Jump to content
Българският форум за музиканти

Още видео от мен ...


Jordan_J

Recommended Posts

Това е едно видео, което направихме докато свирех вариант трио. Вече минаха май 2 години оттогава. Но стана много спонтанно и хубаво си мисля ...

Пък вие ще кажете мнението си ...

Откъсите са от:

 

"LOVE IS ON THE WAY" - by Sigon Kick

 

и

 

"TEARS IN HEAVEN" - by Eric Clapton

 

Снимах с миниДВ камера на стенд. Звука е от мик-а на камерата - не е обработван допълнително или да е записван директно от миксера ...

Записвах с YAMAHA SLG-100-N (Silent Guitar). Много ми харесва звука на това "животно", особено за лайв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уплугети му е майката ...звучи яко някак си по натурално без куп ефекти..просто китарка ,ритъм и гласове яко...ехххххххххх спомних си студенските купони където се събирахме 3 китаристи и праскахме Флойд...а останалите пееха с нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре братче, много добре. Сайгън Кик са една от най-любимите ми банди. Но на оригиналното парче китарата е малко по-глуха - не съм поглеждал на диска си с какво е изсвирена. Джейсън Бийлър свири главно с ESP-та като електрически китари, но ще видя на диска и утре ще ти напиша. Но иначе гледам го свириш парчето наполовина както е оригинала, наполовина както аз го бях извадил навремето :bravo: . Чак след време разбрах как се е свирела наистина. Ама щом я свириш и я пееш едновременно :bravo: . Иначе Сайгън Кик имат едно много яко друго парче Spanish rain от последния албум. Не че имат нещо, което да не е яко :bravo: - според мен де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Но иначе гледам го свириш парчето наполовина както е оригинала, наполовина както аз го бях извадил навремето  ;) . Чак след време разбрах как се е свирела наистина ...

:hello: Да, знам много добре за какво говориш ... ;) Последния тон от фигурата е с половин тон надолу ;););) Но аз просто така си го свиря, не че не съм го извадил както трябва.

Иначе бладогаря много за хубавите думи :godbless::godbless: ... Ще видя дали имам тия парчета, за които каза и ще преслушам с интерес ... Ако не - ще пращаш на е-мейла :):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

:hello: :hello: :hello:

 

@СпотлайтКид и @Синдерджи --> :godbless::godbless: !

 

И аз като бях във ВИНС-а във Варна какви вечери сме имали... Свирехме в подлеза пред ВИНС, който го бяха направили много хубав бар наречен "ПОДЛЕЗА"/"Мястото на короната"... Та там свирехме с един бургазлия 2 акустични китарии и пеене... Понякога сме събирали над 300 човека и се налагаше да затворят вратите и да не могат да влизат повече хора, защото сервитьорките не можеха да си вършат работатат... Всичко беше само студенти - невероятни вечери и спомени ... Мале, мале.... Това време да можеше да се върне ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готино,бе!Бях го забравил! . . . ;)  :lol:  :lol:

 

Аз имах доста интересни неща на ДВ касетки, но съм ги оставил в БГ, щото не планирах да купувам скоро ДВ камера, ама ето, че сега ми се налага, пък касетките са в БГ ... Ще изровя нещо интересно ЛАЙВ, като се приберем сега и ще постна някоя "БИЧКИЯ" :lol:

Пък за другото - нали затуй дойдохте и вие - да поемете щафетата :) Вие не че не сте я поели вече, по това което се чува из Острова ... ;) Ама ади млъквам, че да не вземе приятелката ти да се регистрира във форума и да прочете постовете :) Пък и имаш други фенки/съгражданки дет четат също тук ... Да не вземат в желанието си да те имат да пуснат някоя подводница :)

Хахахаххаха!.... Ади стига офф-топик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси гадния нет имам , дано се оправи скоро че да ви видя , къде сте заработили тези яки китарки :lol: , щото нали на бачкане сте се записвали .... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси гадния нет имам , дано се оправи скоро че да ви видя , къде сте заработили тези яки китарки :lol: , щото нали на бачкане сте се записвали .... :lol:

Не, не е правено по време на бачкане точно. И така сме свирили някои вечери, но през повечето време свирим по друг начин. Те зад нас се виждат барабаните и другите инструменти. Жалко, че ми ги няма касетките тук да изкарам някоя "по-зверска" вечер :lol:...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да напиша ........ много ми хареса ...... просто страшно много ......

 

 

:lol::lol::lol::):):):)

 

сега разбрах и за китарите и за всичко ... Данн всичко кето имаш си си го заслужил човеко .... спор няма

 

 

пускам го за 10-ти път

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яко като се саберат 200-300ду6и,... да ти е кеф да свири6.Бе направо понякога е като на концерт.Лягам си с главоболие от 6ума който ние сме вдигали :lol::lol::lol:

А то 4е старата банда на Даката бе6е най-добрата която се е подвизавла тук спор няма!!!!! Летвата е много на високо ,и май дълго така 6те си остане.... :):):)

Покажи о6те не6то Дака!(забравих да те питам.Мога ли така да те нари4ам във форума?) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да напиша ........ много ми хареса ...... просто страшно много ......

 

 

:lol:  :lol:  :lol:  :)  :)  :)  :)

 

сега разбрах и за китарите и за всичко ... Данн всичко кето имаш си си го заслужил човеко .... спор няма

 

 

пускам го за 10-ти път

:lol::lol::lol:

Благодаря ти много пич! Едва ли заслужаваме чак такива суперлативи, но това е което правим за да живеем, така да се каже...

Няколко пъти сме правили акустични вечери в THULE's ROCK CAFE в столицата на Гренландия. Иначе реално работим по малко по-различен начин.

Записано с камера е долу горе ОК, но на живо наитина е с пъти по-добре. Звука е оцветен съвсем малко с ефекти и ЛАЙВ наистина е много ефектно да се чуе и види намясто... Много важни детайли не се чуват от саунда записан с камера, но няма какво да се направи по въпроса, освен ако не се запише професионално, а това не беше нашата цел. Ние свирихме и пяхме, както го правим по принцип, с тази разлика, че пред нас имаше камера ;)

Още веднъж - :):):) за готините думи!!

 

при мен нямат звук тези филмчета;)

DivX 5 енкодер ти е нужен. Вероятно нямаш инсталиран...

 

Много е яко като се саберат 200-300ду6и,... да ти е кеф да свири6.Бе направо понякога е като на концерт.Лягам си с главоболие от 6ума който ние сме вдигали :godbless:  :godbless:  :godbless:

А то 4е старата банда  на Даката бе6е най-добрата която се е подвизавла тук спор няма!!!!! Летвата е много на високо ,и май дълго така 6те си остане.... :godbless:  :godbless:  :godbless:

Покажи о6те не6то Дака!(забравих да те питам.Мога ли така да те нари4ам във форума?) :)

Да, гренландската публика е страшно топла и е истинско удоволствие да се свири! Става наистина страшен купон и удовлетворението е голямо и за музикантите и за аудиторията!

Всеки свири каквото знае и може, едва ли може да става дума за летва. Затова различните банди са интересни, защото свирят различно...

@Паскалеро (Паскал), няма проблем за обръщенията, нали сме едно голямо семейство ;) !!

 

;);) Наздраве!! ;):godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Браво Браво :godbless:

 

- само защо пьрвото е 44 секунди , за второто сега го тегля

 

иначе само :godbless: няма смисал от думи :happy:

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.