Jump to content
Българският форум за музиканти

Самоуките барабанисти


Recommended Posts

Я си кажете мнението колеги:

 

Дали един барабанист има бъдеще ако не е ходил никога на уроци, но свири редовно и чете/гледа/слуша помощна информация.

 

П.С. Това е един мой стар спор и сега ми се ще да чуя повече мнения :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за предпочитане е да си ходил поне малко на уроци , полезно е :godbless: най малкото за да научиш нещо което е измислено вече, а не да си мислиш че ти откриваш топлата вода в свиренето на барабани :godbless: иначе не са малко барабанистите особенои в БГ които не са ходили на уроци, аз например досега не съм ходила понеже където живея няма учител, гледам все да викна някой барабанист да ми покаже нещо като дойде в каварна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойей и о6те как колко барабаниста има които са самоуки и са преуспели пример DAVE LOMBARDO ..a i taka mojej da si izgradi6 stil tipi4en samo za tebe..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи,до преди около година,никога не бях пипвал школи,не защото нямаше от къде да взема,а просто защото смятах,че няма нужда.Въпреки това,мога да кажа,че и без тяхна помощ постигнах много завидни резултати(наистина много).

ОБАЧЕ !

В самосвиренето и самоученето се крият няколко огромни дупки,в които можеш да попаднеш :

1.Най-лесно можеш да си изградиш една непоправимо грешна постановка,която да те ограничи в свиренето,правейки някои фигури невъзможни за изсвирване,а освен това да ти докара доста здравословни проблеми и така музикантският ти живот да не трае дълго,по чисто физически причини.

2.Колкото и да свириш сам и без школи,има неща,които трябва да се видят от някъде! Вярно-можеш и сам да достигнеш до някои с много практика,ама какъв е смисъла,като някой вече е свършил работата вместо теб ?!

3.Има един много сладък момент при свиренето на всеки един инструменталист-еднообразието!Просто идва момент в който се изчерпваш,свириш едно и също,после ти писва и почваш да свириш по-рядко,за да можеш да позабравиш малко от всичкото,после пак свириш за да си го изгладиш.....въртиш си се в този затворен кръг и какво ? Мърдаш си нивото съвсем леко напред.... ето тук можеше да си отвориш някоя школичка и да си правиш упражненийца,които да те поразвият по-бързо.

4.Тези,които си мислят,че ще направят техника без помоща на школи- 

успех-ще сте първите !

 

Малко за край:

Не искам никого да обеждавам в нищо,просто мисля,че един уважаващ себе си музикант е необходимо да черпи информация и да се обогатява.Аз съм абсолютен противник на каноните и рамките,точно и поради тази причина предпочетох НБУ пред консерваторията,точно и поради тази причина до скоро също не бях отварял школа ! Само дето,ако се използват умно,те биха могли да ти дадът,колкото нищо друго,стига да ви в достатъчен акъла за да можете да отсеете това което ти дава от това,което те вкарва в релсите на стандарта!

Според мен за да свириш добре не е необходима чудовищна техника,бързина и т.н. - музиката е изкуство,а не спорт.Важно е да свириш с чувство и ударът да не излиза от допира на палката с барабана или чинела,а от тялото ти,защото ако има музика,тя не е в парче дърво,перца,лъкове и всякакви звукоизвличащи помагала-тя е в теб !

Последно:

На всички,които не са отваряли школа,или се обявяват "твърдо против"-

Айде да си го кажем честно-или ви е стах или ви мързи да се поизпотите малко повечко и затова си намирате оправдание пред себе си.(поне при мен така беше.А при вас?)

Никой да не се сърди-това е лично мнение,с което се надявам да не съм ви досадил ! 

- самоцитирам се,защото мисля,че добре съм се изразил :P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хей естествено че имат почва!!!!!!баща ми е самоук барабанист,китарист и свири и на хармоника без да е ходил на уроци!!!!!!!брат ми също е самоук барабанист и се справя мн добре!!!!!!!!!!баща ми му показа първите тактове и сега тои надмина учителя си!!!!!!!!!!!!!има група и всички станали членове са сущо самоуки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!така че си зависи от човека май!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая па кво се обажда B)

Аз съм самоук и за месец йуни съм направил 20 участия,които половината са на по-голяма сцена(от сорта на биир фест софия и тн.)

