Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче


Spoocter

Recommended Posts

Така разчетох се из форума и 1 пост ми даде 1 идейка. Сам да си направиш кубе. намерих ПЪЛНА диаграма (схема) на 1 усилвател Х с цена над 1500 лв. въпроса ми е ако я дам тази схема на човек У който прави платки , може ли да ми направи платката , аз да си купя говорител и да си направя кутия и да ми излезе по-евтино от купешкия усилвател :)

тъп въпрос ма кво да се прави :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но ако човека и ти нямате сериозен опит ще стане така, че за 400 лв ще си направите кубе като за 200лв.

По принцип производителите с име имат сериозна надценка, но това никак не означава, че направата на хубав амп е изключително евтина, особено когато не става дума за серия, а за прототип, който ще се разработва и пробва/греши само за 1 бройка. Хубавия китарен говорител е скъп, а няма да можете да го направите. Захранващият трансформатор също не е евтин. Ако е лампова техника, изодния трансформатор също е скъп, и не всяко желязо става за магнитопровод на хубав изходен траф.

 

Проектирането на хубава платка е от изключително значение и човек, който просто знае как се свързват частите и как се правят платки едва ли ще направи платка, която от първия път е безпроблемна(брум и т.н.).

 

С две думи - ако парите и времето не са от значение, или целта е да се учите да правите усилватели - занимавайте се.

Ако парите и времето имат значение - купи си (нов или на старо) усилвател и не се занимавай.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателчето е ламбово много ясно. иначе не си струва да се направи :thx: .Все пак ако го дам на някой истински разбиращ и можещ електрикаджия би трябвало да излезе доста по-евтин... също времето е добър въпрос (на мен не ми пука колко ще отнеме) говорителите си нямам и на представа колко струват, но за някой еминенс или селешчън бих дал пари.Усилвателя няма да е 1 към 1 с истинския, но ще е доста близко (според мен) пък и 1 разбиращ електричар би трябвало от 2-3 път да го направи :greenangel: доста добре. въпрос е и колко ще издържи този усилвател, все пак е зглобяван... дайте още мнения :)

Редактирано от Spoocter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при опитен ампаджия ще ти излезе по-евтино, но няма да е твърде евтино.

Да кажем, че ще е по-евтинко от купен амп, но няма да е толкова много пъти по-евтино, колкото предполагам ти се иска. Aко ампа X е 1500 лв нов, правен такъв амп едва ли ще излезе под 1000, или най-малко под 800-900, ако искаш всичко да му е ОК.

 

Ако го прави човек, който няма добър опит с ампове, кутии, панели и т.н. ще се получи нещо, което нито е особено добро, нито има търговски вид.

 

Mоже да питаш Gregg и metalhammer.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и колко ще издържи този усилвател, все пак е зглобяван...

Сигурно няма да издържи много, оригиналните усилватели ги раждат или ги берат от дърветата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и колко ще издържи този усилвател, все пак е зглобяван...

Сигурно няма да издържи много, оригиналните усилватели ги раждат или ги берат от дърветата...

ХА-ХА-ХАх :thx: ... Кефиш ме човек! Сори за офтопика. Просто ми дойде :X

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.