Jump to content
Българският форум за музиканти

Микрофон


JadeStudio

Recommended Posts

Здравейте на всички от мен

 

на кратко, не съм професионалист занимавам се с със съвсем друго "3д Анимация-визуални ефекти"

но пък от др страна това ми е хоби свиря си на китара (по скоро се уча :punk_guitar: ) и също така да пея предложиха ми един микрофон който поне според мойте наблюдения от ревюта е добър но затова съм тук но хич неразбиам достатъчно за да дам някаква свясна оценка дори и за себе си

микрофона е Neumann (Gefell) с тяло MV692 и глава UM-70 та поразгледах тук там за съжаление неуспях някак да намера информация която да разбера та въпросът ми е следния може ли някои да ми даде по подробна информация по скоро от личен опит (ако има такъв) и разликата между дози (до колкото разбирам) кондезаторен и един да кажем обикновен динамичен причината ноято питам е защото приятел има такъм и ми предлага да го взема незнам цена но надявам се да ми кажете пазарната стойност на този микрофон в е-бей цените са безбожни за един такъв микрофон който колкото и добър да е е от 1985+ година за да мога да му предложа някаква сума но това вие ще кажете.

 

МИКРОФОНЪТ

 

Благодаря предварително на Всички

 

Людмил Ванев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали е преработван за работа с нормално фантомно захранване, та не е зле да потърсиш оригиналният му захранващ блок. Обикновено толкова стари микрофони имат проблеми с мембраната. Зависи от цената, за която ти го предлагат. Задължително го изпробвай, примерно в магазина на Динакорд на 5-те кьошета (ако си в София, разбира се) и го сравни със съвременни Ноймани - ако разликата в звука е значителна - забрави за него.

За повече инфо - пиши ми ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофона е хубав взимай, но наистина внимавай /пробвай/ !

 

Аз имам 4 такива много запазени със захранване за тях /1 захранване става за 2микрофона/

и работят прекрасно.

Исках да купя и още един ама точно както presly ти каза мембранката беше свършила и му взех само тялото което и до днес си стои

без главичка :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн ви благоря за насоките преди да го купя ще се консултирам с динакорд

 

и ако може да ме насочите към цена която да му предложа, ще ви бъда още по благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мн ви благоря за насоките преди да го купя ще се консултирам с динакорд

 

и ако може да ме насочите към цена която да му предложа, ще ви бъда още по благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.