Jump to content
Българският форум за музиканти

Help :)


korn-jubi

Recommended Posts

Страницата на Камертон или страницата на Камертон... мен лично ми излизат и двата линка като едно и също нещо: празна страница на Камертон!

 

Предполагам, че ще става въпрос за китари или? Вземи оправи линковете, за да се види, за какво става въпрос .

 

Rock on!

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм пазарувал от там ... като цяло съм доста доволен от обслушването и т.н.

 

относно китарите

стагг а2006 - Ибанез В70КЕ

 

това са 2 напълно различни китари - общо - 6метални струни , черни , изрязани + озвучени

 

по-голямата китара(Ибанез) по принцип на мен ми харесва повече - по-хубав звук ще има чисто акустично.... (говоря като цяло а не за конкретните 2 бройки/марки китари)

 

другото как ще звучат включени .. и на теб коя ще ти допадне повече .... никои освен теб не знае

 

стагг-а е ЧУВСТВИТЕЛНО по малка като размер(не на мензура/гриф - те би трябвало да са еднакви)

 

другото ако има някакво значение за теб стагг-а е 24прагчета срещу 20 на ибанез....

 

маи това мога да кажа на "примаВиста"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не започна ли да ви писва малко по малко... не разбрахте ли, че зеле и банан не се сравняват и няма как да стане тоя номер?  ;)

 

Китарите са РАЗЛИЧНИ. Не можеш да очакваш адекватно мнение. Зависи какво търсиш и какво ти харесва на теб!

 

Иначе за другия ти въпрос,  щяхме да купуваме чинел от този магазин за барабаниста ни, писах им мейл, след около седмица отговориха, че нямат дадената стока и до там... някой, който наистина е купил нещо от там, да каже..

Редактирано от zombie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, първо, форумът има вграден кирилизатор - горе вдясно има едно бутонче "кирилица: ..."

 

Второ, това дето си го намислил няма да стане точно така. Никоя електроакустична китара не е подходяща за хеви метъл. Електроакустична китара означава акустична китара с пиезо-адаптер за включване към усилвател с цел постигане на по-силен звук, а не за да се получи електрическа китара. Т.е. като включиш тази китара, тя няма да се превърне в електрическа и няма да дойдеш по-близо до звученето на Глен Типтън - ще звучи по същия начин, само че по-силно. Ако си мислиш да я прекарваш през дисторшън - забрави просто, ще си продъниш ушите от микрофония ;)

Та, с няколко думи - ако искаш да свириш Джудас, купи си ел. китара. А дали ще заебеш уроците по акустична зависи само и единствено от теб самия.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам как работи електроакустичната китара и знам, че не е да имаш електрическа китара. Просто сегашната ми е много фалшива, както и формата и вече не ми е от най-подходящите. Въпроса е, кое да избера :С.

От тези двете, сякаш Ibanez ми изглежда най-надежден, както и се разрових в нета, и видях само хубави коментари за китарата. В крайна сметка аз няма да свиря солото на Painkiller :) и предполагам, че 24 прагчета пред 20, не е голям проблем. Въпроса е да мога да стигам тези 20 прагчеа, а не да си пъна ръката с класическата форма.

И да, ще е по-добре да е електроакустична, защото виждам колко се мъчат с озвучаването на класическите китари на концерт, ужасно е. За мен всяка китара става за хеви метъл :) , важното за мен е, когато е буквално до ПЕРФЕКТНОСТ настроена, да не чувам разни странни работи когато свиря power chords след 9-10 прагче. :music336:

или когато си свиря ритъм китарата на Fade To Black БУКВАЛНО да си пренастройвам струните...

 

п.с. Някой сигурно ще каже да си видя струните, нищо им няма на тях, споко. :)

явно разположението на прагчетата е прецакано.

Предполагам, че е по-изгодно да си взема нова китарата, отколкото да я водя на майстор...

Редактирано от korn-jubi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оди и пробвай.

Сещаш се, че никой не може да ти угоди на твоя вкус и твоите изисквания.

Това е малко като:

 

"Откъде да си хвана най-готина приятелка и как да я позная - какво ще и пише на блузата като я срещна? Искам да е висока 1.72, да е руса и със синьозелени очи. Задължително да готви добре мишмаш и да е архитектка".

 

1. С електроакустична китара НЯМА да можеш да свириш прилично хеви метъл.

2. Това дали ще ти е удобно да достигаш високите позиции зависи от това дали китарата има кътауей.

Очевидно, ако няма кътауей - нема да ти е лесно. Акустична китара с кътауей до 20-то прагче ще намериш

изключително трудно.

3. Това, че е Ibanez или Washburn не значи, че има нещо общо със скъпите им модели(не отварям линковете и не

знам колко струва избранницата ти).

4. Китарата е вярна с дадени струни(като размер). Ако смениш струните има вероятност да изфалшивее осезаемо.

Също така, от две китари от един и същи модел може едната да е вярна а другата да фалшивее - зависи кой я е

настройвал в завода(височина на струни горе и долу и др...), едната да е удобна, а другата - не.

5. Когато говориш за акустчни китари, да сравняваш 20 с 24 прага е по-скоро безпредметно.

 

По принцип фалшивеенето е резултат от зле сетъп-ната китара, не от това, че не са и на правилните места позициите(почти винаги са на правилните места).

 

Има едни Фендерчета с 21 прага и кътауей, който може да ти се усладят. Не знам далиимат пиезо.

 

И все пак - Метъл с такава китара е като да пробиваш дупки в панела с тирбушон. Не е за такава музика, за такива ефекти, нито за такова свирене. Хората, ако не си забелязал, са измислили ЕЛЕКТРИЧЕСКИТЕ китари :) .

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е че става - става , и аз съм пробвала да си включа моята към процесора... пред колонките звучи що-годе... но я го включи тва нещо към мощна уредба да видиш какво става  ;) не метАл ами warriors of the world  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.