Jump to content
Българският форум за музиканти

Too Many Tears - Whitesnake Jam!


Angelina Sekulova

Recommended Posts

Първоначално го мислех с някви други интрументи да се развие, обаче вчера само миди клавиатурата ми беше подръка, та изпрасках всичко на нея, включително и китарите (което предполагам си личи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Чакай аз да изсипя още малко впечатления от развитието на темата до тук.

Боби, твоят отговор не го разглеждам изолирано - само за тази тема, а контекстуално. И го намирам като първи смислен знак за реципрочност на музикалното усилие. Затова ми е страшно ценен!

От друга страна, не мисля, че много успешно сме се срещнали в стиловите регистри. Има два варианта това да се реши - или ти пускаш трака и аз го препявам лирично, или (ако ти се занимава) намираш посоката към по-категоричен тон. Така - освен хармонически различно (което е много ценно и интересно!), на мен ми звучи некак прекалено философическо...

Heartman-е, душо блага, ти си възприел моята рецепта за лечение чрез форум (или си си взел фалшив болничен, за да не излизаш от форума ;)). Но забелязвам, че стремително се развиваш и това не ти се случва "на мой терен". ЧуФствувам се оштетена и ще се нацупя! Би ли направил втори опит да се концентрираш връз тия две китари, щото идейката е ценна?

SviStyle, ти като един гмуркач извади това удавено парче от дъното на Джема и след известни усилия, то взе да се съживява. Не съм убедена в качеството на моя опит да зачистя проблема с ритъма, но Бай 'Танас го е заковал ;)! Ако не си преуморен от работа и не ти е досадно (щото и такъв момент има), feel welcome.

Бай 'Танас удари нулевия час в живота на това парче - изчистенко, ритъм, стилова адекватност и... ефекта на гласа - тоже! Бинго! :greenangel:

п.п. Всъщност... сега се сещам :)... Heartman е написал, че свири на флейта. Връз трака на Боби могат да се "сготвят" чудни работи (а аз мога и да си взема почивка в тоя случай, и без това само преча... :lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за суперлативите с които заливаш не само мен и искрено ти се радвам на дар словото,щото пишеш на доста по-висок стил от досега срещаните постове,поне от мен!Направо считам че имаш поетични заложби и искам да прочета един твой стих ,поема или текст за песен.Надявам се скоро тъпата ми глава да не забрави да си вземе флейтата от работното място и да се включа по различен начин във форумчето.Отдавна съм във форума,но не го приемах на сериозно и следях само алъш вериша или друго яче казано покупкопродажбите,но на скоро откак съм по-деен намерих смисъл и поле за изява и наистина се кефя от нещата които се случват.Иначе опита ми беше доста нескупосан и ще направя всичко възможно в най-кратък срок да го подобря,защото излезе,че си пяла доста на място с метронома,а ние със Svistile се намъкнахме между тактовете като в небрано лозе за което моля да ни извиниш.Та всичко най-шарено и до нови музикални срещи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта на Боби просто ме разсипа...верно планината има един връх, но от различни ъгли изглежда различно - от този определено ме кефи страшно! :punk_guitar::)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobby Zasheff + Angelina :metalist::):cheers2::pray: е по хубаво не съм чувал............

Това изпълнение ме разплака. :P:) епа какво сега...поревавам чат пат :D музиката иска жертви

Жалко, че чувам този глас в този форум за 1ви път... дано да измисля някой ден песен достоен за такъв глас....

 

 

 

Жалко за България :(:slap:

 

Тия в София по разни предавания, шоута, награждавания няма ли кой да им забрани с закон да пеят по ТВ и Радио...повечето пъти ме е срам заради тях..

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ми се да се „боря с живота” тия дни и форумът остана малко на заден план. Ето ме, идвам. И ви благодаря за удоволствието и радостта от хубавите коментари и отново… на участващите и виновниците за тях!

Heartman, чакам с нетърпение да чуя „наместената” версия и флейтата (не е задължително и двете да са по тази тема – където и те споходи музата за флейтата, ще заприпкам, да чуя). За поезия от мен – едва ли. Имах и тефтер някога с разни стихоплетства, но един ден го... изпуснах в камината.

Telerig, напълно споделям твоя патос, но ще си позволя да кажа, че Боби ми е отворил работа с тая интерпретация. И настоявам да я свърша от позицията на… заинтригуван слушател на неговата музика.

Аз имам един стар и добър приятел, с когото доста споделям какво съм изпяла напоследък. Той понастоящем не е практикуващ певец и музикант, но е обиколил Европа и Щатите като хорист и дори е пял за записи на Борис Христов. Като му занеса нещо, понякога казва: „Няма да ти казвам на какво ниво е това, което си направила, защото не искам да те хваля.”

