Jump to content
Българският форум за музиканти

Необичаен проблем


Ruin~~

Recommended Posts

Напълно съм съгласен :) И аз се дразня когато някой пише гнусно, но просто не мисля, че случаят беше такъв и заслужаваше поправяне ;) Че чак и на уроци да го пращат :) Все пак са дребни правописни грешки :) То иначе след почти всеки пост трябва да има препоръки за уроци :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сподели си проблемчето ?Написал съм "сам" вместо "съм" в поста си ли ? Може би някоя запетайка ? Може би някой иска да се прави на много интелигентен ? Правописа е важно нещо а още повече Българския език(не случайно е с главна буква относно педантичните писари) И все пак както се казва в Библията "който не е грешил нека хвърлки първия камък" аз също се дразня когато някой пише просташки и петни езика ни, ще дам някой примери.

lizzardman в темата "Компютърна конфигурация"

"Значи ще си взимам комп, да може да работа с програми като.."

Работя - се пише с Я не а/ според моя скромен речник се пише взЕмам, а не взимам.

lizzardman в темата " Midi to Audio"

Тва миди нищо не мога да го права, трябва ми на аудио формат. Как да запиша тва, дето го чувам...не става по никъв начин.

Това не се пише Тва (как беше онова там за правописа и ако искаш хората да те приемат на сериозно ?)

Правя не се пише права - правата е термин от математиката , но участва и в някой други науки.

Никакъв не се пише никъв.

lizzardman в темата "Кой ще ходи на Nile?"

Аз съм там заради брутално великите и уничтожителни Nile ..."

уничтожителни не се ли пише с Щ вместо Ч?Може би нова дума ?

в същата тема явно БЪЛГАРСКИЯ е доста труден и lizzard подхваща на турски "Халал да е, чакаме датата."

Аз пък повече се дразня от тъпи забелешки :),има и още доста, но мисля че стига .Добре е понякога някой хора да гледат и собствения си нос, особено като смърди :yes:

ПП: Блъгодаря на всички които се отзоваха на темата ми, ското отново ще съм " на пръсти".Надявам се да не ми се налага да превръщам темата в спор не мисля, че има смисъл да си хвърляме камани в градинките (метафора от "правим си мръсно)за правописа и разни други минимални грешки допуснати от невнимание , (за големите и аз съм сагласен)., но за жалост някой хора не го осъзнават преди да им се случи :).

Редактирано от Ruin~~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ставай язвителен, защото дори в последния си пост, който е нещо като укорителен, пак си допуснал доста граматични и пунктуационни грешки. Особено нелепо беше да даваш пример чрез друг текст, защото фактът, че има и други, които грешат, по никакъв начин не те прави по-малко неграмотен. И за нещастие "български" не се изписва с главна буква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ставай язвителен, защото дори в последния си пост, който е нещо като укорителен, пак си допуснал доста граматични и пунктуационни грешки. Особено нелепо беше да даваш пример чрез друг текст, защото фактът, че има и други, които грешат, по никакъв начин не те прави по-малко неграмотен. И за нещастие "български" не се изписва с главна буква.

Умишлено съм нарушил правилото за главната буква за да предам експресивност на думата ..(помислих, че ще се досетиш относно написаното в скобите а именно: грешката е умишлена, но виждам че сърказвам трябва да ти се обясни)

Друго, не ми харесва да търпя критика от някой който също допуска подобни грешки.

Редактирано от Ruin~~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да кажа, че често се правят грешки в бързината и не е нужно да се "храним" един друг.Аз например днес написах комичното "сърказвам" вместо "сърказъм" от бързане ... на всеки може да се случи..тва незначи, че сме неграмотни ..

Редактирано от Ruin~~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с 2 думи ти казват да млъкнеш, че генерираш само още грешки. Каква бързина като пишеш във форум - имаш достатъчно време да си обмислиш, провериш и редактираш поста. Бързината не е оправдание за незнанието как се пише сарказъм или не значи и другите не са оправдание, че ти самия си неграмотен

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепян Ruin. Подкрепям и другите които правят `точни` забележки, но язвителни забележки за две букви ..... Всеки прави грешки....

Ако ти sasoh си мислиш изречението 2 часа, то за повечето от нас 15минути са много, . Като сте такива отворковци, как говорите а????? Обмисляте всяка една дума по 10пъти- едва ли. Нека бъдем коректни един с друг. Понякога не правите забележки на некой който си заслужава, а друг път се заяждаме с хората.

Вместо да помагаме, се заяждаме?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да го мисля, нали накрая е в четлив и правилен вид, такъв, че по никакъв начин да можеш да го закачиш. Солидната основа при изразяването винаги ми е служило като показател на качестово на казаното. Не може някой да ме убеди, че разбира достатъчно от нещо сериозно, ако не може да пише грамотно.

 

И не се дразня на основно правописа, дразня се на това, че въпреки, че новака знае, че нищо не знае, пак се отваря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нз някой хора може и да имат време да седят по цял ден в форума и да се опитват да напишат изречение или текст няколко часа "такъв, че по никакъв начин да можеш да го закачиш" с което вероятно и се гордеят.. вместо да се опитват да пишат по темата.. препоръчвам им да станат редактори или писъри... има си форуми предполагам.. виш тва за новака много ме развесели :) като гледам си написал за себе си, че си започнал скоро да се учиш да свириш, и незнам кое по точно те дразни че се защитавам от човек който допуска подобни грешки и имаше наглоста да ме критикува, водейки до :greenangel: в темата ми ?

Редактирано от Ruin~~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм влизал от много време във форума,влязох да прочета нещо полезно и ви гледам как се драпате, защото не можете да пишете правилно...шанс... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми се случи това с пръста Руине даже доктора ми изписа същите хапчета, но все пак май има общо с дебелината на грифа, дебелината на струните и кръвообращението

Пп: по добре пишете по темата вместо да правите тъпи забелешки за дребни неща, ако някой има време да пише по цял ден 2- думи може би други нямат, би трябвало да сме по толерантни 1 с други аз лично скоро започнах да пиша на кирилица на компютър (за което съжалявам) и все още допускам дребни грешки от бързане..(тъй като ползвам форума за справки главно)а и клавиатурата ми нещо е бъгната.. :P:)

Редактирано от FeelGood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FeelGood , Вие с Ruin~~ твърде много си приличате :P

И двамата пишете "забелешки ", освен това сте на едни и същи хапчета....

Може хапчета да имат страничен ефект и да оказват влияние на правописа а? :)

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпънахте човека... Трябва да се пише грамотно , но не трябва да се заяждаме за това.Хайде да каже как му е ръката и стига с глупостите . Понякога има колорит и в неправилно изписаните думички.Или в това да е ларж-стайл - вж.RockoBG. Има си стил пича, ама никой не му прави бележка...

Хайде пък едно въпросче към най-големите българисти...Как се пише "търговишка" или "търговищка" да речем ракия..Само запример бистришка (не бистрицка) Дайте да си говорим за музика , не заграматика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.