Jump to content
Българският форум за музиканти

Дядовата ръкавичка


Recommended Posts

АдХок,

идеите ти са много яки и ако успееш да ги презапишеш със живи инструменти или пък миксираш с по-добри семпли мисля,че биха станали убийствени парчета!Продължавай в същия дух :ph34r: !

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря ви много...

Сега обаче започвам да сьбирам парички за пьрвата си китара... или пък бас-китара да си купя... хмм, щеше ми се и поне MIDI клавиатурка, за да спестявам реденето на сикуенсъра! Както и да е... ще гледам да си ги набавя някакси :ph34r:

Имам около 40 идеи, от които около 20 са готови да бъдат записани. Много са разнопосочни и затова трудно се намират хора, които да се навият да ги свирят. Поради това си ги правя сам, но... за 4-5 пъти по дълго време!

Вие ме поощрявате, макар и да не съм толкова добър инструменталист (т.е. от 6 години не съм излизал на сцена, нямам си собствени инструменти и т.н.).

Ще дерзая и ще видя какво ще излезе.

Първото ми парче е от 1997-ма, когато се понаучих да свиря на китара (да сменям акорди в ритъм по-точно :ph34r: )... обаче парчето е за виолончело предимно :ph34r:

Повечето съм ги записвал на касетка с касетофон 2000-2004 г.. А вече някои са на хард-диска... Абе ще продължавам да ви гоня по магистралите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, всичките ти идеи ме кефят супер много

Обожавам оригинални авторски хрумвания като тези

Keep it going!

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай, пускай :greenball:

И верно си земи миди клавиатура.

Все познаваш някой китарист от който можеш да измуфтиш китара за няколко дена в началото :greenball::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го иде и дедовия...

 

Направих още една малка колекцийка от стари неща. Разрових дисковете от записи по нечии чужди компютри отпреди 2 и кусур годинки и ето на какво попаднах... (някои неща са премиксирани наново, след като се сдобих с компютърче)

 

____________________________________________________________________

 

И така, ето го първото нещо наречено Purple Sunrise.

Парченцето е само началото и тук таме липсва баса.

Ама се разбира в общи линии. Щеше ми се парчето да нявава сутришно

настроение някъде към средата на пролетта. И все пак има нещо странно в

цялата тая смяна на сезони... :think:

 

http://mail.dir.bg/~adxok1/Purple_Sunrise.mp3

____________________________________________________________________

 

Второто поред съм го нарекъл Into The Melting-Pot.

По-запознатите от вас ще забележат, че заглавето е почти същото като на една

песен на любимите ми The Flower Kings. Аз не съм искал да взема тяхното наз-

вание за парче... просто явно четем едни и същи книги с тия шведи гениални!

 

http://mail.dir.bg/~adxok1/Into_The_Melting-Pot.mp3

____________________________________________________________________

 

Тъй... Стигаме и до едно по-баладно парче, макар че изобщо не е любовно

това, за което се пее в него. Всъщност за обич става въпрос, но на баща към

дъщеря и как се откриват страховете му за всичко свързано с нея.

Текста е на един мой приятел Митака... изключителен поет. Имам още няколко

композиции, породени от неговата поезия, но за тях е рано още.

 

Ей го и парчето без вокали и китари :bravo: :

http://mail.dir.bg/~adxok1/Keep_This_Angel.mp3

____________________________________________________________________

 

Дойде ред и на единственото парче дотук, в което имах възможността да запи-

ша и китарите и баса наведнъж, щото ми бяха попаднали такива инструменти,

докато се превивах от мъка по сметки и чертежи в Студентски град.

Парчето е крадено от един младеж, който ми го изсвири на кухарка в съня ми!

 

Слушайте го: http://mail.dir.bg/~adxok1/Better_For_You.mp3

____________________________________________________________________

 

Накрая на тази сесия ви предоставям едно фънки парченце с наситен грууви

отенък, което е правено отново само с мишката и компютъра... кратко е,

но затова пък е от сърце :inlove:

 

Чуйте го тука: http://mail.dir.bg/~adxok1/Weasel_Girl.mp3

____________________________________________________________________

 

 

Благодаря, че отделихте толкова време, за да четете и да сваляте парчетата

споменати по-горе. Абе да се кефим пък, квото ще да става. Се сме хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там дето се чуват китарките на Better For You... та записвани са с

електрическа китара Кремона за около 80 лв., а баса е тавански бас...

