Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилема (yamaha Rgx121z Vs Ibanez Grg170dx)


batranbo

Recommended Posts

Да, ама както стана ясно, авторът ще вземе Cort....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук намерих Cort-ове за доста добра цена (400 евро в томан - VX2 :hysterical: ) имат EMG-та и според характеристиките ще ти свършат повече от прекрасна работа, ако ще свириш тежка музика, но както гледам имаш доста по-скромен бюджет, а и вероятно вече си закупил китара.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да кажа какво имам в предвид под "универсална" - за мен универсална китара не съществува, за всеки стил си има съответната китара, която успява да разкрие красотата му, като естествено има различни мнения и спорове коя китара към кой стил да бъде причислена! Пример за блус кое е по-добре Фендер или Гибсън - колкото хора - толкова и мнения, на едни им харесва звученето на Гибсъ и на дебелия гриф, а на други специфицния звук, тънкия гриф и характерното дрънчене на Фендера!

Ето защо под универсална китара разбирам такава, която звучи не зле в повечето от стиловете! Естествено от китара за 500-600 лв.

/Ибаниз ГРГ или дори някое от евтините РГ / не можем да говорим за правило, а според мен повече трябва да се гледат определени бройки! В този ред на мисли аз лично считам , че Ибанез се представят не зле в доста стилове, наистина имат по-скоро рок звучене, но и за солиране са супер, може да се свири и фънк, а и блус в зависимост от ампа! 90% от моделите им са липови, което според мен не е добре за хай гейн свирня, но и там не се справят зле!

 

За Ямаха личното ми мнение е че са особени инструменти, как да кажа - с характер и това важи за повечето им модели, свирил съм на доста Ямахи, както ориентирани към тежки стилове, така и на акустични техни инструменти....не знам как да го обясня, може би е лично усещане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.