Jump to content
Българският форум за музиканти

Елица не изхаби ли Стунджи като барабанист?


Recommended Posts

:) В момента слушам новия албум на Елица и Стоян Янкулов и гледам клипчетата на уеб-сайта.И първото което ми прави впечатление е че стават все по-добри и по-добри тоя клип със японския барабан О-дайко на който свирят със хъм :( .... джедайски мечове в место със палки/поне на мен ми напомнят на тези от междузвезни войни/ е впечатляващо,но ми се струва че използват прекалено много перкусии. :)

 

По край Елица Стунджи заби прекалено много в дебрите на специализираните перкусионисти и ако погледнеш какъв сет ползва чинелчета,няколко том-тома,тъпан,дръмбой просто няма нищо общо със стандартния драм сет.

Изглежда повече като класически перкусионист отколкото като драмър. :no:

 

Та в този ред на мисли Елица не изхаби ли Стунджи като барабанист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че Стунджи по този начин се развива все повече и повече.Но въпреки всичко той си остава един от най-яките БГ дръмъри. Респект!

Редактирано от drummer_93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от мъжете са големи глупаци.Чакайте да го видите тоя Стунджи, като го отсвири жабата-миндил до някой ден, как ще мине първо на блус сет, а после на нойс кор сет.А и тия продуцирани глупости...кЪшмер.

 

И понеже съм слушал Стунджи много отдавна на един фест и съм съгласен, че е голям факир на барабаните се чудя следното.

Винаги ли един талантлив музикант трябва да се излага за да получи популярност.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже съм слушал Стунджи много отдавна на един фест и съм съгласен, че е голям факир на барабаните се чудя следното.

Винаги ли един талантлив музикант трябва да се излага за да получи популярност.

 

Както казвам излага имам предвид не личният му живот, а това че когато ги дават с Елица по телевизията звучи само компютърна музика, няма истински барабани, има постоянен симбек, ужастно поста и гадна китарка (в новият клип) и куп такива неща, които биха обидили един истински професионалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже съм слушал Стунджи много отдавна на един фест и съм съгласен, че е голям факир на барабаните се чудя следното.

Винаги ли един талантлив музикант трябва да се излага за да получи популярност.

 

Както казвам излага имам предвид не личният му живот, а това че когато ги дават с Елица по телевизията звучи само компютърна музика, няма истински барабани, има постоянен симбек, ужастно поста и гадна китарка (в новият клип) и куп такива неща, които биха обидили един истински професионалист.

 

моето мнение съвпада до някъде с твоето, но бих допълнил, че парчето от гледна точка на композиция е добре с изключение на бийта и подложките. готина музикална идея, но отново пошло музикално изпълнение. никва музикална естетика. аранжимента е отвратителен отново. липса на продукционен креативизъм. миро е ок. тва се получава от ниска съвременна музикална култура на самите продуценти и музиканти и липса на музикален вкус и виждане относно 'саунд', особено в този жанр, в който се опитват да влязат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стунджи си се интересува от по-фолклорното звучене отдавна, още от албумите със Зона С. А това, че напоследък почнаха да го пускат по телевизора така и че явно екипът с който работи има доста пошло виждане за нещата е друг въпрос.

 

Според мен двамата са си много добри музиканти, не ги мислете вие тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имамв верен отговор! :blush:

 

Стунджи винаги си е бил повече перкусионист. В интервюта разказва как от дете свири на тъпан и други народни перкусионни инструменти, паралелно с пианото. Да не говорим, че технически на сет барабани е трепач, но ако започне да свири само с разни поп/рок/метъл/фънк банди, просто ще бъде един от свирещите барабанисти. А сега е много по-ценен, защото той е човека, който е във почти всички фолклорни проекти, джемове, концерти. А и перкусионният му стил е разбиващ - свири с невероятен усет и креативност! Честно казано той е единственият перкусионист/барабанист, който бих показал на някой чужденец, ако се поинтересува от български музиканти на ударни инструменти.

 

Аз съм твърдо ЗА Стунджи в перкусионни, фолклорни, електронни и други "различни" стилове и формации! Да не започваме светската страна на въпроса - щом си се обичат с Елица, това е най-важното, така че те си знаят какво правят с музиката си...

 

 

...само като го видя в началото на концерта как добутва каручката с перкусиите по сцената и вече съм се размазал от кеф ;)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kitaratapesho това със фолклорните елементи в свиренето той си го има още от преди, в почти всеки стил има музиканти които използват фолклора за да го интегрират по някакъв начин в своята музика в това няма нищо лошо. :)

 

Просто имам чуството че Стунджи се заби в перкусиите основно зада впечатли Елица а не заради нещо друго. :D

 

То любов, любов ама чак пък толкова. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.