Jump to content
Българският форум за музиканти

хубав тунер за бас


Bassko

Recommended Posts

Виж темите за китарни тунери...

Почти всички тунери за китара имат и басов режим, или просто ти показват коя нота свириш и дали е точна. С такъв тунер можеш да настроиш много неща :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, тъй като свиря предимно вкъщи, ползвам една програмка на компютъра - "Guitar FX Box 2.6", която има учудващо верен тунер! :(

Тя тази програмка има и нелоши ефекти за китара. И за бас става, де! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако питаш за хардуерен тунер според мен тхе бест са тунерите на корг. Иначе то всички тунери стават за бас и за китара. Ако питаш за софтуерен, тук някъде из форума имаше 1 тема такава, иначе аз ползвам тунера на процесора ми (корг) или за софтуерен този:

http://www.jhc-software.com/gtune.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех един непретенциозен Stagg за ~ 40 лева и съм доволен - хроматичен, има диези и бемоли, има микрофон, че даже можеш да настройваш и херцовете на Ла-то (440 +- 10 херца - екстра, която още не знам за какво ми е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех един непретенциозен Stagg за ~ 40 лева и съм доволен - хроматичен, има диези и бемоли, има микрофон, че даже можеш да настройваш и херцовете на Ла-то (440 +- 10 херца - екстра, която още не знам за какво ми е).

Еталона за тона ЛА е 440 херца, Ако някъде свириш с някакви музиканти, да кажем които са се настроили с метален тунер, и там тона се е променил и е да кажем 439 херца, тогава ти променяш твоята еталонна честота на ЛА на 439, и така настройвайки се, ще си точен с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Stagg TU-C и съм доволен. Става и за акустичната китара и за баса.

Редактирано от Bay Emo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с някъв KINGS - нещо китайско е, хроматичен тунер + метроном. Понеже поизбързах и не се разходих по другите магазин - се изръсих 60 лева :wall: , после разбрах че на едно място продават BOSS TU-80 за 54 лева. Та KINGS-а що-годе добре се справя, ама като се стигне до настройка на 5-тата струна, от време на време се държи странно - почва хаотично да показва най-различни тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.