Jump to content
Българският форум за музиканти

Fade In Blue


nofearinc

Recommended Posts

Fade In Blue

 

Това е записчето, от снощи - ще се радвам да чуя градивна критика малко. :)

 

На 0:37 влиза 1 инструмент в унисон с пианото - чудя се дали да не го махна или да сменя блендата, или да го добавя и на други места освен първата половин минута...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

схемата не е лоша.

 

1:32 min. свириш С7. този акорд е по добре да се свири C7+, защото схемата се движи в Em9 | D или D7| C или C7?.

също си личи и липсата на метрономна работа. мисля че е по-важно там да се наблегне.

 

пример: за да изчистя до една степен неравноделно ми свирене, трака и продължава да трака метронома при всеки запис... не искам и да ми липсва.

 

продължавай упорито и не се задоволявай с постигнатото до сега ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amphibia, благодаря ти за оценката. :punk_guitar: Наистина на 1:32 звучи малко нестандартно - мислех си, че вкарвам късче джаз звучене, но по-скоро седи неправилно.

Последните 2-3 години записвам чисто стерео без ритъм, нямам възможност за корекции и свиря неритмично (понякога това е търсен елемент обаче, плавна смяна на ритмите и темпото). Сега започвам да се уча на по-прецизно свирене, тъй като правя дръм секцията, а и мога да редактирам входа от клавира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесват нестандартните барабанки. Контрастират готино на класическото звучене на пианото и струнните.

И все пак според мен трябва да се раздвижи повече парчето, стига това да ти е целта.

Бих вкарал бас, не съм сигурен дали имаше, аз не го чух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исках да пробвам китарка и бас, но ми звучат малко електронно - чудех се дали да не запиша истински инструменти отгоре. Ако имаш желание и идея, може да драснеш бас партията отгоре или върху reason сесията :girl_cray2:

Другата седмица имам два лайфа, след тях ще опитам да го разчупя и да развия още една идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amphibia, благодаря ти за оценката.

няма защо.

Наистина на 1:32 звучи малко нестандартно ...
или нелогично подобре казано.

логичният смислов вървеш между хармония и мелодия е за мен основно правило когато съм пред пианото.

(да подхвана малко и философската страна)

до ден днешен се ровя в различни хармонии, и то не само как се изграждат но и на къде клонят.

някои парчета носят бедни хармонии като ми, ре, до и обратно, но според мен зависи какво искаш да изкажеш с една нова композа.

нещо подобно както и при художеството. по някога с една чернобяла картина се казва всичко, но към други, оцветяването си го иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много ме накефи! Чудех се дали ще може случайно да позапиша нещо отгоре? В смисъл дойде ми едно солце вчера докато го слушах. Нищо особено, но много ме накефи. Затова исках да попитам дали би могло да ми бъде пратена мп3ката? За съжаление, ще мога да го запиша чак следващия месец, но аз бих искал да си я слушам и дотогава :offtopic-001:

 

:girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amphibia, а какво смяташ за малко по-разчупени идеи, които вървят срещу самата тоналност и опитват да излязат от хармонията? Примерно System of a down на места, някои готик/дуум изпълнения с непълни модулации и прочие? Има доста експериментатори и ми се ще и аз да не вървя в шаблона. А Fade In Blue е по-семпла, защото мисля вокално включване отгоре, като не съм особен фен на претрупаните инструментали под вокала.

 

Fenix, прати ми мейл на ЛС и ще ти метна MP3-то :) Ако искаш, мога да повторя някоя част от парчето само с бийт и стрингс или само бийт и пиано, за да е чиста китарата отгоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amphibia, а какво смяташ за малко по-разчупени идеи, които вървят срещу самата тоналност и опитват да излязат от хармонията?

 

кажи го малко по друг начин... не го схващам.

 

ако съм те разбрал правилно, става въпрос за "по-разчупена" мелодия, чужди тонове и пр.

там си като свободна птичка, както и с хармониите, стига да има логичнен смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допадна ми идеята ти. Дали ще се придържаш повече или по-малко към логиката на дадена композиционна система наистина зависи в крайна сметка от това, какво искаш да предадеш. С оглед на това, днес в музиката почти всичко е позволено, макар лично аз да съм по-консервативен...

И на мен не ми е ясно какво искаш да кажеш с "идеи, които вървят срещу тоналността". Да нямаш предвид битоналност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.