Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична глемарска баладка - джем


BlueZone

Recommended Posts

Благодаря Telerig! :godbless::godbless:

 

...(дано не ми се разсърдят Angelina и mengel)...

Аз лично съм мноо разсърдена! :thumbs_up:;)

Гууд, бе Джони! (С обратен словоред си го прочети ;). )

Не, майтапа на страна, малко ме ошашка това решение, прекалено ми е "стерео"... :wacko: А и на места има "биене" в хармониите и ритмиката на беквокалите...

По моему хич нямаше да е лошо да ползваш и само версията на mengel и да си изградиш солото и на припева - до неговото соло. Щото на бриджа тъкмо почваш да вкарваш по-интересни идеи и накрая малко прибързано го "срязваш". Освен това пеенето на mengel е издържано малко повече в стилистиката на рок-баладите, докато моята версия е по-"попаджийска" (или soul-аджийска на моменти, знам ли :unsure:). И допускам, че неговото ти е по-близко като душевност.

Със сигурност го прави така, както те кефи ТЕБ, а не със стремеж "да не разсърдиш" този или онзи. :yes:

 

От друга страна тази "сглобка" между гласовете ни - на mengel и моя - ми даде възможност да ги съпоставя и си мисля, че в частта от диапазона си, където и двамата сме "силни", тембрите ни не са "взаимно допълнителни". Всеки е изразителен... сам за себе си. Просто наблюдение, извадено "на готово" (щото аз не бих си направила труда да режа и монтирам три трака, върху които да записвам четвърти - то това ти е "пивнало" половината от енергията за свирене!! :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата история е плод на моментно хрумване , стори ми се добра идея и продължавам да смятам така . На моменти е адски сполучливо . Колкото до енергията - енергия бол , луд умора нема , само се пòти , дето се вика .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау ама тук станало дори по-прекрасно от когато минавах последния път! Очарован съм от абсолютно всички!!!

И за да ви направя мръсно, ето и моята идея: цък към песничка :music336:

 

едит: изядох си граматиката на поста от кеф!

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Icarus, и аз го следя този сериал :) и ще се радвам да те чуя, но...broken link.

Прочети този пост, за да си решиш проблема с достъпа до файловете:

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=389531

И този, ако искаш да разрешиш файла за сваляне:

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=390224

Успех! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, хич и не съм видял, че в този сайт има private/group/public folder, за първи път го отварям. Ето втори дубъл :music336:

 

Angelina, не само го следиш, направо си участваш в него, с доста красива роля при това :)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Прочети този пост, за да си решиш проблема с достъпа до файловете:

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=389531

...

Ей, взех да ставам известен :cheers2:

 

@Icarus - доста добре - изчистено и мелодично ;) . Но следващия път гледай да подбереш подходяща бленда. Този прекален дисторжън бърка в здравето :thumbdown:

 

P.S. @johniebgood - много добре си подбрал и миксирал mengel & Angelina - I like ti :). И солцето хубаво. Но лично аз предполагам, че по-отчетлив и без ефекти бас повече подхожда тук специално (лично мнение ;)).

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@prayer4eto - Да, прав си. Днес като се събудих на прясно слушане наистина не звучи гот. Драснах втори вариант, който май стана една мъничка идея по-сполучлив.

 

Цък. :)

 

п.с. Голяма краста е тоя бекинг трак, мога да си го слушам цял ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Икарус, и на двете ти изпълнения на припева имаме сходни (съвсем малко се покриват де) идеи :girl_witch: явно мислим подобно хехе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ultramega - да бе, вярно си приличат мъничко! :) ми аз изслушах всичко постнато и от толкова прекрасни варианти все ми се е набило нещо в главата.. освен да си кажем по едно наздраве, не виждам какво можем да направим :):)

 

@prayer4eto - мерсим, мерсим :);)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Icarus, благодаря за милите думи. :)

Втората версия определено е по-добра. Освен че е направена с отношение и си се вслушал в съвета на prayer4eto, поради което звукът на соло-китарата е станал много по-добър, си поизравнил и баланса между плейбека и солото (който в първия опит ми се стори съществено нарушен).

Keep rocking! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах се да направя по нежно и лирично изпълнение ама нещо все на резня ме избива....http://www.esnips.com/doc/de3796fe-6cb7-44...f51a/Sumer-Rain

Поздрави на всички!!!

П.П. Някои изпълнения не успях да ги чуя нещо не тръгват. Браво на певците дайбоже вбъдеще повече вокали да чуваме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар опит по темата. Доста клатене има, но (доколкото си спомням) беше записвано в доста нетрезво състпяние...

 

Качеството на записа ми е пословично :greenball:

 

Summer Rain

 

 

^ Ами...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар опит по темата. Доста клатене има, но (доколкото си спомням) беше записвано в доста нетрезво състпяние...

 

Качеството на записа ми е пословично :wallbash:

 

Summer Rain

 

 

^ Ами...

Знаех си аз...че на няколкостотин грама се пее по добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.