Не съм преуспял ,но съм действащ барабанист и не ме е срам от нито едно представяне на живо.Дори и на букурещ блуз фест не ме беше срам ,щото хората се радваха,нищо че имаше много по-добри музиканти от нас.

Мога да кажа ,че това че съм самоук ми е пречело в начолото,защото не съм свирил поне по 2 часа на ден,ами по 30 минути на ден ,защото бях много малък иако имаше кой да ме кара да свиря по 2 часа на ден тогава сега можеше да съм на много по-добро ниво.

Но аз пак съм доволен,защото пак съм по-напред от някои барабанисти на моята възраст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel:

 

Радвам се, че мнението ми (дори и неизказано тук) съвпада с повечето писания тук. Благодаря за отзивчивостта. :lol::):P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе пичове и най-добрият учител да имаш ,той не може да те научи на собствен стил

ами то ако говорим спесиално за българя 98% от деистващите барабанисти са самоуки/не ме опровргаваите защтото сие истина/,от друга страна двама от наи 4есто коментираните барабанисти от които много хора в този форум се васхищтават /именно защтото са добри/ Х.Иоцов и Ст.Янкулов СА! завършили Музикална академя

 

така 4е сами си направетв извода аз самата на какво мнение съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе пичове и най-добрият учител да имаш ,той не може да те научи на собствен стил

Не може но поне ще ти покаже пътя .И аз съм се пробвал малко самоук ама не стана нещо се депресирах много яко защото не знаех от къде да започна и просто исках да си нямеря учител по-бързо,а освен това исках и да науча нотите .А да знаеш нотите е голямо предимство няма ,какво да ми спорите по този въпрос .Но найстина има барабанисти ,който не са пипвали школи и са много добри .Абе общо взето всеки сам си решава дали да е самоук или не-Важното е да се кефите на себе си и да не се комплексирате от другите барабанисти (е това за мен по принцип е много трудно по някой път :D ).Еми това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на барабани не е състезание и най-важното е да изпитваш удоволствие от него

Важното е да се кефите на себе си и да не се комплексирате от другите барабанисти (е това за мен по принцип е много трудно  ).Еми това е.
според мен човек не трябва да се комплексира ,а да се мотивира за да може след време да не го е срам ,че повечето барабанисти са на по-добро ниво от него.

да не мислиш че и аз като гледам neil peart не ме шваща яд ,но обикновенно сядам и си скъсвам гъза от свирене,за да мога след около сто години да достигна неговото ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихи,а аз след 200 ше достигна дейв уекъл ;) иначе отново гарвана е казал добра приказка :D а ти мамо пак се излагаш-98%?!?как ги сметна?сега ше ми кажеш сигурно че митко димитров,двамата венковци,цецо и маса други известни барабанисти са самоуки ли?аре по-спокойно мадам..иначе аз ходих на учител в началото и доста ми помогна.според мен номера е да учиш докато решиш че даден учител не може(или не иска)да те научи на нещо ново.а пък дръм мастера ни обвини масово в мързел-и е абсолютно прав,признавам си :P като взема да нямам никви други задължения и работи за вършене,ше се образовам най-накрая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на барабани не е състезание и най-важното е да изпитваш удоволствие от него
Важното е да се кефите на себе си и да не се комплексирате от другите барабанисти (е това за мен по принцип е много трудно  ).Еми това е.
според мен човек не трябва да се комплексира ,а да се мотивира за да може след време да не го е срам ,че повечето барабанисти са на по-добро ниво от него.

да не мислиш че и аз като гледам neil peart не ме шваща яд ,но обикновенно сядам и си скъсвам гъза от свирене,за да мога след около сто години да достигна неговото ниво

Разбира се че трябва да те мотивира .Мен примерно ме мотивира ама найстина по някой път се здухвам ама това се случва на всеки ;):P:D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.