Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл от демо записа


Recommended Posts

забрави за боя стригането и срубската музика

 

а по темата естествено че има смисъл от демо записа то това е все едно да питаш имат ли смисъл репетициите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... все едно да питаш имат ли смисъл репетициите...

...а има ли смисъл от репетициите? :think:

...когато повечето БГ банди на концерт звучат и свирят като на репетиция ;);)

 

:ph34r: по тая логика, по-добре , по-чести концерти да правят, вместо да си губят времето за репетиции.

...то от репетиции нито пари се изкарват , нито Фенки се свалят :headbang::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... все едно да питаш имат ли смисъл репетициите...

...а има ли смисъл от репетициите? :think:

...когато повечето БГ банди на концерт звучат и свирят като на репетиция ;);)

 

:ph34r: по тая логика, по-добре , по-чести концерти да правят, вместо да си губят времето за репетиции.

...то от репетиции нито пари се изкарват , нито Фенки се свалят :headbang::)

ми ние например така правим;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

по скоро за какво служи?

да си намерим спонсор?

продуцент?

да си направим маркетинг?

да разберем колко си струва да изхарчим за студио?

да си чуем грешките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се съживяват стари теми. В тази пък се включвам без изобщо да я чета. Защото знам директно верния отговор на въпроса от заглавието:

 

Няма смисъл!

 

И с демо и без демо - никой няма да ви чуе, никога няма да видите голяма сцена, многотиражен албум, слава, или - още по-малко - пари.

 

Това пък откъде го знам? От сигурен източник (шшш-шт).

 

Хора които много знаят, всичко знаят и го знаят с голяма сигурност - ми казаха (във форума музикант.орг), че музикален бизнес в България няма и никога няма да има. И че нищо няма смисъл. Трябва да им се вярва, те знаят! Правили са го вече, не са успели - значи никой няма да успее. Други не са го правили, но знаят. Няма как да не им вярвам.

 

Нищо няма смисъл. Спестените за демо пари по-добре превърнете в бири! И като се чуквате за 'на здраве' с бутилките, поздрава е:

 

"Музика няма!" И отговора:

"Няма и да има!"

 

:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бизнес има в България НО ДОКОЛКО Е БЪЛГАРСКИ?

поп -фолка е голям процент кавъри,по стадионите и залите билети продават

4ужди звезди ,а ние се 4удим за какво служи демото?и на кого да го пратим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятна ирония.....кефи :girl_witch: При възможност(а сега такава има),не е лошо да се записва всяка репетиция...и мнооого внимателно да се прослушва от всички в оркестъра...особено от тези които има вероятност да се "сбият" с пеееееееенето....записа не прощава...ако нещо е минавало "на живо",то при записа лъсват голите дупета....

аз наздравицата бих я променил така-Да пием за независимоста :punk_guitar: щото от нас нищо независи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А е факт, че ако наистина някой го бива и работи за да го покаже на света ( а понеже го бива, приемаме , че има какво интересно да покаже ), рано или късно и малко или много, работите му се понареждат. А правенето на демота, определено е част от работата, стига да има какво да демонстрираме с тях.

При това ако някой е убеден че е добър, пътищя за развитие има, даже и ако нямаме пари, връзки и тн. Просто са бавни, мъчителни и дълги, но както е казано, изкуството иска жертви :punk_guitar: ( и потенциал)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

как изглежда 1 българско демо в ръцете на чужд лейбъл?

 

звука,както и да е,

 

...снимките долу -горе,

 

рецензии няма???

 

концерти= 5???

 

български лейбъл ,история,гарант -няма???

 

моля ,дайте ни шанс...ние сме поредните кандидат звезди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Не е точно така: много от тези позиции могат (за конкренти артисти) да звучат по-добре. Например: концерти 500 (вместо 5); рецензии - десетина, от местни И МЕЖДУНАРОДНИ критици. (И долуподписаният Ваш покорен слуга пише рецензии - който има нужда - в ЛС :greenangel: ) И дори някакъв български 'гръб'с история може тук-там да се покаже (и не винаги е нужно да е български: живеем в Европа, в Интернет и в свят с изчезващи граници).

 

Но виж - последната ти реплика обяснява останалите точки. А не за такива говореше Кольо по-горе. Не за кандидат-звезди, на които това именно им е 'професията' - да са кандидат-звезди, преди да са доказани артисти. Ставаше дума за хората с талант и потенциал, амбиция и готовност на труд и жертви, които наистина имат шанс да успеят и .. да станат дори звезди, но като последствие а не като самоцел.

 

И, за да се върнем в темата за демото: то има смисъл за тези хора, на различни стадии от усилията им - от набирането и формирането на колективи, през творческия процес (съвместно писане на музика) до допитването за безпристрастни мнения, получаването на рецензии и - най-накрая, обръщението към институции и хора за потенциални бизнес взаимоотношения. Във всяка фаза и за всяка нужда демото може да е с различна степен на готовност, качество и формат. Колкото по-напред по веригата е, толкова повече трябва да се доближава до готов професионален продукт.

 

Но по-важното е - пак ще цитирам Кольо - тези, които (и когато) имат какво да покажат с демото.

 

 

(А в предния си пост съм писал с език в бузата, ако някой случайно не е забелязал. И като говоря в безадресно трето лице за "някои хора", един от тях май си бил ти :greenball: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всеки демонстрира и нека да демонстрира каквото си иска. Аз демонстрирам първичност, доколкото мога необремененост и пълно забавление от музиката. Хич не ме е грижа за някакви си микродецибели вповече на касата. Което не пречи да коментирам нещата в тази посока, които явно се интересуват до такива подробности. :wallbash:

 

Демото е за да демонстрираш нещо. В работата ми получавам "демота" (не става въпрос за музика) в най-различни състояния и изработка. Хората със стил си личат още с първото отваряне на файла. Същото е и с музиката. И с каквото си искате. Същото така си личат и хората с престорен стил, само заради да сме по различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи ,да...

и аз мисля като теб Бицев .

 

но трудно намирам с кого да свиря.

и да правя демота.

 

може би ,ако плащам заплати ще е по различно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Ами плащай заплати тогава :mellow:

 

Шегувам се, разбира се. Заплатата не решава въпроса, дори вреди (за горния случай на талант който с упорство постига успех). Заплатата е много полезен инструмент когато наемаш административен и търговски персонал, дори музиканти - но студийни наемници, които си изсвирват партията (безпогрешно) вземат си кинтите и си отиват, без да се месят в творчеството, още по-малко - в 'стратегията'.

 

Но за основните членове на група с амбиции, заплатата е сигурен начин да им убие творческия хъс и да ги превърне в сити чиновници. Само гладът движи прогреса! :D

 

При изобилието на таланти (дори в този форум се виждат много) ми е чудно как не намираш с кого да свириш:

 

- не са ти на нивото като музиканти? или

- не те слушат като лидер? или

- не се обличат правилно и прическите им са кофти?

 

Какви са ти критериите за идеални 'партньори в престъплението' - с които да свириш, да правиш демо записи и да вървиш напред?

 

(И я най-добре стартирай отделна нова тема: По какво си избираме колегите в бандата? - за критериите, рационални и не толкова. Да видим и други по какво избират)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.