Jump to content
Българският форум за музиканти

Тремоло


Recommended Posts

Single paradiddle RLRR LRLL

Double paradiddle RLRLRR LRLRLL

Five-stroke roll RRLLR-LLRRL

Seven-stroke roll RRLLRRL- LLRRLLR-

 

Аз не знам като как ще се изпълни тва парадидл (предполагам от думите par и diddle, сиреч par-a-diddle... в превод средно равномерно изпълнено или нещо подобно).

 

Аз парадидлите си ги наричам "вдървено тремоло", пък ако щете ме псувайте!

Ама не знам като как ще стане това ДЛДЛДД-ЛДЛДЛЛ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз идвам ли в клавирния форум да питам каква е разликата между черните и белите копчета? :rolleyes:

ОФФ

ами ако не знаеш ела...

 

сори, ама не се сдържах... знаеш ме къф съм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Single paradiddle RLRR LRLL

Double paradiddle RLRLRR LRLRLL

Five-stroke roll RRLLR-LLRRL

Seven-stroke roll RRLLRRL- LLRRLLR-

 

Аз не знам като как ще се изпълни тва парадидл (предполагам от думите par и diddle, сиреч par-a-diddle... в превод средно равномерно изпълнено или нещо подобно).

 

Аз парадидлите си ги наричам "вдървено тремоло", пък ако щете ме псувайте!

Ама не знам като как ще стане това ДЛДЛДД-ЛДЛДЛЛ???

ами според мен парадидлите ниамат нисто общто със тремолото.....

 

 

хихихихихихиихх и какво сщте ре4е вдървено тремоло

 

RLRLRLR ТОВА СА ПОРЕДИЦИ НА РЪЦЕТЕ

 

ИАА ПОДОБРЕ СИ ГЛЕДАИ ИОНИКАТА ТАМ ;):):D :violin: :):D;):greenangel:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, така...

Че кой ти говори за поредици на ръцете!

Тремолото е нещо съвсем различно, а да - "вдървено тремоло"!

Знам че странно звучи, ама при мен си е добре.

Нали знаеш как да свириш осминки на крачния с някоя рака там в размер 4/4 и темпо около 190 увм (удара в минута) bpm (beats per minute)?!

 

Аз ги наричам "надбягващи се осминки", щото който не внимава в тях забавя темпото и се измаря на 3-тия такт... а темпото е станало 90 увм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен парадидлите ниамат нисто общто със тремолото.....

А двойните удари имат ли нещо общо с тремолото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамма мия,

аз знам, че тремолото е "самовъзбудил се" двоен или троен (французки) удар с палката (странно си ги наричам аз, ама си ги разбирам)... докато парадилката си е "вдървена" (нищо обидно не влагам в това епитетче).

 

Може и да не съм прав, но наистина не го схванах това:

 

ДЛДЛДД-ЛДЛДЛЛ

 

 

П.П. Всичко е в китката и глезена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;):P :green: :green: :godbless::P;)

 

е тука стана смешно вече

 

ша ти кажа,че ша утрепеш некой драмър тука от смях

 

Д/R-удар с дясна ръка

 

Л/L-удар с лява ръка

 

 

ЛЛД=пардидл с лява ръка последван от единичен с дясна(в еднакви нотни стойности),OK??? :D:D

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха... а ве вие за тея ли елементарни неща говорите дето се учат на третия урок бе... Аз си викам да не е нещо НАИСТИНА НОВО!!!

 

Разбрахме се :lol:

 

П.П. И все пак парадидла си е "вдървено тремоле" :bravo:

Редактирано от adXok
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си 10% "покачване на рейтинга".

Само дано да не получа названието: Мистър Десет Процента...

 

Две седмици само ще чета и няма да поствам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре да се набутам и аз между шамарите:

 

Барабанист, който често ползва тремоло е Richard Christy - може да се каже че на него му е нещо като запазена марка. :green: Вижте на http://www.richardchristy.com/ - там има и разни филмчета. Човекът е свирил с Death / Control Denied / Iced Earth, а сега е в Burning Inside. Разправя, че като малък свирил на барабанче в училищният оркестър и оттам му останала любовта към тремолото и други разни сходни фигури - нали често се ползват при маршовете и т.н. И сега като свири бута страшно много тремоло където трябва и където не трябва - та чак се олива понякога. Иначе е страшен, а и касите му са страшно бързи.

 

Аз само минавам оттук де, нали....ъм.... таковата.... китарист се пиша и много не разбирам. :(

 

ПП: Скоро чух че типът бил зарязал музиката, за да става кинорежисьор, ама май нещо не му е потръгнало много. И заради това напусна Iced Earth. :think: И то малко след като вокалът им реши да става адвокат. Абе то и техните истории... ако знаят какво искат... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ричард Кристи напусна метъл барабанизма, за да стане комик при Хауърд Стърн.

 

Колкото до drumline-овете, в Америка това е много разпространено, в абсолютно всяка гимназия има такъв оркестър, всяко момче там, което се интересува от ударни инструменти, първото нещо, което прави, е да се запише в училищния marching оркестър и почти всички от големите барабанисти в момента са свирили в дръмлайн като малки, не е само Кристи.

 

Иначе по темата, всичките рудиментал форми идват от тази музика - paradiddle, flamadiddle, ratamaque и още хиляди такива. Marching-ът няма почти нищо общо със свиренето на модерен сет барабани, палките са сто пъти по-големи и тежки (гледайте из каталозите за 3S parade sticks), кожите са от кевлар (а не от милар) и се натягат колкото може повече, за да станат като стъкло, съответно заради това барабанчетата са с огромна и здрава механика като клетка от затвор и т.н. За подробности, гледайте иначе скучния филм "Drumline" (из нашите видеотеки известен като "Барабанистът").

 

А Мат Барлоу от Айсд Ърт пък в момента е ченге. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.