Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете си компетентното мнение


Recommended Posts

Абе имам едно барабанче Yamaha stage custom advantage 14x5.5 blablabla...та искам да го накарам да звучи малко по такова като на едновремешните рокаджий....Смисъл нещо от сорта на Мат Камерън, Дейв Абрузиис...сещате се...и така де дайте някакъв съвет какви кожи да използвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви кефи тая тема?????Айде тогава за Портной ми напишете, а пък аз с моето барабанче ще се оправя сам...В крайна сметка Портной си е по-важен от това как звучим ние...Съвсем сериозен съм....

 

Благодаря

 

От сега нататък съм нов човек...възпитан...мил...и всеотдаен...

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сега нататък съм нов човек...възпитан...мил...и всеотдаен...

да бе да докато не си смениш абатара не можеш да си въспитан B)

доколкото до кожите какъв соунд искаш да искараш от това барабанче че нещо не съм ги слушал много тия барабанисти

каги дали е дървено или железно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сега нататък съм нов човек...възпитан...мил...и всеотдаен...

да бе да докато не си смениш абатара не можеш да си въспитан B)

доколкото до кожите какъв соунд искаш да искараш от това барабанче че нещо не съм ги слушал много тия барабанисти

каги дали е дървено или железно

ами дървено е барабанчето...мисля че е мейпъл, бърч и африканска бобинга.А звука е примерно Кози Пауъл в Рейнбоу но малко по-отворено с повече състейн.

Колкото до аватара нищо лично...поне не към теб ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе моля те не го сменяй та да си напомняме всъщност колко са злобни жените

колкото до барабанчето аз съм на мнение че ремо си е ремо квото шат хората да говоря иначе чад смит свири с акуариен поне на някои места и неговото барабанче има доста сустаин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не Evans на тва барабанче,щото ше минеш и заминеш покраай рокаджийския звук.пробвай с Aquarian и го настрой малко по-ниско-няма да си изгуби sustain-а щото дървото е maple-много звучи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дървеното барабанче от серията stage custum не е от maple а от 7 слоя mahagonе + 1 слой falkata+ външен слой birch. общо взето не е кой знае какво като дървения и едвали можеш да очакваш кой знае какво. колкото до кожите, каквото на теб ти хареса, колкото и хора да питаш всеки ще си каже това което на него му харесва. аз съм използвала няколко модела кожи-Remo Powerstoke 3 и 4,Evans HD Dry и Evans rock AF. последната най ми хареса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен remo powerstroke не са за това барабанче(щото имам същото и предишната ми кожа беше powerstroke).за 5 месеца с тази кожа аз така и не успях да достигна исканата височина на тона(кожата е супер,но за железно барабанче),но ако харесваш по ниски барабанчета като на стив гад може да си вземеш такава

------аз си я взех за 20 лж от фактор,което доста ме учуди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да,то верно stage custom-а не е maple,ама тъпото копеле така казва,реших че знае.иначе верно нормално си е най-вече махагон.иначе Access,туй бърч-а по нашему е бреза :D а за кожите мисълта ми беше че съм чувал как звучи с evans и не става рок-звук.препоръчах aquarian щот са по-дебели леко убиват тона,а тва барабанче си цепи глави и без да му се слага тънка кожа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

именно,ама хич не е рокаджийски тоя звук дето го вади.човека тука май иска обем,ниски,а не да му кънти главата като от изстрел :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай (естествено, ако имаш пари) с Ремо пин страйп, или Евънс дженера г1 (genera g1 coated). Аз все с такива си свиря, колкото и да съм оптвал с други, не ме кефят... Не съм пробвал само с Акуариан, но то е заради финанси, а не от нежелание. :metalist:

Но ремото е по-рок, по-твърдо и по-яко от евънса и има по-надървен звук. Все пак, както казва Access, по-горе, всеки си предлага това, което го кефи. За да съм коректен, трябва да призная, че съм привърженик на метални барабанчета, и моето е такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с stage custom барабан4е трудно ще изкараш мат камерън звук, понеже твоето барабан4е е по "bright", можеш да пробваш двупластна кожа (remo emperor, evans G2) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Озвучено ли е с микрофон, или си го слушаш на сухо?

Ако не е озвучено, след 10 мин. свирене на мене всички

ми звучат еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.