Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете си компетентното мнение


Recommended Posts

еееййй можело значи да си говорим :P супер ;) благодаря за съветите B) ами ще видя кво ще пробвам. Засега май съм се спрял на Evans Reversed Dot ама още не съм решил.Какво ще кажете за тая кожа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е EVANS Genera HD Dry с дупчици.

Звучи добре, но всичко опира до ушенцето.

Ако ти звучи добре - давай.

Бих дал един срамежлив съвет - обърни внимание

на вида и дължината на пружината...

Редактирано от Stinger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм с HD Dry ама нещо много ми тънее..една такава плющи все едно удрям по вестник.Трябва ми нещо по-плътно и мощно и със леко състейн..ама ще пробвам ще го измисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

я да вдигна темата на Тео че гледам една дружина народ почнахме да свирим с въпросните барабанчета от серията stage custom. всеки да си каже каква кожа е ползвал или ползва и отзиви естествено. имам 2 бараанчета от тази серия. металното и дървеното с което могат да се закупят сетовете. барабанчето както ННХ спомена е малко по brigth и съвсем тежък и нисък звук едва ли може да се изкара без допълнително човъркане с ключето. за добро или лошо ползвам в момента само кожи на Evans. металното барабанче е с Rock AF- доста дебела еднопластова кожа , опъната на макс, оригиналният резонатор с който барабанчето идва, също опънат почти на макс, оригиналните към барабанчето пружини натегнати до толкова че да може със съвсем леко затруднение машинката на барабанчето да опъне пружините при прибирането и. със ring-a баранчето звучи адски високо ,бързо и точно, почти не се усещат окънтявания. много ме кефи .за мен едно метално и сравнително евтино барабанче много по добър от този звук едвали може да изкара. дървеното по съвет на YtseJam започнах да го настойвам малко по ниско, кожата е Evans HD Dry(двупластова с дупчици), по спецификация тази кожа е точно за тежка и агесивна музика, оригиналната резонансна кожа опъната дотолкова че болтовете започват трудно да се въртят (предполагам доста добре опъната), бойната кожа я опъвам дотолкова че да изчезнат неприятните окънтявания, но същевременно да се запази добрият състейн . тон тон и половина под този на резонаторната е от моя гледна точка . пружината я опъвам дотолкова колкото да не жужи прекалено много .отново слагам допълнително ring-че отгоре да спомогне за демпването. старая се барабанчет да звучи колкото се може по -дълбоко. в предишните ми опити с кожи PowerStroke3 и 4 на Ремо нещо НЕможах да изкарам желаният от мен звук. в момента адски се кефя как звучат, и за момента влагане на средства в адски скъпо сигничър барабанче не ми е приоритет, можете да чуете записи на барабанчета в раздела за вторска музика , бях качила няколко записа на Г-мейлският акаунт на форума

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

резонансна Акуариан и бойна Акуариан или Ремо ambassador,според мен Еванс не върви на това барабанче,просто не ми звучи добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-яко звучат кожите REMO ( :blink::curse::curse: ) .Като се сложи на едно дървено барабанче една такава кожа , то придобива звук кат' на Sinergy (примерно , пък и предполагам се сещат всички как звучи тяхното барабанче) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как особено яко звучи с кожа Remo Encore , малеее направо върхът , просто 100% различен звук от този който очаквате.. или пък с PowerStroke 4, за да изкараш звук ама блъскаш, блъскаш с точилките 2B . каде беее Evans са боклкуци ,ми що ? :curse: .. ми щото прсто са Evans :blink: ма къф модел кожа ,ква серия, кви 5 лева, какъв е филма всъщност... айде и тази тема стана като темата с чинелите... Дръм мастера беше ми казал (и несамо на мен) че няма лоша марка (освен Стаг :(:curse: ) , има добри модели и серии, има по-добри модели и серии, има модели и серии които АЗ ползвам( демек най-доброто за мен)

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то под Еванс какво имаш в предвид ? от модел до модел .. или просто заради марката :curse:

g1 и g2 най-вече,а че марката по принцип е малко назад с материала най-вече като звук,също е вярно:curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.