Когато му занесох „Светът е за двама”, ахна. Каза: „Жестоко са изсвирени китарите, едни гоненици стават и едни чудеса отзад. Няма нищо общо с българското парче… А ти, защо са тия мощни социалистически атаки на припевите?” И аз почнах как това ми е първи опит за БГ естрада, па микрофонът е чувствителен, па не мога да се отдалеча, че кабел на слушалките, па глупости, на което той отговори: „Изцяло те разбирам. Кажи на мъж ти да застане между тебе и микрофона и да държи един юрган!!!” :recourse::pray::)

Бобий, pls, пусни ми трака, да почвам! Ще гледам да не се отплесна по перкусиите, че ше улетиме към Sade… :)

Black Bird, тази твоя прямота просто ме обезоръжава! Рахат бъди, човече! Ако съвкупният музикален продукт на България от Априлския пленум до днес ми беше критерий за нещата, щях да изпадна в крайно себесъжаление (и да се гръмна!) И понеже това е позиция, която въобще не умея да спестявам „от пазарни съображения”, моят глас звучи най-адекватно точно от форума!

Благодаря ви на всички МНОГО! Нямате представа колко съдържание наливате в живота ми… :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи ми се да се „боря с живота” тия дни и форумът остана малко на заден план. Ето ме, идвам. И ви благодаря за удоволствието и радостта от хубавите коментари и отново… на участващите и виновниците за тях!

Heartman, чакам с нетърпение да чуя „наместената” версия и флейтата (не е задължително и двете да са по тази тема – където и те споходи музата за флейтата, ще заприпкам, да чуя). За поезия от мен – едва ли. Имах и тефтер някога с разни стихоплетства, но един ден го... изпуснах в камината.

Telerig, напълно споделям твоя патос, но ще си позволя да кажа, че Боби ми е отворил работа с тая интерпретация. И настоявам да я свърша от позицията на… заинтригуван слушател на неговата музика.

Аз имам един стар и добър приятел, с когото доста споделям какво съм изпяла напоследък. Той понастоящем не е практикуващ певец и музикант, но е обиколил Европа и Щатите като хорист и дори е пял за записи на Борис Христов. Като му занеса нещо, понякога казва: „Няма да ти казвам на какво ниво е това, което си направила, защото не искам да те хваля.”

Когато му занесох „Светът е за двама”, ахна. Каза: „Жестоко са изсвирени китарите, едни гоненици стават и едни чудеса отзад. Няма нищо общо с българското парче… А ти, защо са тия мощни социалистически атаки на припевите?” И аз почнах как това ми е първи опит за БГ естрада, па микрофонът е чувствителен, па не мога да се отдалеча, че кабел на слушалките, па глупости, на което той отговори: „Изцяло те разбирам. Кажи на мъж ти да застане между тебе и микрофона и да държи един юрган!!!” ;);):godbless:

Бобий, pls, пусни ми трака, да почвам! Ще гледам да не се отплесна по перкусиите, че ше улетиме към Sade… ;)

Black Bird, тази твоя прямота просто ме обезоръжава! Рахат бъди, човече! Ако съвкупният музикален продукт на България от Априлския пленум до днес ми беше критерий за нещата, щях да изпадна в крайно себесъжаление (и да се гръмна!) И понеже това е позиция, която въобще не умея да спестявам „от пазарни съображения”, моят глас звучи най-адекватно точно от форума!

Благодаря ви на всички МНОГО! Нямате представа колко съдържание наливате в живота ми… :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Telerig, напълно споделям твоя патос, но ще си позволя да кажа, че Боби ми е отворил работа с тая интерпретация. И настоявам да я свърша от позицията на… заинтригуван слушател на неговата музика.

 

Знаеш ли напълно те разбирам и аз съм така... искам да изпипам винаги всичко, че даже прекалявам - перфекционизма е достойно за уважение и показващо класа качество, но понякога пробвай да избягаш на моменти от него дори и нарочно - ще видиш че светът става по пъстър и се получават по свежи неща ;) Аз например знаех за леките несъответствия, които биха се получили при такъв вариант, но когато слушах варианта на Боби с твоето пеене се абстрахирах от това предубеждение и чух просто великолепни моменти, които повярвай ми ще се загубят ако ги припееш наново:godbless: А и като знам какъв музикант е той - знам че не би постнал тук нещо ако не е сигурен че се е получило добре. ;)

 

А относно твоят познат - моето безкрайно уважение към него, сигурен съм че е страхотен и съветите му са наистина великолепни и ценни, но аз пък имам друг случай: преди време с една група направихме едно парче което стана доста въртяна песен така да кажем "хит" хахах ( смея се на значението му в бг) и всички бяхме доволни от работата и от това че се прие добре песента и все още си я пускат даже някои радиа...но както и да е веднъж я чу един преподавател по цигулка и свирач в скъпоплатени филмови продукции и въобще все грандиозни и велики работи :godbless:, който чу един неточно настроен тон или резонанс ли какво беше там на китарата на едно място, (който никой не разбра къде е и кой е )човека изпадна в истерия, че никога не би допуснал такъв запис да мине без да се пресвири и презапише наново...боже опази тоя човек някога да чуе Джими Хендрикс, който аз лично обожавам да слушам и мисля, че е велик...та просто се сетих и реших да споделя...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Telerig...

