Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правите по сцените


джани

Recommended Posts

Да предаваш музиката с емоция, да опитваш максимално интересно и със замисъл да си правиш концертите и да въздействаш на публиката е нещо към което всеки изпълнител/група трябва да се стреми според мен!

Но да се правиш на клоун, за да привличаш вниманието на който може и да целуваш задници backstage... :D това вече си е евтна популярност...и ако някой наистина запомни нещо от твоето "творчество", то това няма да е музиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да предаваш музиката с емоция, да опитваш максимално интересно и със замисъл да си правиш концертите и да въздействаш на публиката е нещо към което всеки изпълнител/група трябва да се стреми според мен!

Ами точно затова беше и темата.

 

Просто попитах защо не го правите и какво пречи да го правите. :virtuoz:

 

Останалото се изсипа офтопик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има неща, които наистина нищо не пречи да се правят, само желание, мисъл и идеи да имаш - например концепция за поредния концерт, направени специално за случая фланелки, специален подбор на песните, заигравки с публиката и т.н. Някои от тези неща в групата малко по малко се опитваме да ги правим, макар че сме още в самото начало на някакви по-системни сценични прояви и появавания...

 

За другите, по-грандиозни сценични изпълнения, като споменатите светлини, пушеци, дори гардероб, в повечето случаи пречката е финансова...особено за малки и не-особено-известни групи...Именно за такива пинизи имах предвид че трудно попадат на сцената на underground-бандите...и затова трябва поне в началото да компенсираш с гореизброените идеи и въображение!

 

 

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aog_01.jpg

Майко!!! :):):lol:;):virtuoz::);):nono::(:nono::lol::(:);):blink::blink::blink::blink::blink:

 

 

Каквото и да се опитваш да правиш, дори и да е изключително като идея форматът 2.00х3.50х0.45м на подиума в тясното клубче го мачка и праща коша.

Това изглежда на прави впечатление на групите без значение колко са популярни и "големи".

Клубовете убиват! Сами по себе си те са жизнено важни, но когато са САМО те вече ситуацията намирисва.

Редактирано от I=====I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сцената на опишка, ще се потретя вече, идете гледайте Дейли Нойз на живо там да видите дали им е тясна сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сцената на опишка, ще се потретя вече, идете гледайте Дейли Нойз на живо там да видите дали им е тясна сцената.

Не знам точно колко човека са Daily Noise Club, но има разлика група от 3-ма човека да дивее на сцена като Шипката /и по-малки има всъщност/, и и това 5-6 човека да се блъскат един в друг на същата сцена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега...

Разбра какво имам предвид

 

За някои неща трябват повече от 4, а поняко повече и от 6...и на тези хора ще им е малко "трудно" да цепят пространството с ръце и крака :dance:

В такива случаи малките сцени са пречка...но няма как :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък свиря в група от седем човека.кво да правя?да се чудя как да не се размина в парчето и как да се размина на сцената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Act of Grotesque ми мязат

 

те са,макар че не знам що точно китариста е сниман-по принцип на тях шоуто им го прави най-вече вокала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.