Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ музикалния ъндърграунд


Recommended Posts

Защо да си ъндърграунд е куул? Защо хората дето продават албуми са гадове? Pantommind гадове ли са? А чалга ли са? И защо същите тия дето са супер готини щото са ъндърграунд като излезе възможност да завъртят парици направо си продават душата за да издадат албумче или да гепят участие. Пък недай си боже ако издадат албум, тогава се почва че видите ли албума не се продава щото българина е тъпанар дето си купува само чалга, българина е крадец понеже точи мп3-ки, българина е такъв или онакъв. Ами продавайте в Армения или където си искате бре хора... Щом не ви харесва тук...

Те пък Pantommind щото имат Огромен Тираж :):ph34r:

 

А ти опитал ли си да продуцираш и да издадеш албум в БГ?

Запознат ли си с ЛИПСАТА на Правила на БГ пазара?

Запознат ли си с ЛИПСАТА на Хора,Медии и Фирми,които да Спазват правилата?

Запознат ли си с Институции( Полиция,Съд ),които да съблюдават за СПАЗВАНЕТО на ПРАВИЛАТА ?

Тука ПИРАТСТВОТО е Масово Явление, което Тревожи дори Силните Западни "МЕЙДЖЪР" Компании!

Тука няма нормална Статистика и всяка фирма КРИЕ продажбите!

Тука ТВ и Радио станциите пускат Музика и не Плащат, а ако плащат пак Става една "ИГРА" с Защитниците на Авторските и Продуцентските Права!

 

Да ти Говоря ли за Заведенията , кадето винаги звучи музика , а за нея не се плаща.

А за "Входа" на Дискотеките и Клубовете, който влиза като "Суха" пара в Джоба на Собствениците, без да се плаща нищо на Държава, Продуценти,Автори и Изпълнители !

 

В България е ПЪЛЕН ХАОС!

и Мнооого от "Успелите" Хора тука , ако бяха в Нормална Страна или щяха отдавна за са Банкрутирали или Щяха да са в Затвора за Укриване на Данъци,Престъпления по Служба или Пране на Пари !

 

 

Затова Твоето мнение за мене е Супер Тъпо и Наивно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, от това което чета оставам с впечатлението че вие вобще не слушате BG групи!Аз съм на мнението че без т.н. undergound групи аз нямаше вобще да слушам българска музика!!Трябва да кажа че в о шипка всеки месец поне за мен има по 3-4 яки групи които си заслужава да видя(Все пак нещата които харесвам не са безгранични).След като това лято в щатите ходих няколко пъти на клубчета да гледам тамушните "underground" :ph34r:)) неща мога да кажа че 80% от BG групите, на които ходя свирят с пъти по-качествено от това което видях!!!(Даже подгряващите на System Of Down групи бяха ебати пръднята!)Искам да кажа и на тези които не ходят на BG групи защото групите свирели зле или нямало такива изобщо(4 концерта на година!!!!Тва си е направо срамно и то за някои които свири на какъвто и да е инструмент!!!) да се огледат малко какво предлага BG сцената, да спрат да се мислят за най-великите музиканти и да обърнат внимание на това, което се прави у нас макар и с супер мизерен бюджет защото има някои наши групи, на които ходя със същото удоволствие както и на тези извън границите ни.Та без да обиждам който и да е искам да кажа да се огледате малко първо и после да давате такива крайни заклщчения, защото групите си се развиват колкото и бавно и трудно да става това и фактът че клубовете са полупразни се дължи само на това, че просто хората дори не си правят труда да отидат да видят за какво става въпрос.Сигурно чакат първо да чуят по телевизия планета за някоя група:) ... и после ми говорете за чалга и т.н.

Ами тва е. Хайде със здраве.