Ще ти се доверя. Ще се доверя и на първото си впечатление, като го чух, си казах: "Страхотно!"...

Но аз страдам от съществен дефицит и не мога да възприема нещата много обективно, при положение, че участвам.

Много са ми нужни странични мнения. И критичните са ми нужни малко повече от хвалебствените. Дори да са малко "пресолени", ми помагат невероятно - оценила съм го.

Знаеш ли, реакцията ми вероятно се дължи на липсата ми на опит - да получавам "отговори" на такъв принцип из форума (и въобще липсата ми на опит във форуми)...

Сещам се и за акустичния отговор, който Делян ми даде на "Рейнбоу". Първо го чух само веднъж и после не можах да го слушам два дни.

А това го слушам непрекъснато, чувам невероятно красиви неща, но трудно схващам, че музикалното съдържание в чуждата глава може да е... толкова различно.

Човек се учи... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и сингбека:

 

Too Many Tears Singback

 

Така без клика на Ангелина пианото звучи малко разклатено на моменти, ама съм го правил по пеенето...

 

Темпото е 100 и трака е експортнат да започва на точен такт.

 

 

Желаем творчески успехи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Желаем творчески успехи :bravo:

 

Мерси, Боби! :happy:

Yesss! Това е първа възможност "да си счупя главата" с наглед... безсмислени начинания!

Ще й се отдам безрезервно...

(Па може и да го докарам до... dead man walking...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така без клика на Ангелина пианото звучи малко разклатено на моменти, ама съм го правил по пеенето...

 

Точно това му е хубавото :) Парчето си заспива просто ще е готино да го запазите това някак си ... по мое мнение де...:):girl_witch::thumbs_up::thumbs_up:

 

П.п. Абе я вие двамката се хванете сериозно и го драснете в студио най добре... заслужава си :music:

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Telerig, що не вземеш да изсвириш нещо, моля те?

Па и Heartman да покаже нещичко, вече има една музичка и като за флейта :thumbs_up: (и щрайх, и арфистКА, и хор :thumbs_up:)!

Може би има някоя сбъркана опция в Control Panel-а на моята "руса мисъл", ама като си натисна копчето на компютъра и тоя "Джем" ми излиза... на запис.

Тия теми са предназначени... (поне по моему) човек да се развива.

По това парче съм отделила точно толкова време колкото пише на хронометъра.

Интересно ми е като материал и сега, като имам бек-трак, наистина ще го "разваля" - просто за да пожонглирам с някои моменти от пеенето. Увлекателно ми е, не страдам от свръх-амбиции, но ще си изработя нещо като "програма-минимум" за баланса между смислово и технически натоварените моменти.

На живо мога да го направя по толкова начини колкото дни имам в живота си.

И все пак това е кавър. Чак пък толкова да му се кланям, че да го запиша и в студио..., съмнява ме.

Темата стана с ЕДНА ИДЕЯ по-богата...

Не вярвам да има губещи от това. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това парче съм отделила точно толкова време колкото пише на хронометъра.

 

На живо мога да го направя по толкова начини колкото дни имам в живота си.

И все пак това е кавър. Чак пък толкова да му се кланям, че да го запиша и в студио..., съмнява ме.

Темата стана с ЕДНА ИДЕЯ по-богата...

Не вярвам да има губещи от това. :)

 

Ооо напротив печелившите сме доста в тоя раздел - просто от вариантите на всички колеги излиза нещо спонтанно от което печелим минутки приятно настроение :) конкретно предложението ми да се запише тоя вариант дойде спонтанно щото слушайки го си ми звучи също толкова успешно колкото оригинала и мисля, че дори и хората които са го правили няма да имат нищо против ако им се пусне.:) Аз лично даже си признавам че си го пускам отвреме навреме щото си ме кефи.:) Имам го албума още когато излезе даже ходих и на концерта им тук тогава и това е едно от най-готините парчета в него...не се бях замислял за мажорното звучене или да ме подразни...обаче ако г-н Ковърдейл го беше пробвал в тоя вариант в минор сигурно никога нямаше да го запише в мажор :lol: евалата Бобз :D:lol:

 

Telerig, що не вземеш да изсвириш нещо, моля те?

 

Много благодаря поласкан съм за доверието наистина ...как да откаже човек :) Но не виждам какво бих могъл да добавя освен да подкрепя на някои места акордово или ритмически варианта на Боби ... ако му се занимава нека качи плейбека без бас и барабани може да опитам малко да си поиграя с аранжимента да убия скуката :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.