Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустична глемарска баладка - джем


BlueZone

Recommended Posts

BlueZone, благодара сърдечно за поканата! Аз това парче съм си го отбелязала в програмата, ама... хич не обичам приказки предварително в теми като тази. Silence...

А и... вече съм ти дала някакви си два отговора (е така - от добро сърце само!), поразходи се, моля те и ти из моите теми и в някой празен следобед..., вземи "ми удари едно рамо" (или си кажи забележките, аз "разбирам от дума").

 

При все това, мотивът на Delyan ме 'фърли у съвсем друг "джаз". Добре, че моята идея си беше "бетонирана" в главата ми и без запис, щото... по тоя повод ми хрумна и втора, доста шашава, но тия дни ще пробвам и ако стане, тогава ще говорим.

Ох, Delyan-е, за плъгнатата китара имам да ти кажа "нещо", ама вчера ми светна лампата - свързано е с динамиката на свирене и изграждането на парчето. А в конкретния случай - и с някои елементи на композицията (доколкото мога да ги синтезирам с полуграмотния си мозък). Ще ти ги пиша по-подробно на ЛС, МНОГО ти е интересен мотивът, но ако макар за малко, интерпретираш и това, което става отдолу, парчето просто "ще поеме въздух". Такова е моето усещане. Все пак идеята е на BlueZone, трябва и той да си каже. Но аз ще пробвам да попея и върху това (с "наточения скалпел" - да не стане война :lol:)

 

То и така е яко :recourse: , ама как може да стане....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви е допаднало издрънчаното ми. При джемовете на BlueZone е много интересно, защото винаги е като подложка на готово парче с липсваща солова партия.

 

@Angelina, радвам се, че ти е допаднало. И на мен ще ми е интересно да чуя твоята версия на джема. Иначе каквото съм издрънчал със сигурност не е идеалното изсвирено(ако може да съществува :rockon:) и на ще ми е интересно да прочета твоята гледна точка ... издрънчаното е по-добре да се приема просто като нахвърляна идея - джем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Натутках се...

Тази версия е третата, която ми хрумва за това парче (по хронология). Голема затра се оказа, ако я прослушам още веднъж и нещо й "донамажа", вече не знам какъв ще е резултатът. Аз и сега не знам... :headbang:

Имам още една (различна, па и с текст), направена до половината. Ще я лепна и нея някой ден тука.

Деляне, до отговора към теб във вид на пеене... още не съм стигнала (с тия темпове - към Коледа... :blush:, много моля за извинение.)

Благодаря на BlueZone за разкошната композиция!

 

Ама вече се изморих от лирика, сега ще си почивам с ... "хеви метъл" :):recourse::recourse:

 

<<Summer Rain - Цък!>>

 

***

Да помогнем за една от кампаниите на muzikant.org: http://www.svetomir.org

Дарете чрез SMS с текст: DMS SVETOMIR

M-tel: 1571 Globul/Vivatel: 17777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу :dance::bravo: Боби пак е задал страхотна тема! Всички дотук както обикновено са се справили чудесно и от сърце - прослушах всички варианти...просто ми стоплихте душичката браво колеги! И версията с вокалите на Ангелина е страхотна...това ми е любимия раздел във форума да гледам как мисли всеки един от вас и се ражда музиката...май досега върху толкожа нежна и лирична тема не е имало джем ...супер е! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангелина си е дала солото (както гласи студийния фолклор) :)

Не че много разбирам от студиен фолклор, ама аз сола не мога (може би "на гребен", но още не съм опитвала) :drummer: .

 

Telerig, :)благодаря за добрите думи и за доброто отношение по принцип!

 

Истината е, че аз съм на пълен "дюшеш", работейки в тия теми, защото за моите собствени парчета мисленето ми върви от мелодия към хармония. Тук ползвам "готов материал" (и то какъв!), за да обърна посоката на упражнението. Намирам, че е предизвикателство и определено ще ми помогне, като реша да се засиля към подфорум "Авторска музика". Не знам дали не съм се разпиляла в опита си, но си позволих малко повече волности, точно защото формата и изпълнението на композицията са много изчистени...

Чакам и критики, обаче. Има неща, дето и сама си ги чувам (примерно в блендите на пеенето. Добре е всички гласове с аналогична функция да се изпеят наведнъж, но нямах сили за такъв героизъм.) И маааса други работи...

 

***

Да помогнем за една от кампаниите на muzikant.org: http://www.svetomir.org

Дарете чрез SMS с текст: DMS SVETOMIR

M-tel: 1571 Globul/Vivatel: 17777

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ОНЕМЕХ !!! :):drummer::):rocker::Piano::band1:

 

Много ще ме е яд, ако това ПАРЧЕ, този ТОТАЛЕН ХИТ остане само в историята на форума по този начин ...

Двамцата с BlueZone се взимате под ръчичка скоро и в студиото.

 

 

Че иначе цял живот ще ви благославям :curse: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не съм се включвал ,но сега намерих един час време и ето резултата Т У К

За баладката, просто нямам думи :) . Дано не съм я развалил много. Всички включили се ,също са оставили сериозен отпечатък :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fashion - имаш много яки теми, обаче малко агресивно са изсвирени :greenangel:

 

Все пак "This is a love song puto!" както казва Pablo Francisco :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фанах му цаката... Е то и вокален вариант с едно солце на акустичка за цвят... Ей Боби, много яка хава, направо не ми даде мира докато не го завърших. Може да се поработи малко по текста ана засега е това:

Summer rain vocals+gtr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.