 

P.S. Довечер в о шипка има Leepra deluxe.Който не го е страх че ще хвърли 3 кинта на вятъра може да се престраши и да отиде!Аз никога не съм ги гледал но ще рискувам...Пък може и да се окажат яки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, от това което чета оставам с впечатлението че вие вобще не слушате BG групи!Аз съм на мнението че без т.н. undergound групи аз нямаше вобще да слушам българска музика!!Трябва да кажа че в о шипка всеки месец поне за мен има по 3-4 яки групи които си заслужава да видя(Все пак нещата които харесвам не са безгранични).След като това лято в щатите ходих няколко пъти на клубчета да гледам тамушните "underground" :ph34r:)) неща мога да кажа че 80% от BG групите, на които ходя свирят с пъти по-качествено от това което видях!!!(Даже подгряващите на System Of Down групи бяха ебати пръднята!)Искам да кажа и на тези които не ходят на BG групи защото групите свирели зле или нямало такива изобщо(4 концерта на година!!!!Тва си е направо срамно и то за някои които свири на какъвто и да е инструмент!!!) да се огледат малко какво предлага BG сцената, да спрат да се мислят за най-великите музиканти и да обърнат внимание на това, което се прави у нас макар и с супер мизерен бюджет защото има някои наши групи, на които ходя със същото удоволствие както и на тези извън границите ни.Та без да обиждам който и да е искам да кажа да се огледате малко първо и после да давате такива крайни заклщчения, защото групите си се развиват колкото и бавно и трудно да става това и фактът че клубовете са полупразни се дължи само на това, че просто хората дори не си правят труда да отидат да видят за какво става въпрос.Сигурно чакат първо да чуят по телевизия планета за някоя група:) ... и после ми говорете за чалга и т.н.

Ами тва е. Хайде със здраве.

 

P.S. Довечер в о шипка има Leepra deluxe.Който не го е страх че ще хвърли 3 кинта на вятъра може да се престраши и да отиде!Аз никога не съм ги гледал но ще рискувам...Пък може и да се окажат яки.

Ей, пич!

 

заслужаваш награда! Евалла! супер много се кефа,че виждаш нещата така!

 

 

а leepra deluxe са много яки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Да, всъщност имам поглед над нещата. Или поне част от тях.

 

И както съм казал, щом тук ти е трудно да издадеш албум и се притесняваш от условията, пиратите и т.н., издай го в щатите, Англия, Заир или Конго. Тук положението е такова. Дали ни харесва или не е съвсем друг въпрос. В Рим се дръж като римлянин. Аз лично всяка бг група която харесвам си я купувам. Както и си имам 100+ Гб мп3-та на харда /нали тук от НСБОП не четат :ph34r: / Не мога да си купувам дискове по 40 кинта, сори.

 

А за Pantommind го написах, защото се видя че може да се 'пробие'. Вижте и Уикеда. И те бродят почти непрекъснато навън.

 

Та като цяло идеята ми беше че всички от 'ъндърграунда' се правят на ощипани когато се каже думата комерс. Ама чакайте, нали искате кинти?

 

За мен нещата седят така:

ъндърграунд: хора които правят нещо което е различно, харесва се от изключително тесен кръг хора и съответно носи супер малко или никакви пари. Свирите в клуб пет пъти в годината и идват петдесетина човека. Дават ви клипа заснет с мобилен телефон /нали ще правим артЪ/ в кварталния парк по някоя малка телевизия в предаване в 3 през нощта, пускат ви парчетата по радиото в някое предаване пак по малките часове и ей таквиз неща, но вий сте щастливи, понеже сте творци и за вас парите нямат значение, вие правите изкуство в името на самото такова. Албума ви /дисковете са изпечени на домашната ви записвачка, а арта отгоре е рисуван с маркер от гаджето на някой от групата и разбира се е уникален за всяка бройка/ е в тираж 150 бр. и го имат всичките ви фенове и още десетина човека сдобили се с него по неведоми пътища.

 

Останалите неща влизат в алтернативните стилове. Но все пак ви въртят клипчето по тая или оная телевизия, викат ви по концерти и продавате албуми в нормални магазини.

 

Може и моите понятия да са сбъркани, не знам... Но за мен ъндърграунд означава точно описаното по-горе.

