Jump to content
Българският форум за музиканти

дървена флейта


Recommended Posts

Здравейте на всички,по принцип свирех на пияно шест години,после се отказах,сега обаче когато бях на морето си взех една дървена флейтичка и адски много се зарибих...всеки ден свиря с часове... значи тя е със шест дупки и една отдолу,

като тва на което се духа е скосено,а не кръгло;обхваща две октави принципно,макар че не всички тонове са с добро качество.Тъй като адски мн ме кефи,но пък като звук не е със достатъчно качество,можете ли да ми кажете откъде мога да си взема хубава дървена флейта до сто и нещо лева?Също искам да ви питам додукът на същият ли принцип е ,тоест еднакво ли се свири и на дудук като на дървена флейта?Днес видях един арменси дудук за 120 лева,мислите ли че това е добра оферта?Ще чакам отговори :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Здравейте на всички,по принцип свирех на пияно шест години,после се отказах,сега обаче когато бях на морето си взех една дървена флейтичка и адски много се зарибих...всеки ден свиря с часове... значи тя е със шест дупки и една отдолу,

като тва на което се духа е скосено,а не кръгло;обхваща две октави принципно,макар че не всички тонове са с добро качество.Тъй като адски мн ме кефи,но пък като звук не е със достатъчно качество,можете ли да ми кажете откъде мога да си взема хубава дървена флейта до сто и нещо лева?Също искам да ви питам додукът на същият ли принцип е ,тоест еднакво ли се свири и на дудук като на дървена флейта?Днес видях един арменси дудук за 120 лева,мислите ли че това е добра оферта?Ще чакам отговори :icon_shithappens:

 

 

Аз като флейтист, мисля, че няма нищо общо м/у арменския дудук и Блок флейтата( тази дървената която си си купил така се казва) И качеството на звука нее от флейтата, а от това, че ако към флейтата са ти дали книжка със опътване, вътре грифовете който са показани са съкс!!! Мисля, че в нета има добри грифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.