Jump to content
Българският форум за музиканти

Дебелина на струните


npace

Recommended Posts

да ви питам значи разбирачите

нали като се сменят струни с по-дебели трябва да се правят разни мизерии по китарата да не се прецака нещо? а например от .009 към .010 ако сменя задължително ли е да я водя китарата на "доктор"

а да и препоръчайте някакъв такъв защото искам да свиря с по-дебели струни, на такива съм свикнал (не питайхте как хехе) и сега .009 ми се струват много меки и не звучат толкова добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1. Може да има отражение върху грифа и да се наложи да го натегнеш малко...та като сложиш новите струни, ако се огъне малко, не се стряскай! Ако никога не си си играл с trust-rod-а, по-добре го дай на някой приятел който е правил това и преди да ти го оправи...не е сложно, тъкмо ще се научиш, защото от време на време се налага

2. ако имаш флойд, със сигурност ще се отрази на него...в този случай правиш малко set-up на пружините /в случая най-вероятно ще трябва да ги натегнеш леко/ и това е

 

Можеш да пробваш и друг добър вариант - вместо да сменяш директно от 9 на 10, ако искаш си взимаш смесен комплект 9-46 и така хем имаш по-плътен и тежък звук на 4, 5 и 6-та, хем е по-удобно за сола, бендове и т.н. на 1, 2 и 3-та

 

 

:)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте са Ърни Бал...от Пловдив /магазина до Кукления Театър/и не мисля да ги сменям.....в началото най-дебелата ми "биеше" но го оправих тоз проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе аз човек който да помогне с тръс рода не познавам ама иначе най-удобно би ми било с .011 или нещо от сорта на .010 на 1ва и .060 на 6та защото 6та по принцип я смъквам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам 9/46 струни...рулират :guitar:

Аз също препоръчвам 9/46. Използвам "Ърни Бол хибрид слинки" и съм доволен засега. Купувам ги за 10 лв. от РФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъ къде е РФ :godbless: аз магазини знам само Фактор и Дайнакорд...иначе с .046 ще трябва ли да се правят настройки по тръс рода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъ къде е РФ :godbless: аз магазини знам само Фактор и Дайнакорд...иначе с .046 ще трябва ли да се правят настройки по тръс рода?

Потърси във форума, много пъти е обявяван адресът им и как се стига до там.

При преминаване към 9/46 аз само си настроих пружините и височината на флойда но не съм пипал тръс рода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам от крайвреме D'Addario XL 09-42.В на4алото на моята "кариера" :godbless: се лутах между разни модели струни,но после като ги открих използвам само тях!Сега имам нова китара с пиезо,и много барзо се убедих,4е за нея ми трябва поне 10-ки!Имам фендер на който слагам EXL S510.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се наложи да бараш тръс рода. Първо не се знае досега как ти е била настроена китарата ;) И втово, приемайки че сега е перфектна, като сложиш 10ки, разстоянието между струните и грифа около 7мо прагче ще се увеличи с не повече от милиметър ;) Ако решиш, че това те притеснява - имаше теми из форума и линкове за други места. Аз от тях се научих да си го правя сам - хич не е трудно, просто трябва да внимаваш да не си счупиш грифа(малко да те наплаша все пак :twisted: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или 9/42 или 8/38... последните звучат малко... "тънко" но ми харесват

Другите, които харесвам са 16/62 но са само за нисък строй ;) В ЛА примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам 9-46 на D'Adario, има ги почти навсякъде, най-често си взимам от Малкия Цум на Пиротска

@прасе, за настройката на trust-rod-a наистина може и да не се наложи, сам ще видиш...въпроса е, че с 9-46 е по-малко вероятно да трябва да го настройваш отколкото ако праснеш 10-ките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ползвам ърнибол 9-42, и съм много доволен,както за сола така и за тежки рифове, ;)

Като ти е хубава китарата тия трикове не са нужни, вярно е ;)

Аз обаче съм си свикнал от Peavey-то с тия струни /там си беше наложително/ и сега и на новата си карам с тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.