Jump to content
Българският форум за музиканти

Mike Portnoy


Recommended Posts

Не пич!

Не знам какво умишлено има в това, че настоявам, когато се дава компетентно мнение да се обяснява. ;)

Но се притеснявам, че не четеш това, което пиша - или по точно за което се включих в тази тема.

Няма значение....никой от хората, на които съм задавал по горният ми въпрос не ми е отговарял.

Нищо лично....и не се самонавивай, че търся конфликт

DREAM THEATER или СМЪРТ :P:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извини ме......но нещо не мога да разбера?! :rolleyes:

Или наистина не четеш какво пиша.....или си безсилен да отговориш на въпроса ми!

Ти си един от хората, които си позволяват да дават оценки за моженето на даден музикант и дали е по-добър от друг! :D

Аз не си позволявам да го правя!

И точно по тази причина помолих теб или който и да е, ако може да ми обясни как го преценява!

Как можете да обясните на професионалист или любител, че някой музикант е по-добър от друг - технически или мисловно!

И именно затова не мога да разбера смисъла на отговора ти:

хуу, Портной най-техниния барабанист ли е? Ако е - защо, ако не е - защо? Аре кажи.

Отговаряш с въпроса, който аз съм ти задал???

Аз не давам оценки кое е по-техничен и кой не-за да ме питаш ;)

 

Моля те.....не търси конфликт в думите ми! :D

Защото ми писна да се тълкува по този начи запазването на собствено мнение...без да го натрапвам на никого!

Но е крайно време да четем какво пишат останалите....а не в отговор да пишем това, което сме си наумили.

Зададох конкретен въпрос....

 

кой е по-по-най

стига бе.....

Anakon.....чувал ли си мен да казвам кой е по-добър от друг?

Не....нали?!

 

И един виц....за да разведря атмосферата:

Eдин цар имал три дъщери. Когато най-голямата дъщеря станала за женене той я извикал, подал й една пръчка и й казал:

 

- Дъще, хвърли тази пръчка с все сила и където падне пръчката, там ще се омъжиш!

 

Хвърлила дъщерята пръчката и тя паднала при най-красивия момък. След време и средната дъщеря станала за женене и тя хвърлила една пръчка и така се омъжила за най-богатия момък. Дошло време третата дъщеря да се жени. Хвърлила тя пръчката с все сила, но нещеш ли паднала в едно блато. Отишла дъщерята да види и гледа един жабок държи пръчката в уста.

 

"Е! -казала си най-малката дъщеря - Такъв ми бил късмета!"

 

Но се сетила че в приказките като целунеш жаба и тя се превръща в красив принц. Отишла, целунала жабока... но нищо! Целунала го втори път... но жабока си оставал жабок! Целунала го трети път и тогава жабока казал с дрезгав глас:

 

- Много съм омагьосан, май че ще трябва и да духаш!

 

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спора малко ми се вижда излишен ;)

 

Има едно ниво на, което всеки музикант който го е достигнал става добър.

От там насетне започват основни различия които можи би са свързани най-вече със светоусещането и изразните средства, които използва всеки барабанист достигнал това ниво.

 

Добра техника според мен барабаниста е постигнал когато може да свири 5-6 часа и стане уморен но не схванат от тендовагинит ;) така и при пианото примерно

Всичко друго е относително, тъй като в свиренето се използват 4 крайника, които са доста различни при различните барабанисти.

 

Факт е, че всички барабанисти, които споменахте по-горе са добри и по по най-не е нужно да се прай.

 

От нещата които съм гледал знам едно

Човекът, който е положил голяма част от основата на съвременните барабани се казва Бъди Рич.

 

Не случайно когато е умрял за трибюта са се събрали едни от най големите барабанисти на нашето време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно ниво на, което всеки музикант който го е достигнал става добър.

От там насетне започват основни различия които можи би са свързани най-вече със светоусещането и изразните средства, които използва всеки барабанист достигнал това ниво.

добре казано ;) Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе неразбрания, много си писал? Напиши накратко кво си писал, че ме боли окото и не моа те изчета, стаа ли?

 

1.Ще се радвам, ако не ми говориш на "БЕ" ;) ....и да спазваш добрият тон, който спазвам и аз!