 

pampi, няма да съжаляваш... лепра са блага банда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пампи, :ph34r:

 

отвсякъде съм съгласен и аз с теб, защото дори и хора, които претендират,че са много запознати със сцената в бг, пък дали ще се нарича ъндърграунд или грейвярд, какво значение има.. та има хора, които продължават да страдат от някакви предразсъдъци, примерно абе кви са тия сега, никога не съм ги чувал, виж ако познавам някой от групата, бих отишъл, че да не вземе да се засегне, ама иначе кво ще давам 3 кинта за някви нещастници там, я по-добре да ходя долу в гаража и за тия 3 кинта да измаам 2 водки и 1 бира, та поне да видя нещо ново :)

иии да и моят зов е :D : ходете на лайфчета, когато имате възможност, независимо от това "кви са тия сега пък нали" :) щото и аз не бях чувал за лепра делукс (ибахти ква реклама им дръпнахме :D ), ама отидох и много се изкефих. съжалявам, че тази вечер няма да мога да разцъкам до шипката.. :)

 

айде, весело ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да не стане накрая така че само музиканти да си ходим по концертите:ph34r:аз най-обичам да свирим с още 3-4 групи,така поне знам че 20 души публика е гарантирана :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че навсякъде по света е така. Никой не печели от издадени албуми (освен Майкъл Джексън и Бийтълс с по 100 млн албума дневно :read: ..така де) Печели се от реклама.

Ей ги Д2, псуват ги, такива били, комерс били, ама си свирят пред широката публика, правят дуети с разни други (не дуети ами ...как му се вика ... Д2 и Део, Митко кърнев и Мишо Шамара) ... не знам някой да е отишъл и да си е купиш албума на Д2, ама ги викат насам-натам, по концертчета, преди време бяха ходили в дом за сираци или нещо такова. "Изпълзяха" си момчетата с някаква песен и им потръгна. Пробвайте и вие така, ако искате.

 

П.П. Сори, че не говоря от личен опит, но нямам такъв, пък и още не съм на вълна комерс, а си правя моя си музика, да си ми харесва на мен.

П.П.П На тези "Лепра" дето ги рекламирате разбира ли им се какво пеят, за да отида и аз, че обичам по-мелодични неща ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтц! Наивни, Нахъсани,Надъхани Младежи, казвал съм и пак повтарям тук в този Форум!

Ако се занимавате с Музика за Кеф (удоволствие :) )

Правете го!

Супер!

Евала!

 

...но ако ще Хвърляте Години Труд и "СУМИ" за Инструменти,Техника,Оборудване,Записи, Издаване на Албуми с цел "Пробив","Успех" на БГ сцената ,или ще очаквате поне да си възвърнете "Сумата" , която сте инвистирали - То Тогава ЗАМИСЛЕТЕ СЕ :stop:

В България Няма Нормален Бизнес !

Тука цари Пълен Хаос !

Тук Интелектуалния Труд,Авторските и Продуцентските Права НЕ СЕ ЦЕНЯТ и не важат !

:read: :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тцтц! Наивни, Нахъсани,Надъхани Младежи, казвал съм и пак повтарям тук в този Форум!

Ако се занимавате с Музика за Кеф (удоволствие :D )

Правете го!

Супер!

Евала!

 

...но ако ще Хвърляте Години Труд и "СУМИ" за Инструменти,Техника,Оборудване,Записи, Издаване на Албуми с цел "Пробив","Успех" на БГ сцената ,или ще очаквате поне да си възвърнете "Сумата" , която сте инвистирали - То Тогава ЗАМИСЛЕТЕ СЕ  :stop:

В България Няма Нормален Бизнес !

Тука цари Пълен Хаос !

Тук Интелектуалния Труд,Авторските и Продуцентските Права НЕ СЕ ЦЕНЯТ и не важат !

:read:  :wall:  :wall:  :wall:

абсолютно е така!!! :) само дето това не е причина да се отказваме..за младеж-ми 24 съм,не знам мноо ли са малко ли са,ноивен със сигурност не съм,а се надъхвам(задъхвам) от други неща които носят сутиени;)

 

 

колкото до замислянето мислил съм много ама явно не мога да мисля много щото още се занимавам с това:)

 

съвсем отделен е въпроса че в тая тема неверни/наивни/тъпанарско-ултимативни изказвания колкото щеш...ма не е причина това да се нервираме взаимно нали?

