Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво правите по сцените


джани

Recommended Posts

Тоз е басист, май 

 

хихи,ми може-китарист,басист,на мене всичките ми изглеждате еднаккво :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По-добре четирима, които знаят какво правят, отколкото 6, които не могат да се уцелят. :D

ей за това се кефя на SlipKnot които са цели 9 прасета (май :) ) и никой няма идея кой какво точно прави на сцената ( смяяяях :):rolleyes::D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..ама погледнато сериозно (този път без майтап) - Joey Jordison е бог :)

 

:)

...или може би дявол

 

вече и аз не знам

 

:twisted:

 

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..ама погледнато сериозно (този път без майтап) - Joey Jordison е бог :bravo:

 

:bravo:

...или може би дявол

 

вече и аз не знам

 

:twisted:

 

 

:bravo:

При много известните групи няма НИЩО случайно. или 99% от това, което се случва на сцената не е случайно

 

:hello: :hello: :hello: :hello: :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което мен ме изумява, е имиджът на повечето банди. Или по точно тоталната липса на имидж. Ами това е група бе хора - ГРУПА. Т.е. трябва да изглеждат и да се държат като едно цяло на сцената (за предпочитане не само там, ама тва е ввче като почнат да ги следят фенове и т.н. :green: ). Някак си е трудно да приемеш насериозно група, от която всички изглеждат тотално различно, а половината са излезли едва ли не по анцуг и пантофки :) Особено пък за метълите...

 

Аз след време, като си събера отново група, много ще държа и на имиджа :)

Ха! :) Че какво имаш предвид с това "изглеждат и държат еднакво"? Според мен просто трябва да се кефят хората. Не знам но когато видя някой който наистина се кефи докато свири ми е много по-за предпочитане от това да се намаца с черно, бяло и червено. Пък и защо трябва всички да изглеждат еднакво? Аз като съм с къса коса а ти с дълга, к'во тряя да чакаме да порасте моята ли? :lol: "В момента нямаме участия защото на единия китарист му расте косата"... т'ва тука да не ви е Металика? :lol::lol::lol: Аз викам на 10тата година да земем се обръснем сичките гола глава :lol:

 

Вчера гледах по военния телевизионен канал концерта на Кис със мелбрнския симфоничен оркестър. Всички от оркестъра бяха намацани като Кис и някак си ми беше смешно... Това някак не стоеше както трябва.

Виж обаче по едно време само с 2 фойерверка и една платформа със сгъстен въздух направиха много яко изпълнение. За тия дето не са го гледали: Накрая на една песен вдигнаха барабаниста както е със платформата и до някъде около 6-7 метра. Пред него долу на сцената затанаха тримата останали, а от двата предни края на платформата с две машинки пуснаха фойерверки от тия дето се въртят като прека на самолет. Ама огромни. Т.е. представете си фойервер със три.. хмм три лъча май е уместно да кажа, (като емблемата на мерцедес) който се върти с бяхсна скорост като перка на самолет и краищата му са дълги около 5-6 метра. Абе нещо не ми се отрдава обяснението, ама наистина беше красиво. :green: И беше точно като някаква кулуминация.. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле тука голем бой станал.

всичките ми любимци свирят на сцена с тъмни фанелки и тъмни панталони,по някога къси :metalist:За това дълго време отказвах да слушам Ин ФЛеймс...имаха едни изяви по клипове с едни ризки..мани мани...дету каза колегата погоре за Васко

Тука в кафето съм за малко,и неа ми съ прайш нъ уторен щот съм по от тебе-бих добавил аз.или Тип селски биячи некви гъзета.Лошо нема всеки си се облича както иска,ама не може да ми се обличаш кът чалга ерген и да се правиш на метал с подострена прическа..направо е жалко!!!

Всеки избира кво да прави по сцената си , как да се облича и как да се съблича.

далеч сме от имджи мимиджи и др. подобни.

Някой се шашка като види костюми,аз пък се смея :lol: не ги споделям тия виждания

нещо :lol:

толкоз

 

Горер с Киселото зеле ме размаза по пода направо :lol: много си е верна тая мъдрост.

Може би Дъ хирос от Столицата да не го разбират но си е така :)

аре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, Момчета. От известно време следя темата и мисля, че малко я позавъртяхте.

Разбира се, че всеки се кефи на музиканти, които знаят какво свирят и това им доставя удоволствие. Въпроса е, че сценичното поведение може да направи от една готина група пълен боклук или СУПЕР ЯКА банда. Тук не говорим за това, че еди-кой си бил статичен, а друг - скачал по сцената. Както казаха по-горе "поведението зависи от музиката" . На българската сцена, в която звука и осветлението са на нистко ниво, сценичното поведение изиграва решаваща роля, според мен.

