Jump to content
Българският форум за музиканти

Един акустичен експеримент .....


zanev 70

Recommended Posts

... Здравейте на всички . Нощес си поиграх малко с акустичната китара - става ли тя за запис и т.н. и реших да споделя записаното . Накратко как е направен записа - акустична китара на която пише Фендер , но цената и е 270 лева от Технополис и е мейдвана в Китай :) - засега съм с отлични впечатления от нея с оглед на цената :) , кондензаторен микорофон С-1 на Беринджър и пулт на Беринджър , пулта е на линейни корекции без ефекти и т.н. , записа е правен в Кюбейс СХ3 , като за саунда на китарите и ползван компресор , ЕК и ревърб , тарамбуките са от М1 на Корг - вст варианта , баса е Ибанец СР505 .... свирил съм само с пръсти на акустичната китара ако някой не е дочул :) ...... това е накратко .... парчето е кратичко и е озаглавено ''Akoustic mind'' .... ето го и него http://media.putfile.com/Akoustic-mind-by-Zanev70

.... живи и здрави . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гот, супер приятно. :)

 

Може ли да споделиш какъв ревърб/EQ/компресор си ползвал и с какви натройки горе-долу (ако помниш разбира се)? В момента съм в процес на изучаване та такива неща са ми полезни много.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... fLiSk радвам се че ти е харесало , а иначе това което съм ползвал е следното - за ревърб Room works от Cubase SX3 - мисля че беше присет от типа на hall arena или нещо от сорта , а за компресор и ЕQ полвах друг плъгин от самата програма - Multi band compresor , присета за акустична китара - хем помпи хем като EQ играе ... виж вече кои точно характеристики съм ползвал , мисля че няма да ти свърши работа щото всичко съм го правил на ухо и то зависи изключително от входния ти сигнал , а аз се съмнявам да докараме двамата еднакъв входен сигнал щото трябва да работим с същите устройства - микрофони , китари и т.н. ..... но моя съвет е да се придържаш към присета за акустична китара и ако не ти хареса в оригиналния му вид леко да го побутнеш , но като цяло е доста добър за основа .... но все пак и тук говорим за личен вкус и каква е идеята която гониш .... знам само че е много трудно или направо невъзможно ако искаш да постигнеш дори и малко саунда на някой китарист - да речем от рода на Ал Ди Меола , Пако Де Лусия и т.н. и то не само щото онези са големи свирачи ... просто китара от 270 или 500 лева няма как да звучи като китара от 4000-5000 долара ... мисълта ми е че съм наясно , че квото и да направя резултата както случая , ще е един огромен компромис със стандартите за звук при акустичните китари , но кво да се прави ... мерака е по голям от други неща .... важното е да се свири ... е в последно време нещо няма време :girl_cray2: ..... живи и здрави .Цеко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много 'някъде там' парче, готино е :) Звукът на баса много ми хареса също. А би ли споделил точният модел на акустичният китарник, че ми стана интересно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... ами това което пише на китарата вътре е Fender CD-60 и има сериен номер .. не съм влизал в сайтове да търся дали има наистина такива модели , но с оглед на цената от 270 лв. и факта че говорим за китара правена в Китай едва ли е толкова важно .... важното е че грифчето е супер удобно , няма .... упс открих я в един сайт - ето го http://guitars.musiciansfriend.com/product...itar?sku=513903

моята китара е втората като разцветка , но имам чувството че има лека разлика във формата на дървеното магаре което държи струните ... иначе всичко друго е същото .... та както казвах грифчето е супер удобно , няма фалшивости , като усещане е все едно , че свириш на електрически фендер но с акустично тяло , а акустиката според мен е поносима за 270лв. ... за по капризните има и по скъпи ... живи и здрави .Цеко :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.