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Години Труд и "СУМИ" за Инструменти,Техника,Оборудване,Записи, Издаване на Албуми с цел "Пробив","Успех" на БГ сцената ,или ще очаквате поне да си възвърнете "Сумата" , която сте инвистИрали  Тука цари Пълен Хаос ! :wall:

аз пък точно това искам да направя, така, че утре, като умра от водка менте и евтини наркотици да ми има нещата. а това, че нямало сцена, бизнес, условия...няма. има безумни тъпанари, които вместо да се хванат за дъските и да правят нещо, да 'повлекат крак' за да се зарибят и другите смислени, талантливи музиканти и не само, стоят на едно място и наливат масло в огъня като роптаят. където няма роби, няма господари. DIY му е майката, и стига оплакване. като няма кинти, ще събирам от закуски и ще бачкам нощем за amp. като няма кинти за настъпикутийки- звънкам на Ники. като няма нормална публика, която да 'отскочи' на идеите ми, не се оплаквам ами свиря свиря, докато на тъпоумниците им светне, че сме добри. и така. никакви компромиси, noise & roll.

Пълният хаос, корсаре, е условие за развитие. от хаоса се ражда живот. знаете как...

*едит* : нямам за цел да обиждам. всяка прилика с действителни лица е плод на болното ви въображение :)

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shai Hulud

Изкривяваш темата... ставаше въпрос за пробив... в БЪЛГАРИЯ...

 

Второ, не мисля, че ако изляза на улицата и анкетирам 1000 души, вероятността някой да ми каже, че е чувал за Pantommind е голяма. В БГ се лансира посредствена музика, чиято единствена цел са парите и както всички казаха- за реализирането на тая грозна цел правила няма- всичко е един пълен хаос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и Мнооого от "Успелите" Хора тука , ако бяха в Нормална Страна или щяха отдавна за са Банкрутирали или Щяха да са в Затвора за Укриване на Данъци,Престъпления по Служба или Пране на Пари !

дааа

и в тоя ред на мисли добавям... а много музиканти щяха да са милионери...

 

жалко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, има разлика между неуспели групи, които свирят по гаражите и true ъндърграунд групи, които свирят пак там, но само за кеф и в името на музиката и/или течението, към което принадлежат.

Ъндърграунд музикантите са хора, решили да се забавляват и да свирят, защото им е кеф и защото искат да наебат някоя друга фенка след концерта, да ги черпят бири и всичкото това без пари.

Истинската ъмдърграунд група свири за шоуто и след концерта (който е веднъж в годината) се връща към ежедневните си занимания - от работа в къщи и от вкъщи на работа. :blink:

Другите са хора, които са ъндърграунд по принуда.

Иска им се да ги дават по ММ-Гей-ТВ, но не ги е огряло и затова решават, че е готино извинение да се правят на ъндърграунд.

Това е моята версия, не ангажирам никого с нея. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Gorer :blink:

Точно това се опитвах и аз да обясня...

 

Ъндърграунд у нас за по-голямата част групи е само извинение и оправдание. Че го няма желания пробив, пачки и пички.

 

А относно това че тук само пошла музика вървяла, спор няма. Но я вижте Д_2... Хората малко по малко изпълзяха от 'ъндърграунд' статуквото и сега да не им е зле? Но ако на вас ви кажат, хайде да свирим д_2 ще писнете до небесата. Това е гаден комерс, с никаква музикална стойност и т.н. А това че Били Шиън примерно може да клюца в Мистър Биг изобщо нищо не значи, така ли?

 

И както каза Glacierise, защо не стреляте по-надалеч? Щом България е мащеха за вас, обърнете й гръб и пробивайте там където е 'лесно'. Германия, скандинавиите, Англия... Там не слушат само чалга, не са пошли простаци и не са мръсни пирати... Ето... няколко групи /Уикеда, Artery, Pantommind, .../ вече го направиха, вие за по-лоши от тях ли се мислите? Пробивайте... Нали там е обетованата земя, всичко е лесно и просто. Решаваш да издадеш албум, хоп и си го издал... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.