купуван е за 10 лв. и струните Fender за 40 лв. ?! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам не се е произнесъл никой... значи да разбирам, че са почти съвършени?! (провокирам с това)

 

Аде кажете някоя добра дума ве! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е ти да им се кефиш :metalist: След това е готино и други като им се кефят.

 

Мен лично не ме кефят особено и затова не споделях досега, но щом си решил да "провокираш" - квото почукало - такова се обадило :lol:

 

Чух всичките които си постнал и твърде много ми бият на едновремешните опити за правене на електронна музика. Имам някъде една камара подобни парчета от знайни и незнайни автори под формата на mod/xm/s3m/it файлове.

 

На времето беше интересно - "мамооо - виж компютъра свири", но сега се иска малко по-жива музика. Не става въпрос за това дали са записани с живи, семплирани или синтезирани инструменти - става въпрос за привкусът който имат, а той е натрапчиво изкуствен. По принцип нямам нищо против и електронната музика, но тези парчета не пасват и там - липсва им зарядът и трансът.

 

Също така ми звучат страшно еднообразно и независимо, че имат по няколко реда обяснение какво представляват не успяват да създадат такива или близки картини в съзнанието ми.

 

Съжалявам, но не мога да те "посъветвам" каквото и да е било за да бъде конструктивна критиката. Това си е твоя музика, тя е изразно средство и само ти си този, който може да я променя така, че да чувства удовлетворение от комуникацията. Останалите ако ни допада, ще слушаме :bravo:

 

Всичко това е лично мнение, не искам да го приемаш като заяждане :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това исках да чуя... значи съм на прав път :no:

 

Като си купя китара и звукова карта + някой друг усилвател ще звуча и по-добре. Засега мишката е моя инструмент... и въображението ми де :P

 

Блага дума - железни врати отваря! Благодаря niki123.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е ти да им се кефиш :P След това е готино и други като им се кефят.

По принцип нямам нищо против и електронната музика, но тези парчета не пасват и там - липсва им зарядът и трансът.

 

Също така ми звучат страшно еднообразно и независимо, че имат по няколко реда обяснение какво представляват не успяват да създадат такива или близки картини в съзнанието ми.

Имам някъде една камара подобни парчета от знайни и незнайни автори под формата на mod/xm/s3m/it файлове.

 

Къде са тия mod/it/pod файлове и на кого са, за да се свържа с него (тях) и да правим музика заедно... щом са толкоз добри :no:

 

 

Също така ми звучат страшно еднообразно и независимо, че имат по няколко реда обяснение какво представляват не успяват да създадат такива или близки картини в съзнанието ми.

 

Вече имаш, но вокалите издават най-много смисъла на дадена песен (не инструментал). Например The Dying Machine на Steve Vai и на мен не ми прилича на умираща машина, ама като го чух... бре!? Мое пък и наистина да е умираща?! :no:

 

 

Съжалявам, но не мога да те "посъветвам" каквото и да е било за да бъде конструктивна критиката.

 

Така е, а и не е възможно... поне засега.

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блага дума - железни врати отваря! Благодаря niki123.

Моля... пак заповядай :)

 

Пожелавам ти скоро да се сдобиеш с необходимата техника! :-(

 

Колкото до тракерските файлове - ако успея да намеря архивите си от 94 - 95-та година, ще ти ги изпратя.

 

Повечето бяха mod файлове и там няма как да си напишеш някакви коментари или кой е автора, затова хората сменяха имената на инструментите със текст в който си пишеха името, имейл-а и т.н., за съжаление до колкото си спомням повечето не си бяха направили този труд и няма как да се разбере кой ги е творил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Импулс тракър съм чувал от приятел, който имаше 486-ца.

Бях стъкмил после на един негов Селерон един "кавър" на I'll Be Around на Steve Vai, но последвалата пояюа на Reason и сдобиването ми с мой си компютър през юли 2003 отнесе файловете в историята. Бях записвал-редил всичкия инструментал без соло китарата и си пеех отгоре и смея да твърдя се справях доста добре. Ама не мога да го докажа за жалост, а и не искам да се правя на велик щото парчето така или иначе не е мое, ама ма кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, продължавай, вместо да праим философ-фест - само така, креативни друже. Потенциален си като азиатски тигър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.