Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако може някой да ме посъветва


Super_4u6ka_Kitarist

Recommended Posts

Така. Към февруари догодина има вероятност да се сдобия с един хубав Ибанец. Колебая се в момента между два модела - RG420EG и RG320PG. Та искам да питам някого, който разбира от адаптери и други такива(аз по прицип не съм много неразбиращ, но искам все пак някакво мнение), да каже коя би избрал на мое място, при положение, че разполагам с максимум около 1000 лв. Искам си флойд и ще свиря всякакви неща на нея. Може и да препоръчате и други модели.

П.П. - И моля без спам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли добре дали искаш точно ибанец.Моля поста ми да не се взима като спам, защото не е!Макар и тези китари да имат доста почитатели, то имат и доста които не ги харесват.Не ми допадат(поне на мен) и на твое място бих взел китара с повече душа(така да го наречем).Пък между тези две, аз бих взел РГ420-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RG420EG, определено.

 

А с това за душата не съм съвсем съгласен ;). Направо се удивих каква "душа" извади мойта "jumpstart package" китара, когато и смених струните от 9-ки на 11-ки :greenball: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли добре дали искаш точно ибанец.Моля поста ми да не се взима като спам, защото не е!Макар и тези китари да имат доста почитатели, то имат и доста които не ги харесват.Не ми допадат(поне на мен) и на твое място бих взел китара с повече душа(така да го наречем).Пък между тези две, аз бих взел РГ420-то.

Аз лично ги харесвам доста и смятам, че си имат достатъчно душа :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно тези двете ги има в един Пловдивски магазин. :greenball:

 

Аз лично не ти препръчвам тази с "паяжината", защото след това ще се видиш в чудо как да я поддържаш чиста, защото във вдлъбнатините, които образуват паяжината, както и в самата грапавост на покритието, според мен, ще се събира много мръсотия.

 

Ако искаш разгледай по-нормалните модели до 1000 лв, защото за тези определено плащаш повече заради глезотийките по тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toчно тези двете ги има в един Пловдивски магазин. :)

 

Аз лично не ти препръчвам тази с "паяжината", защото след това ще се видиш в чудо как да я поддържаш чиста, защото във вдлъбнатините, които образуват паяжината, както и в самата грапавост на покритието, според мен, ще се събира много мръсотия.

 

Ако искаш разгледай по-нормалните модели до 1000 лв, защото за тези определено плащаш повече заради глезотийките по тялото.

Eм тя и другата е релефна(свирил съм на такава), пък и не е сложно почистването. А тя си е 1030 лв(черната), което за тия суми не е много повече от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с разликата от около 150-200 лв можеш да си вземеш нещо отгоре, примерно някой як драйв педал или нещо такова, но ти си знаеш :) Знам, че инвестицията в китара е много по-дългосрочна и доста по-оправдана от друга гледна точка, но тук не става въпрос за качеството на китарата като инструмент, а за външния й вид. Но все пак, отново, парите и решението са си твои :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.