Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp/fender/gibson?


velit

Recommended Posts

много често споря коя марка китари е по хубава за рок блус и метъл

и много често казват че ЕСП ставали за всичко? за мен ЕСП не стават за нищо , аз предпочитам Гибсон а за рок и блус Фендер вие какво ще кажете по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щях да си вземам ЕSP, ама си взех една класика-ЛП копие. Като ме попитат за рок/блус си представям чичо Ерик с фендера да кара едни сола, едни работи.И Джими с фендер свиреше навремето. Гибсън си е класика, откъдето и да погледнеш. Самото излъчване на Гибсън и Фендер е такова.

За ESP се убедих, че ниският им клас китари са си нисък клас-добра марка. Нека кажат колегите с по-горен клас ESP-та как са. Със сигурно си е за завиждане.

В тема Фукня си има и Гибсън, и Фендер и ESP. Реакциите са красноречиви. Аз си оставам подвластен на ЛП формата и такава китара си взех. Ще си свиря рок/метъл,пък ако искат да ми се смеят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1гипсон са най-добри стават за сякаква музика особено лес паул :) но ако става въпрос най- евтините са над 1000 -1500

2 есп пробвал съм евтиния клас лтд много добре звучат удобни заслужаваще си парите(мисля да си взема такъв)

3 нямам поглед над тях

а пробвал ли си някога есп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз предпочитам Гибсон а за рок и блус Фендер вие какво ще кажете по въпроса?

 

Разкажи какви китари Гибсън и Фендер имаш/си имал и какви са ти по-конкретните впечатления от тях.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бяп на този кръстопът.Тествах доста и най-накрая си взех:

American Fender Stratocaster Special Delux Mahagony HSS :punk_guitar:

Махагона + хъмбекера мнооого добре обаждат за гейн.Отказах се да слагам

Сеймор Дънкан .

:thumbs_up:

Редактирано от Bob Rock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е глупава тема...Всичко зависи от човека , на някой може да им харесва повече ЕСП на други Фендър или Гибсън и т.н

И не знам защо сравнявате ЕСП с Гибсън или Фендер ,нямат почти нищо общо...ЕСП в повечето случай са използвани за Метъл и така нататък , Фендър за по-леки стилове , а Гибсън може би и за двете...Специално за блус , съм чувал че Гибсън са най-удачно решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много често споря коя марка китари е по хубава за рок блус и метъл

и много често казват че ЕСП ставали за всичко? за мен ЕСП не стават за нищо , аз предпочитам Гибсон а за рок и блус Фендер вие какво ще кажете по въпроса?

Velit, предполагам че изказването ти за ESP е от личен опит и си притежавал поне няколко китари от тази марка/нямам предвид LTD/. Защото ,аз като притежател на тези марки китари мога да кажа ,че нито едната не може да замени другата . А за ESP- само хубави неща мога да кажа.

Мисля ,че когато измислят универсалната китара /като звук ,форма ,цвят/,това ще е краят на всички марки и споровете ще изчезнат . Също и вкусовете ще се уеднаквят. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка от китарите си е класика. Аз съм имал досег предимно с фендери, с ПРС - никакъв, с гибсън - наистина малък.

За сматка на това съм свирил на много хубави лес пол копия.

 

Мога да кажа следното:

Лес Пол е китара със залепен гриф. Тя има плътен и мощен звук и много продължителни тонове.

 

Фендера е по-евтина китарка по замисъл(измислена е да бъде по-евтина), съответно грифа и е на винтове, има пикгард, използва нетипични(и по-евтини) за времето си дървета като елша и swamp ash вместо махагон, примерно.

Тя е намерила своето място в музиката и има своето приятно, звънко звучене. Няма масивния тон на Гибсъна, нито продължителността на тоновете - при фендерите тоновете са осезаемо по-къси.

 

За ПРС не мога да кажа много.

 

Като цяло - коренно различни китари са. Много от блусарите предпочитат гибсън.

За метъл - или гибсън или прс, обикновения страт с единичните му адаптери не е оптималната китара за метъл.

За рок - всичко става, зависи какъв звук искаш.

 

Накрая - недейте да мислите толкова много за тези неща. Няма значение каква марка и кой модел ви е китарата - важното е да ви пасва и естествено да звучи добре. Не искате да имате нито неудобна китара, нито такава, която да звучи като стара ел. кремона. Но пък за да можете да чувате тези неща, трябва да сте слушали много китари, усилени яко през хубави усилватели... така че.. важното е свирня да има, другото човек почва да го чува с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бяп на този кръстопът.Тествах доста и най-накрая си взех:

American Fender Stratocaster Special Delux Mahagony HSS :punk_guitar:

Махагона + хъмбекера мнооого добре обаждат за гейн.Отказах се да слагам

Сеймор Дънкан .

:thumbs_up:

Сериозно ли говориш?хабер си нямах че имало махгови Стратове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо по темата-ами сравнението не е между конкретни модели, нали.Никъде не е казано Лес Пол срещу Страт примерно.Така че сравнение на марки е трудно наистина.Пример-Esp Vintage Plus също е с три единични адаптера (не коментирам нито марката им, нито модел, само вид, точно като Фендер Стратокастър.От общи приказки полза няма :punk_guitar:.

А Евтим май малко се е заблудил- не сравняваме ПРС с Фендер и Гибсън, а ИЕсПи с Фендер и Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли говориш?хабер си нямах че имало махгови Стратове

 

Нямам бутон за редакция, надявам се става ясно че съм изпуснал няколко букви и имам в предвид "Махагонови" :thumbs_up:

Иначе моите лични предпочитания са Фендер страт за Чист звук и Гибсън Лес пол за по Хай гейн.

По дизайн Лес пола ми е Фаворит :greenangel: . Смятам и такава китара да имам някога.

ESP не съм докосвал.

И извън темата ПРС също са ми много приятни , заради дизайна, но си остават зад Лес Пола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, така е, аз като прост метъл си купих ЕСП за 1350 кинта и се мъча с него..пък ти кой знае колко Гибсъна и фендера имаш в колекцията...сигурно не мгоа да се меря с теб..

само да ти кажа че си има отделен раздел ГОВОРИЛНЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък на един приятел чичо му бил виждал един как свири и метъл и рок и блус и по-леки неща на кремона и това било най-яката китара. :thumbs_up:

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казваше барабанистът в предната ми група, "не е от китарата" :greenangel: .

Иначе, много се кефя на тая басня за Фендър (страт) срещу Гибсън (лес пол). Особено на варианта, че лес пол "определено" били по-добри за блус от страт, който закопава половината тексаски блусари (в това число Стиви Рей Воън, лека му пръст) барабар с Ерик Клептън, Джими Хендрикс и няколко десетки други "заблудени души" от световна величина ... Имам особено мнение и по тезата, че стратът не ставал за метъл, но нейсе ...

Това, което определено може да се твърди, е, че повечето модели на ESP далеч не са били вдъхновени от класическия рок и блуса, но, че не ставали за нищо, е поредният бисер в колекцията.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.