До скоро свирех с едни момчета, но вече не свиря с тях, защото "не съм можел да правя шоу". По-добре било да излязат само бас и барабани, отколкото цялата група ... Все още предпочитам пред хората да зная какво свиря и да го изсвиря добре, а как ще изглеждам - това е на заден план. Когато стана много добър и с групата се сработим и отработим разни трикове - ето ти сценично поведение. Засега съм обаче пас :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, Момчета. От известно време следя темата и мисля, че малко я позавъртяхте.

Разбира се, че всеки се кефи на музиканти, които знаят какво свирят и това им доставя удоволствие. Въпроса е, че сценичното поведение може да направи от една готина група пълен боклук или СУПЕР ЯКА банда. Тук не говорим за това, че еди-кой си бил статичен, а друг - скачал по сцената. Както казаха по-горе "поведението зависи от музиката" . На българската сцена, в която звука и осветлението са на нистко ниво, сценичното поведение изиграва решаваща роля, според мен.

До скоро свирех с едни момчета, но вече не свиря с тях, защото "не съм можел да правя шоу". По-добре било да излязат само бас и барабани, отколкото цялата група ... Все още предпочитам пред хората да зная какво свиря и да го изсвиря добре, а как ще изглеждам - това е на заден план. Когато стана много добър и с групата се сработим и отработим разни трикове - ето ти сценично поведение. Засега съм обаче пас :ph34r:

абе според мене на 1-во място е дпобрата музикя .... А моето мнение е че имидж на групата не се изгражда от това как изглеждат,а от това какво и как правят...моята група от сливен стана по следния начин скандална...Нали всички си имахме тениски на групата ...аз и басиста бяхме с комуфлайни панталони,а китариста и вкоалиста с различни..................Според мен тфа не направи голямо впе4етление на публика ...Мисля че по голямо впечетление им направи Отношението към самата публиката Изсвирването на музикарта ...а за връх вокалиста ни да земе и да си покаже задника на публиката...Майче с това доста нашумяхме си мисля... :dance::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вокала ви да не е Шеки? :ph34r::P:ph34r::dance: :green:

 

или просто му е фен :godbless:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с показването на гъза на публиката е адски ефектно. :godbless:

WASP навремето движеха по гол гъз през цялото време - просто гащите им бяха дялнати на онова място и гъзовете им лъщяха като на павиани. Ама си напрайха имидж хората.

В БГ-то това също върви, спор няма, но като гледам разните тийнейдж моми в къси поли по пътя, си мисля, че показването на гъза е прекалено изтъркано вече и тврде много хора го практикуват без да са рок звезди. :think:

Мисля си също, че в България истински имидж можеш да изградиш само с кретенизми - тогава и киселото зеле в бидона ще работи за теб.

Не се бъзикам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си също, че в България истински имидж можеш да изградиш само с кретенизми

абсолютно си прав

просто защото България е страната на киселяците и критикарите. тук ако някой направи нещо готино 10 човека ще го похвалят, а 90 ще го оплюят за еди-какво-си-дето-чули. и затова като изкараш кретенизъм върви - самият ти парадираш като се затапваш сам и на хората им харесва - сам се правиш да изглеждаш тъп. затова имаме и поговорка - 1000 моста да построиш и едно лайно да настъпиш цял живот ще си останеш тоя-дето-стъпи-в-лайното. според мен да говорим за сценично поведение, докато музиката в държавата се управлява чрез борческо-силов метод е безсмислено.а истинско сценично поведение с много костюми и осветление и танци и ефекти могат да имат само хората, които ги бутат - например тези от Стар Акедъми. а гледай ти майтап - вече са си платили Марин и Клавдия, за да влезнат догодина в ДМА с поп и джаз пеене. ето това са бъдещите ни звезди - но те си имат специалисти, които им обмислят всяка стъпка и кво ли още не.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WASP си направиха имидж, ма без якото им свирене и пеене доникъде нямаше да стигнат, ако ще и да онанираха на сцена. И не виждам как сценичното поведение може да направи от една лоша банда "супер яка" банда...нещо не виждам как ще стане тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Според мен на сцената трябва да има и поне един хладилник(МРАЗ), пълен с бира, и от време на време музилантите да го отварят и да си взимат по една. Така хем музикантите ще са доволни, хем ще се утвърди общественото мнение, че те са пълни отпадъци. И така по системата Хем - Хем! :bravo:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.