малко въртене на потенциометрите, усилвателя реве силно.

Като изключим това, усилвателят едва ли има някакви други страхотни достойнства.

Драйв канала му звучи както повечето транзисторни драйв канали... по мое мнение няма особена красота в драйва му.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, чухме го, но се съмнявам, че мнението ми е достатъчно обективно и компетентно, защото не съм го ползвал. Мисля, че би трябвало да се съглася с това, което каза за потенциометрите. Иначе на мен доста ми хареса чистият канал, но и драйвът не е лош.

Редактирано от Am-I-Evil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е лош, ама не е и свестен драйв канал. В смисъл - има НЯКАКЪВ транзисторен драйв.

Примерно според мен на Peavey Transtube транзисторния драйв е къде-къде по-музикално звучащ.

Този Фендер ми звучи като средностатистическо транзисторно овърдрайвче.

И не е само мое мнение, между другото...

 

А чистия канал си е наистина съвсем чист канал.

Малко като хай-фи усилвател, включен в кабинет.

 

Като цяло звъка му не ми се струва много различен от старите транзисторни Fender Sidekick.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно голямото фендър чудо - Евтим се е изказал снисходително, драйвът му е ужасен, макар и по-лоши да има. Но за сметка на това звучи коренно различно, когато е с добър ефект през него, в смисъл по този начин наистина звучи добре, доколкото се простират възможностите на ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^,както и ^^ драйва е наистина мега зле!А и наистина чистия канал е като хай-фи.А бе....долнопробна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

212-ката на Фендер наистина е мега зле.Драйва не става, клийн канала също не е от най-готините.И наистина не може да се намали.Много по-добре ми звукна Фронтмен 65р(който си спазарих).Макар да е по-малкия вариант, има голяма разлика в чистия(много трябва да се внимава с високите) и най-вече в драйв канала.Не знам на какво се дължи.С един хубав бустер става прилично.

Относно споменатия от Евтим Берингер, ще споделя че е 30 ватов и има вграден периферен процесор, чието качество не е на много добро ниво, но си има 99 готови пресети.Модела е GX110 и вече не се произвежда.За сметка на това си има нова версия GMX110(мисля че беше), в която има тунер и вграден с-амп+екстрите от предишния модел.Отделно се продава и мидиконтролер към него но като сметнеш цената....по-добре да си вземеш по-готино комбо и процесор(педалчета)

Като цяло не е много лош амп, ползвал съм го като основно кубе по репетиции и концерти и си вършеше доста добра работа.Сега е само практис ампа, който се въргаля удома с който си записвам форумските джемове и разбира се подържам форма, без да преча на комшийте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че си варненец..таа аз си купих кубе от фактор януари - февруари някаде .Модела е Roland Cube 15x .Има 4 вида Distortion : Overdrive,Distortion,Metal i Metal Stack + Power Squeerzer.Има изход за миксер,но по-важното е че звучи пффф меко казано убиец.Не обичам да се хваля но тва си беше попадение в десятката понеже цената му беше 220лв.Става за тежка музика.Иди го пробвай ако те интересува но кубето е жестоко.Аз сверя с него по концерти / кам миксера го включвам де.. /

Аа и освен това има кристално чист звук на клийн канала

 

Успех !!! :):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че си варненец..таа аз си купих кубе от фактор януари - февруари някаде .Модела е Roland Cube 15x .Има 4 вида Distortion : Overdrive,Distortion,Metal i Metal Stack + Power Squeerzer.Има изход за миксер,но по-важното е че звучи пффф меко казано убиец.Не обичам да се хваля но тва си беше попадение в десятката понеже цената му беше 220лв.Става за тежка музика.Иди го пробвай ако те интересува но кубето е жестоко.Аз сверя с него по концерти / кам миксера го включвам де.. /

Аа и освен това има кристално чист звук на клийн канала

 

Успех !!! :thumbs_up::greenball:

;) един приятел , с които се сабираме да свирим има същото кубе и знам че звучи мн добре ! само моля да ми кажеш откъде го взе ? мн ще сам ти благодарен :) мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.