Jump to content
Българският форум за музиканти

АКОРДИ И НОТИ НА ДЕТСКИ ПЕСНИЧКИ


Densy

Recommended Posts

Здравейте!

Синът ми е на 3 годинки, а все иска да свири на пианото /така той нарича един стар синтезатор, останал от една моя братовчедка/. Поради високият му интерес потърсих учител по пиано. Ходих при двама, но и двамата ми отказаха да се занимават с него, защото бил още много малък - поне да станел на 4 годинки, а това ще стане догодина септември. И така се оказах в задръстена улица. Тъй като живеем в малък град, липсват други преподаватели, към които де се обърна. Реших да започна аз да се занимавам с него. Имам съвсем елементарни познония по солфеж и пиано. А искам да го въведа в света на музиката, но за целта ми трябват ноти на детски песнички, които да му свиря и да науча и него да свири. Не съм слухар и немога нищо да захвана. Затова се обръщам към Вас за помощ. Всеки, който може да ми даде някакви ноти на писнички и насоки за подготовката на детето в тази посока, ще му бъда много благодарен. Ето майл, за тези, които ще се отзоват: densy_m@abv.bg

 

Благодаря Ви предварително! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Синът ми е на 3 годинки, а все иска да свири на пианото /така той нарича един стар синтезатор, останал от една моя братовчедка/. Поради високият му интерес потърсих учител по пиано. Ходих при двама, но и двамата ми отказаха да се занимават с него, защото бил още много малък - поне да станел на 4 годинки, а това ще стане догодина септември. И така се оказах в задръстена улица. Тъй като живеем в малък град, липсват други преподаватели, към които де се обърна. Реших да започна аз да се занимавам с него. Имам съвсем елементарни познония по солфеж и пиано. А искам да го въведа в света на музиката, но за целта ми трябват ноти на детски песнички, които да му свиря и да науча и него да свири. Не съм слухар и немога нищо да захвана. Затова се обръщам към Вас за помощ. Всеки, който може да ми даде някакви ноти на писнички и насоки за подготовката на детето в тази посока, ще му бъда много благодарен. Ето майл, за тези, които ще се отзоват: densy_m@abv.bg

 

Благодаря Ви предварително!

 

Никой ли няма да ми помогне?

Моля Ви, дайте нещичко! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един сайт ,там има детски песнички , но са само хармонии в текста ...

ето така:

 

Михаил Лъкатник

 

[C]Жълтоклюно [G]патенце,

я ела на[C]сам,

царевичка [G]златничка

в шепи да ти [C]дам.

 

припев:

Пате, пате, пате, [F]патенце,

жълто клюно [C]патенце,

царевичка [G]златничка

в шепи да ти [C]дам.

 

От мъниста шарени

нижа ти гердан.

Виж, уши ти какичка

новичък сукман.

 

Ето ти и панделка,

синя, от тафта.

Ти си най-красивото

пате на света.

 

ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Предполагам много от колегите не ти отговарят защото повечето се занимават основно със свирене а не със преподаване,учителите по музика и солфеж са тези които обикновенно си правят големи колекции от детски песнички.

 

Не съм сигурен дали има сканирани ноти на песнички в нета,но пък независимо от кой град си ако отидеш градската библиотека там има зборници и школи със почти всички бг.песнички "Зайченцето бяло","Хей ръчички" и тн :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Предполагам много от колегите не ти отговарят защото повечето се занимават основно със свирене а не със преподаване,учителите по музика и солфеж са тези които обикновенно си правят големи колекции от детски песнички.

 

Не съм сигурен дали има сканирани ноти на песнички в нета,но пък независимо от кой град си ако отидеш градската библиотека там има зборници и школи със почти всички бг.песнички "Зайченцето бяло","Хей ръчички" и тн :)

 

Благодаря, за инфото. И през ум не ми беше минало да проверя в градската библиотека. Още веднъж, благодаря! :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.