Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за "евентуален" дефект при Ibanez


canev

Recommended Posts

Мисля , че внякой блусарки техники си трябва "опване надолу" Според мен не е редно да закача на прагчето... Ето едно видео дето ми се закача струната...но аз съм си сменял сам прагчетата има ръбче ...това не е нормално за нова китара...на където си иска на там ще опъва момчето...все -пак си е купил нова китара. ....нали?

Да не коментирате свиренето ми! Аз съм басист!

картофени мечета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ръба на грифа(дървото) до най-външните струни според всички книги за лютиерство трябва даима поне 3.5мм.

По-малко от това е неудобно.

За стила на свирене и бендовете - това е съвсем отделна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите но ,след 20 г свирене не мисля да си сменям стила,.но все още въпросът ме тормози.Какви са вариянтите с които мога да оправя тази разлика /става въпрос за половин милиметър : „до ръба на прагчето там ,където става стръмно наклонено към края на грифа/ разстоянието е 2 мм/при 1-ва струна,а при 6-та е 3мм/доколкото съм успял да го измеря точно/.

 

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам за вариант. Флойда е поставен така, че малко се нарушава симетрията. Това е проблем при много китари, и може би при 90% от по-евтините.

 

Няма лесен начин проблема да се оправи. Като тръгнеш да сменяш прагчетата, лютиера може да ги направи по-стръмни отстрани за сметка на малко повече закачане на прагчетата по ръката. Въпрос на компромис е.

Да се мести флойда с половин милиметър не ми се вижда лесна операция.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, и аз преди време го имах същия проблем с моя ефтин ибанец,продадох го .........

 

скоро мой познат ми даде да пробвам Фендера му ,и той беше така. и познайте как го оправих........

 

просто хванах китарата,опрях горната част на тялото в моето тяло и с премерена сила напънах грифа на горе (към мен),

докато струните дойдат точно в средата на грифа,и всичко си дойде на мястото

 

п.п. ако някой нещо не е разбрал . питайте :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.