Jump to content
Българският форум за музиканти

Дебелина на струните


npace

Recommended Posts

АААААА и между другото къф е тоя строй дето последната(както казват кораджиите ) е дропната(сиреч смъкната с още 1 тон..в тон с 4тата..:):rolleyes:

Ми познат е като дроп (не че съм голям разбирач де).Аз лично свиря така от С(до). Та смъкваш 6та с още един цял тон, сиреч:

1ва - d

2ра - А

3та - F

4та - C

5та - G

6та - C

Така имам възможност да свиря разни минорни работи по - лесно и петиците са лесни така.Абе по-лесно е ако мислищ да свириш разни Deftones-и и Tool-ове а и всякакви други неща...

Всъщност зависи как си свикнеш.Аз вече от няколко години така свиря и ми е удобно, пък ако искаш стандартен в D(ре) само качваш 6та и си готов:)))

При теб разбира се ще е с 1 тон по-ниско всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ми китарката ми е към усилвател на Behringer...абе най-евтиното след кремоните а и усилвател си имаше към нея :curse: ма пак за мизерната цена е ебаааси добрата китара - 300 с усилвателя а съм свирил на доста по-скъпи ("скъпи") от около 500 лева и не ми харесват толкова :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дебели струни не значи по - голямо напрежение задължително. То на кутийката са си написани напреженията за всяка струна(в Ми строй). Зависи и от дължината на грифа. На по-дълги грифове(стратокастър) е по - критично отколкото на гибсън, примерно. След сменяне на струните трябва да се барнат интонациите, защото изфалшивява иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе всичко това го знам сега съм с .11 и просто питах защото .12 за електрическа не съм виждал и може да има някаква странна странна разлика или де да знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ми аз препоръчвам 12-52 :) аз с такива свиря и е много приятно :)

ама малко хора биха им свършили работа май (пускам в дроп Ла#, Си или До)

малко китари биха издържали такива струни в Ми

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: китарата ми е с баритонен гриф - 27 инча, предназначен за свирене в B-b строй със струни 13/56. Мога ли да я настроя в E като сложа по-леки струни или напрежението ще я спраска

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.