Jump to content
Българският форум за музиканти

Народна Музика


Recommended Posts

Предлагам да има раздел за Народна музика! Все пак тази музика е наша и съм сигорен че всеки я е почувствал поне веднъж и я е разграничил от чалгата!!!!! Аз специално много бих искал да си намеря ноти за народна музика, както да разбера подробности за техники и начин на свирене! Смятам че това ще ме развие много като музикант! Какво ще кажете? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Следват Метъл, Джаз, Техно, Ар енд Би, Поп, ЧАЛГА и т.н. :D

Кво ви пречи да питате за ноти и техники на свирене в съответните раздели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не ми пречи, само че ако има тема за народна музика, който има интерес към нея ще влиза и ще дава полезни мнение и ще получава полезна информация! Ако е просто мейду другите винаги ще има мнения които ще разводняват нещата като критики че това е чалга и т.н.! Ако е като отделен раздел човек който не се интересува от народна музика няма да влиза изобщо и да пише глупости, както аз не влизам в "Вокали" или "Бас" или "Клавишни" защото не съм компетентен и най-много да издразня някого!

Също така по този начин ще се разшири дейността на форума и ще се привлекат музиканти които са в друга насока! В момента няма как един гъдулар, или тъпанджия, или кавалджия да влезе в този форум, защото няма нищо за него! А тези хора също са музиканти и могат да дадат полезна информация за много неща! Ако теб не те е_е за народната музика и ти няма да влизаш в този раздел!!!

Знам че не съм в правото си да настоявам, но мисля че такъв раздел ще е полезен и ще разшири тематично "Музикалния" ни форум!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не виждам кво ви пречи да си отворите тема, вместо да искате (пореден заспал) раздел във форума. Който не се интересува, няма да чете и темата, още по-малко да пише в нея, щото ще го бием. А като се съберат достатъчно гъдулари във форума, ще им отворим раздел и на тях :green: Все пак сега има и "Други инструменти".

А ако открием раздел за един стил, трябва да го направим за всички. И ще стане мазало :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-нът модератор е подкрепен от всичките останали г-да, опитващи се да поддържат този форум. Откак е пуснато всичко тук, винаги се намира по някой да иска нов раздел за третата дупка на окарината или за народна музика или за текстове или за кой знае какво. В началото Рафо послушно ги правеше и по едно време стана такъв хаос, че не се знаеше кое в кой раздел е и се наложи да ги намаля наполовина. Сега пак са много и дори ти си признаваш, че не четеш всичките. Разделението вече е направено на тема инструменти, сега ако почнем и на стилове да го делим, ще стане безкраен и никой никога няма да може да се ориентира в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народната музика си заслужава своя раздел!

 

Ще разберем и колко от нас не познават музиката на собствените си корени!

Аз също съм към тях де... Опитвал съм да свиря само на тъпан и кавал, но бях пълна трагедия... С удоволствие ще чета и питам в раздела Народна музика!!!

:):headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народната музика си заслужава своя раздел!

 

Ще разберем и колко от нас не познават музиката на собствените си корени!

Аз също съм към тях де... Опитвал съм да свиря само на тъпан и кавал, но бях пълна трагедия... С удоволствие ще чета и питам в раздела Народна музика!!!

:):headbang:

Това не означава, че другата музика не заслужава свои раздели, но това би означавало твърде много под-форуми. За съжаление в момента е достатъчно трудно да се скролира. Поради тази причина ми се струва ненужно да има такъв раздел.

 

След като се вълнувате от народна музика, защо не пуснете някакви теми във вече съществуващите форуми. За тъпан предполагам няма никакъв проблем да се поства в "Барабани", за кавал, гайди и т.н - има "Други инструменти". Ако става на въпрос за ноти - има си раздел "Ноти, уроци и други".

 

Хайде, щом се вълнувате от народна музика, споделете какво точно ви вълнува. Или просто си чешете езиците ? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.