Jump to content
Българският форум за музиканти

Народна Музика


Recommended Posts

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

опитвам се да си представя първите 6 теми в раздел Народна мУзика.

 

1.Любим НародеН Музикант

2....ъъ помогнете де.... ;)

 

Никито го обясни най добре мисля.Нотите а си при нотите тъпаните при барабаните :) Гадуларите и те а хора но не вярвам в близките някоко години тука да се запишат творци от въпросния жанр.не че е лошо като идея но просто нямат своето си пространство....

 

Сигурен съм че има много форуми за народна и не толкова народна муззика :D

 

не се засягайте,аз не виждам смисъл в това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народна музика-да!!!

 

Аз пътувам доста из България и моето мнение е,че тази музика е абсурдно да не се поставя на първо нясто точно от нас-българите.При положение,че вече е поставена на първо място сред българското изкуство по целия свят!

 

Мислите ли,че можем да изненадаме амеркиканците с джаз? Или англичаните с рок?

 

Ако това е форума на българските музиканти-то съм убеден, че раздела за народна музика не е излишен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитвам се да си представя първите 6 теми в раздел Народна мУзика.

 

1.Любим НародеН Музикант

2....ъъ помогнете де.... :bravo:

 

Никито го обясни най добре мисля.Нотите а си при нотите тъпаните при барабаните :bravo: Гадуларите и те а хора но не вярвам в близките някоко години тука да се запишат творци от въпросния жанр.не че е лошо като идея но просто нямат своето си пространство....

 

Сигурен съм че има много форуми за народна и не толкова народна муззика :bravo:

 

не се засягайте,аз не виждам смисъл в това

Примерни теми:

1.Майстори на музикални инструменти - колко души от всички ни са виждали бас-гъдулка и могат да я направят?

 

2.Проблеми на орнаментиката в народната музика.

 

3.Знаете ли колко са фолклорните области в България?

 

4.Фолклорни фестивали и събори

 

5.Знае ли някой от къде да си купя тъпан?

 

6.Ако са само примерни теми - да не се хабя,а?

 

п.п. Колко от барабанистите във форума са пипали тъпан за повече от час? Мястото на тъпана е при народните инструменти,а не при барабаните!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е хубаво да има такъв раздел,защото наистина нямаме информация,а от друга страна сме българи.мисля,че много можем да научим,ако го има наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безмислено е да упорствате :stop: Раздели за музикални стилове във форума НЯМА да има!

Има къде да обсъждате и народа и каквато и да било музика.

И като изключим тази тема - нещо не съм ви видял да обсъждате оживено народната музика :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, явно е, че може да си "чешем езиците", но такъв раздел няма да има!

 

Ами дали не е време отново да започнем да се гърчеем?

 

На брат ми преди седмица в Сърбия настойчиво му предлагали да опита тяхната както я наричат - национална салата - ШОПСКА!!??

Домати,краставици,чушки,лук и сирене. Тази сръбска национална салата не ви ли е позната от някъде? Чувал ли е някой в този форум къде е шоплука?

 

Както и да е! Но трябва ли "българският форум за музиканти" да стане международен или чужд, за да има в него раздел за нашия фолклор?

 

С уважение към чуждите мнения:

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Гледам че по други подобни форуми има раздели стилове музика - поп, рок джаз, етно и т.н. Може и да е полезно... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Вий чувате ли се бе МУЗИКАНТИ??????? Правите проблем за Българската народна музика!!!! Нямам думи. Определено има огромна полза от такъв раздел от почти 3 години съм регистриран в тоя форум и само се въртя и се чудя къде да напиша нещо полезно,защото във форума има само: Барабани,Китари и бас ей тва е.

Определено съм за раздел за народната музика не само защото се занимавам с нея и тя е нашия фолклор,а защото форума е за музика, а това е музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

barni, в този форум никога не е имало раздели по музикални стилове. Както е казано по-горе, няма да и да има такива на този етап. Тогава написаното от много хора ще стане основа за още повече скандали, спам, офтопик, глупости... Жена ми е народна певица, знам за какво говориш :godbless: Просто дотук потребителите на музикант.орг не са показали, че са дорасли за типологизиране на стиловете и отделянето им в раздели. Това е лесно. Админът сяда, прави разделите и после... бербат! Лично аз, а предполагам и колегите включая и администраторите на форума са се замисляли над такъв тип идеи, но някак това ще вкара повече смут, отколкото да бъде от полза. Надявам се, че ще ме разбереш с моето, пак повтарям, лично мнение, защо това няма да стане факт. Просто тук има хора и хора. Едните ще помогнат, а другите ще се из...т на метеното, както е станало с много теми и раздели. Музикантите не са тесногръди, просто се опитваме с компромиси да спазим ред. Дано да не грешим, но досега имаме някакви успехи. :godbless:

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделите с музикални стилове само ще ни разделят(то затова са раздели).Аз лично не бих влизал в раздел метъл, както и в раздел фолклор, чалга, техно и каквито стилове се появят.

Обаче в раздела за народна музика дали ще можем да си говорим за афроамериканския фолклор(т.е.блуса), като фолклорна музика?В това число бих включил и хАмерикански(не на първо място), сръбски фолклор, украйнски народни произведения, руски, ирански и т.н фолклори.Хайде тогава и подраздел за китайска музика да си направим!

Пък да видим кой може да свири на техните инструменти, че и форум да става!.

От друга страна е добре да го има и това, все пак сме български музиканти, но каквато държавата - такъв е фолклора!!!!!!. Няма смисъл да разваляме този "остров на удоволствията" с поредното ограничение(разделение).Не ви ли стига, че справедливо сме разделени по инструменти+ други(не толкова масови и традиционни)?

П.С.Защото по този повод мога да предложа и раздели "рокабили", "суинг"(прекалено общ), подфорум на българските диксиленд оркестри, подобен на симфоничните и камерни такива, и да не забравяме самодейците...и не на последно място съвсем отделен раздел за класическа музика, както за световна, така и за българска(с подраздели за различните поколения български композитори)!!!

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.