Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ,имам орфейка с 2 струни и незнам какви нови да си купя,имам и др въпроси :s


Recommended Posts

Така,имам една орфейка...с 20 прагчета е :) била е на баща ми,сега на нея има 2 струни...искам да попитам какви струни да си купя за нея?...След това искам да питам какво е "Табулатура" или нещо от рода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и да е струни за ЕЛЕКТРИЧЕСКА КИТАРА. Най-добре или 9-42 или 10-42/46.

Марки много.

 

За китарата - ако е някаква пресенясала трошка - по-добре купи нова - не са особено скъпи.

Има някакъв смисъл да се занимаваш с нея само ако е добре направена, което е шанс 1 към 10 сигурно.. и пак ще изръсиш немалко пари по нея докато я постегнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и да е струни за ЕЛЕКТРИЧЕСКА КИТАРА. Най-добре или 9-42 или 10-42/46.

Марки много.

 

За китарата - ако е някаква пресенясала трошка - по-добре купи нова - не са особено скъпи.

Има някакъв смисъл да се занимаваш с нея само ако е добре направена, което е шанс 1 към 10 сигурно.. и пак ще изръсиш немалко пари по нея докато я постегнеш.

 

 

"9-42 или 10-42/46" ако може да ми обясните какво значи т'ва? Съжалявам за тъпите въпроси тъкмо започвам да се запознавам с нещата : / може би нещата вървят към нова китара...заделил съм 150 лева... четох разни темички за това каква китара да се вземе за начало...ще взема някъква да подрънкам малко да науча ноти разни,основните неща...после може да се разровя за по-спецялна китара...та за струните... 9-42,10-42/46 какво значи това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 - 0.009 инча

42 - 0.042 инча

46 - 0.046 инча

 

Toва е диаметъра на струните.

 

Първата цифра е диаметъра на 1-ва струна(най-тънката), а втората - диаметъра на 6-та струна

 

"Дай един комплект Ямаха девет - четиреСе и две" - в общи линии означава комплект струни марка ямаха с диаметри от 0.009(1-ва) до 0.042(6-та) инча.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията :thx: Значи струни за електрическа китара да си взема... okay мерси пак :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е уестърн акустична - метални струни за акустична китара - пак същите размери каквито е дал Евтим стават.

Класическa акустична ("класическа китара") - найлонови/пластмасови струни за класическа китара.

Мисля, че те са един размер (поправете ме ако бъркам?).

 

edit: нещо размера на изображенията се оплеска при мен....

 

Уестърн:

Acoustic%20guitar.jpg

 

Класическа:

classicalGuitar.jpg

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Dragon Уестърн е китарата,значи не разбрах последно струни за електрическа китара или има спецялни струни за акустична уестърн китара (9-42 в двата случая) ?

Редактирано от Мартин Кюков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за изключително тъпия въпрос който зададох не бях прочел поста на Black dragon внимателно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните за електрическа китара обикновено са стоманени с никелово покритие/оплекта.

 

Струните за уестърн акустична китара обикновено са с оплетка от бронз или фосфор-бронз(жълти са оплетените струни).

 

Струните за класическа китара обикновено са найлонови/пластмасови/от материали с животински произход

 

Не може да сложиш бронзори/пластмасови струни на ел.китара - с бронзовите ще свири зле, а с найлоновите няма да свири.

Уестърн китара не звучи добре с никелови/найлонови струни

Класическа китара най-вероятно ще се повреди от никелови/бронзови или каквито и да е метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.