2.Смятам, че смисъла на форума е хората да пишат, да обменят знания - нещо, което няма да се получи, ако четем през пръсти постовете на колегите си! Това, лично за мен означава неуважение....и поставя под съмнение сериозното ти отношение

Аз чета твоите постове внимателно ;)

3.Повярвай ми....написъл съм го възможно най-ясно, сбито и кратко.

По простичко от това не мога - извини ме!

 

Не си прави грешни заключения за ник-а ми....сънят ми не е неспокоен, защото ти не ме разбираш! ;)

 

;);)

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че нямаш проблеми със спането. И аз нямам. Само като взимах кленбутерол имах. Мноо гадно апче. Схващям се като заек от него ... както и да е.

Така. Начи 'абе' е съвсем нормално обръщение, но щом ти пречи няма да го ползвам, дори ще ви говоря на 'Вие'.

 

Та, господине. Помолихте ме най-учтиво с цялото си уважение предполагам да обясня защо според мен лицето Майкъл Стефан Портной не е най-техничният и сложен барабанист сред елита.

Моите 'бегли' наблюдения върху елита от барабанисти и сравняването на някои от тях с гореспоменатия музикант ме е навело на мисълта, че той не свири чак толкова сложни неща, колкото тях. Върджил Донати например има много по-добра техника на използване на кардан или изобщо на double bass. Поне според мен, разбира се. Пак същият този австралииски музинат свири с лекота с дясната си ръка в друг такт и друго време от останалите три крайника на тялото си. Може да се чуе в Planet X - Atlantis Part I. Лицето Портной никога не съм го чувал да свири такова нещо. Самият той казва, че използва прости схеми и комбинации в свиренето си. Двойки, четворки, шестици, осмици и други.

Достатъчно ясен ли бях? И още по важното - културен ли бях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано ми писна да чета постове за Майк Портной и изконния спор кой е най-добър(по характер и на карти)!!! Писна ми и от пубертетските ви въжделения по тоя същия барабанист!!! НА КОЙ МУ ПУКА КОЛКО Е ДОБЪР МАЙК ПОРТНОЙ???

И най-добре си гледайте в собствената чиния, а не в тая на съседа. Пълните форума с безсмислени писания само за да ви успокоява факта, че сте се включили във всяка една тема. Айде малко по-сериозно, а!

Седнете си на задниците и свирете. Сигурен съм, че ще ви е 100 пъти по-полезно, отколкото да се занимавате да защитавате идолите си в детските си спорове.

P.S. Ах, как искам да съм модератор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за запитването, но Неразбрания разбра ли ми поста или да го напиша като за назаднали да се пробва тогава да го разбере?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново на всички :happy:

 

Yamahadrums

Честно казано ми писна да чета постове за Майк Портной

Да ти кажа честно....на мен повече!

Мен да ме е видял някой да побликувам тема за Портной и да ВИ обяснявам колко е велик - въпреки, че ми е любим барабанист?! :happy:

Spaz

Върджил Донати например има много по-добра техника на използване на кардан или изобщо на double bass. Поне според мен, разбира се

Това се опитвам да ти обясня.... при условие, че сам пишеш "според мен"...би трябвало да си даваш сметка, че мнението ти е субективно-каквото е и на всеки от нас! Затова за мен са безсмислени тези спорове (нещо, което повтарям за незнам кой път)

 

А за това ти изказване, което прочетох в последствие:

Извинете за запитването, но Неразбрания разбра ли ми поста или да го напиша като за назаднали да се пробва тогава да го разбере?

.........това "приятелю" си е чисто заяждане и провокация, която не си срещнал от моя страна!

Заяжданията ти в случая са повърхностни, елементарни и нямат нищо общо с добрият тон! Нито пък с идеята - "ФОРУМ"

Но както каза един наш колега - "Който много говори........."

И няма да ти отговарям(нито пък смятам да водя повече спорове с теб за каквото и да е)

Но за сметка на това пък с удоволствие лично бих се срещнал с теб на живо за да ми го обясниш (отдавна имам такова желание)!

 

Извинявам се на МОДЕРАТОРИТЕ.....както и на останалите в тази тема....защото наистина се отклонихме - явно с някои хора трябва да се говори на лична!

Сега си дадох сметка колко глупаво и безсмислено е било от моя страна!

Посипвам си главата с пепел :happy:

Това беше последното ми мнение в тази тема!

 

:happy:

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.