Jump to content
Българският форум за музиканти

много съжалявам...ако може още веднъж съвет за закупуване на електрическа китара


MuRaY

Recommended Posts

Първо да ви се извиня - знам че има много такива теми, но ако може да ми помогнете B) Та работата е такава: вече 1 година се уча да свиря на акустична и мисля в най скоро време да си взема електрическа. Горе-доло съм запознат с нещата но не достатъчно за да реша. Значи ориентирал съм се към Ibanez и пари които мога да дам са до 600-700лв. и ако може по-запознатите да ми кажат някой конкретен модел който да свири прилично за тези пари. Изискванията ми са да има 24 прагчета и по възможност да няма ръчка <флойд роуз> (понеже забелязах че преобладаващата част Ибанци имат). Един мой приятел, който е по-навътре в нещата ми препоръча модели като: GSA 60, GRG170DX, GRG20, GRG270 ... ако има някой запознат нека пише. А и ако някой има впечатление харесал съм си Digitech RP 500 Guitar Multi-Effects Pedal. Аа за кубе нямам грижи - баща ми ще ми направи лампово по схема на Фендър...той се заминава с аудио техника :D ... страшно ще съм ви благодарен ако ми помогнете :D

Редактирано от MuRaY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 1 обща забележка - като по-начинаещ и аз си мислех, че е голяма работа китарата да има 24 прагчета, ама, като посвириш реално осъзнаваш, че над 22-ро обикновено кой знае какво не се случва. Та, по принцип не мисля, че този критерий трябва да се счита за водещ ...

 

На Ibanez моделите, дето почват с G, като цяло не са кой знае какво. Щом предпочиташ китари без тремоло, бих те посъветвал да чекнеш H и MH сериите на ESP / LTD, както и Schecter - и двете марки предлагат нелоши модели с tune-o-matic / tone pros бриджове, барабар с 24 прагчета (не съм казал, че пречи да ги има B) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за полезното инфо...хах първата ел китара в която се влюбих беше ESP H-101 но тъй като нямам никаква информация за ESP докато всичките ми познати в музикалния бранш казваха Ibanez Inanez това ме накара да се замисля...иначе тази марка Schecter за пръв път я чувам B) нищо ще я проуча. И ако можеш ми кажи някакви добре заредени с китари музикални магазини в София ... ако знаеш де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се доверявай сляпо на китарните си приятели. Те може да са отлични музиканти, но знай, че в този ценови клас повечето китари нямат характер. По-скоро е до бройка, не робувай на марки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този ценови клас повечето китари нямат характер

Мда, повечето китари от тоя клас придобиват много бързо характера на техния собственик ...

Докато виж - един Gibson Les Paul Supreme ще ти се опъва доста дълго време !

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, за тези пари, щом не искаш флойд, бих те посъветвал да пробваш китарите Blade във Фактор, Корт, както и Vintage в xxxx. Повечето от тях са "класически" метъл/рок/блус китари с 22 прага, фиксиран бридж и 2 хъмбъкера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вниманието :D само още едно нещо - тези китари Shecter нещо много ми грабнаха окото а и като видях че с тях свирят все групи към чиято музика съм се засилил та как ви се струва този вариант да си взема от Гърция такава или за тези пари няма да мога да взема нещо сносно от тази марка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/search.html?gf=el...cter&oa=pra - Сигурно ще можеш да си вземеш нещо от първите няколко в списъка, които са под 350 EURO, ако те задоволява.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/de/search.html?gf=el...cter&oa=pra - Сигурно ще можеш да си вземеш нещо от първите няколко в списъка, които са под 350 EURO, ако те задоволява.

 

Хмм обмислях го тоя вариант ма не ме устройва:

1. Страх ме е да купувам на сляпо(глухо). Ако не го чуе първо учителя ми по китара то поне аз трябва да го чуя предварително.

2. Тая работа с поръчки, та банкови преводи, та мита , та ДДС-та не е за неопитни и неоправни хора като мен :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.