Jump to content
Българският форум за музиканти

Heavy Strings


elsanto

Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой знае ли откъде мога да си взема .13 - .56 струни онлайн?

ebay.com -><d'addario jazz>

==>>

самото търсене

 

тези шипват до БГ

3 чифта, 10 бройки

(по евтино идва ако си поръчаш няколко чифта .,..... както се сещаш)

 

 

а ако не ти допадат д'адарио ....

избираш марка ... гледаш как им се казват 13ките (просто на дадарио видях че са джаз затова така търсих)

питаш ебай ... и той обикновенно добре подсказва

 

ако не ти се занимава ... с чужбинско ...

има едно "момченце"(бебенце) в ФОРУМА ---- МНОГО ПИЧ Е !!!!! на сайта му продава дадарио - 10-13-*****-59(седемструнна) за 13лв.

махаш 1ва и получаваш дори още по дебела 6-та ...

 

ако не знаеш кои е ... потърси нагоре в ТЕМАТА ... писал е :rolleyes:))) ... "жокер" - някъде в началото .. ако още имаш затруднения .. ще ти пиша на ЛС(за да не правя толкова пряка реклама) ... не че вече всички не са разбрали ....

 

4ао и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези шипват до БГ

3 чифта, 10 бройки

(по евтино идва ако си поръчаш няколко чифта .,..... както се сещаш)

 

чесно казано .. тук съм се "поОакал" ... правилния модел е EJ22 ...

например

(или)- ако не пише колко е доставката .. питаш ... за "комбайнШипинг" също

верно с голям шипинг ... но просто трябва да се търси и да се внимава-

гледаш модела и шипинга

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах намерих си струни при магазина на фендер до халите където е. таа още не съм издокарал звука който искам да излезе хаха но има време. аа да и ако свиря без Mega Dist. педала се чува все 1 съм опънал някъв ластик и дрънча. все пак усилвателя ми е малък и скромен xD http://www.boutiquemusical.com.mx/images/d...od.%20LX-20.jpg <--- ето го и него. пък и може да е нещо от настойката все още не съм я доикусопил така да кажем днеска ги сложих (((:

 

<-- но защо имам чувството че струните ми не са като на този чавек...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на ясно ли си, че такъв комплект струни, като на тоя тип, има общ опън от почти 84 килограма върху грифа и хардуера в настройката, в която той свири? Помисли добре, докато нещо по китарата не е изплякало.

 

Надявам се, че просто си си взел нормален комплект 12ки или 13ки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue

 

П.П. за сравнение МНОГО трудно се намират 13ки за акустична като НОРМАЛНО за ебГДАЕ се слагат 12... нека не се сърдят "женчовците" които от елКитарата са свикнали на 9-10 и им е твърда !!!!

 

Аз съм с 8-ци и от 10г. и занапред ще свиря с такива. Нещо против ли имаш?

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти на ясно ли си, че такъв комплект струни, като на тоя тип, има общ опън от почти 84 килограма върху грифа и хардуера в настройката, в която той свири? Помисли добре, докато нещо по китарата не е изплякало.

 

Надявам се, че просто си си взел нормален комплект 12ки или 13ки...

 

 

утиди вече зех си 20-70 че дори ги турих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе нещо почна много да...се разстройва наистина баси огромните струни O.o и като ударя свободно 4-5-6ста струна звучи като някав задавен трактор O.o помощ xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално, свириш в Си, не знам с каква китара и с какви адаптери, и през кубе с 8" говорител :rolleyes: Освен това, разстройва се, защото на дебелите струни им трябва повече време да се опънат, ако това имаш предвид. Ниските настройки са претенциозно нещо от към пръсти, техника, китара... :blink:

 

И да, огромни са, шеста струна е почти 2 милиметра, все пак... Аз с видии 3 милиметра и талашит си направих гардероб :godbless: Това е неуместен пример, знам, не ми се нахвърляйте :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е уместен даже... :godbless:

 

elsanto, като не знаеш какво представляват 20-70 защо си ги купуваш? Понеже някой си идиот ползвал такива и айде на кайсиите... :blink:

С неспецифичен АМР пък хептен лоша идея. С 8" спийкър, лелиии... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

badValue

 

П.П. за сравнение МНОГО трудно се намират 13ки за акустична като НОРМАЛНО за ебГДАЕ се слагат 12... нека не се сърдят "женчовците" които от елКитарата са свикнали на 9-10 и им е твърда !!!!

 

Аз съм с 8-ци и от 10г. и занапред ще свиря с такива. Нещо против ли имаш?

 

нищо протиФФ !!!!

идеята ми беше, че чисто и просто когато се иска да се извади по- ХУБАВ(добър, плътен и знам ли точно какво определение има точно) звук на акустична китара ... просто трябва да се слойат по-дебели струни .... е верно всеки си има предпочитания как иска да звучи .. обаче до колкото съм запознач(чел и т.н.) това е всеобщо мнение... не че не съм опитвал да свиря с 10 в СИ ... обаче звук няма !!!!

 

нищо лично.. просто наблюдения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално, свириш в Си, не знам с каква китара и с какви адаптери, и през кубе с 8" говорител :) Освен това, разстройва се, защото на дебелите струни им трябва повече време да се опънат, ако това имаш предвид. Ниските настройки са претенциозно нещо от към пръсти, техника, китара... :)

 

И да, огромни са, шеста струна е почти 2 милиметра, все пак... Аз с видии 3 милиметра и талашит си направих гардероб :hysterical: Това е неуместен пример, знам, не ми се нахвърляйте :P

 

хах ами като стана въпрос със Jackson съм http://www.jacksonguitars.com/products/sea...rtno=2900012585 <-- не знам защо пише че е за Beginning players O.o та ами 2 двойни адаптера още от китарата където са си ми... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че е за начинаещи, щото е най-ниския клас на Джаксън и наистина си е за начинаещи. Гледай само с тия тролейни кабели да не повредиш грифа. Занеси я на някого да ти я сетъпне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не мога да го повярвам! Как си сложил тези струни на флойд? Отзад какви пружини си накачил? Само да ти кажа, че спред моето скромно и неангажиращо мнение 100% ще се отрази на грифа. Аз имам подобна китара от малко по-ранните им модели и имам набюдения - моля те, пусни снимки тук, искам да съзра как на практика на този тесен гриф са се побрали тези струни, не си правя майтап, просто недоумявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.