Jump to content
Българският форум за музиканти

Randall Rg75g3


aleks

Recommended Posts

Здравейте,насочил съм се към този усилвател RANDALL RG75G3.

Също така ми прави впечатленйе и RX75RГ2моделът.

Един от 2та ще е но кажете вашите впечатления за тези усилватели.

Звук,стават ли за концерти по клубове,3те канала с футсуч ли се управляват,

недостатъци,разлики между двата и кой си заслужава и защо?

Идеята е да се свири само с него без други ефекти.

Благодаря предварително.

RG75G3

rg75g3plus.jpg

RX75G2

336__img.jpg

Редактирано от aleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко имат си фуут суич и двата

 

разликата е че преампа на Г3 е лампов уж, а на г2 е транзисторен, което не значи нищо, защото на мен определено Г2 ми харесва много повече като звучене от Г3, това за драйв канала

 

инъче мисля че чистия канал на Г3 е по добър от на Г2

 

аз преди имах Г2 само че по голям модел, с 2 говорителя, и си свирих само с него дълго време, без допълнителни ефекти, но всичко зависи от това какво свириш

 

според мен ще е по оферта да си вземеш 2х12 модела, по добър е от към звук, а дали Г2 или Г3... въпрос на личен вкус, ако аз трябва да избирам, ще взема същия като моя бившия - RG100SC - мисля че стъпалото беше 120 вата, 2 говорителя по 80 вата, 2 канала, чист и 2 вида драйв, хорус и ревърб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за RG 100 SC 2 :punk_guitar:нов май още се намира в Фактор за около 820 кинта.. моя е същия..свиря само с драйва му. Има фуутсуич с 5 коп-а, имаш 1 за 2та драйва, 1 за каналите, 1 за бууст на чистия канал, 1 за реверб и 1 за хорус (който е стерео)

селесчън говорители...перфектен за цената си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро на един лайв свирих с този с ламповия предусилвател и съм доста впечатлен от него, аз също гледам в тази посока от към закупуване, но определено ще пробвам и на LOE предложението, което ти е дал, поне аз за тежки китари на него доверие му имам напълно! :dance::music336::rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тежки китари RG100SC .

 

Другите Г2,Г3 нещо не са ми убедителни ...

 

Бях взел един Дийн с Даймбъкър и пробвах да видя дет се вика "от къде духа вятъра" :music336:

 

Определно духа от към ЕР ДЖИ 100 без "добавки"..

 

Посвирих има няма час и нещо във Фактор,пробвах всички Рандъли - включително и тези с лампи и без лампи в преампа, и в карйното стъпало.

 

Та това е моето мнение по въпроса..

 

Моето кубе сега е RG100 "нещо си" 150 вата - 2 спикъра Селесчън 80 (Жалко че не намерих такава глава- ако някой продава да се обажда!!!). И освен 2-та спикъра на кубето изкарвам сигнал до още един кабинет, Рандъл 4x12 (300 ватова - тъкмо не се натоварва много) ,мисля че е пак с такива говорители, но не знам модела им(жал ми е да я разглобя).

 

С такава комбинация ще си направите "стеничка" и определено "Доволни шъ останитье".

 

:dance:

Редактирано от Ava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами че то няма разлика в драйва между RG 100 и RG 2 100, просто в 2-йката има реверб, който го няма в единицата и фуутсуйч-а е с 5 копчета, а не с 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата е че преампа на Г3 е лампов уж, а на г2 е транзисторен,

 

Да не се заблуждаваме.

 

Лампата в Г3 серията е в драйвера на крайното стъпало.

Преампа и на двата модела си е солидстейт.

 

Справки Гугъл ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

* В моя също има ревърб.

Само още една поправка - води се 100 вата, а не както съм писал по-горе.

 

Одолу пише стерео хорус .

 

Иначе за звука незнам .... прбвах с настройки с които са свирили "големите" и ми се чуваше че този е най-близо до това дето търся.

Развил свръх чувствителност към моя звук и някои характерни и "любими" (Примерно Маршалски )звуци не мога да ги трая.

Просто ми се е обърнало сърцето срещу тях(до преди време много се кефех на маршалското).Особено ме дразни "Валвстеит" концепцията ,а "тя" малко е залегнала в Г3 (поне доколкото знам ,но дори и да не е така ,а то не е май) ,не ме удоволетвори този звук.

Редактирано от Ava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж се поинтересувай любимите ти групи с какво свирят(не че ще зазвучиш 1:1),но все пак..

 

Ако питаш мен твърдо Рандъл.Зависи кой Рандъл също.Аз ако намеря дори бих си купил и още по-стари модели от на "Пантера" времето "Уорхед" примерно разни ЕР ЕМ модели и т.н.т ,ама са кът а и пари трябват и то доста.

 

Но всеки си има вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.