Jump to content
Българският форум за музиканти

Steve Duffy


Lekov

Recommended Posts

Преди месец- два случайно попаднах на този изпълнител ... еми нямам думи добър е, но ще се порадвам ако всички видите за какво става въпрос: тук има много негови видеота и музика http://www.myspace.com/steveduffyraw . Опитвам се да ги извадя акордите на тия песни (моля по опитните да се включат), защото са много добри и човек може да си ги свири и пее сам ;) На тази песен специално

много искам акордите но колкото и да се опитвам нещо не става и мисля че използва различен строй ... затова искам да ви помоля за помощ :) Пък и не е лошо човек да научи по нещо ново :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич ... ясно ми е че ползва серия от прости акорди като ре мажор и ми ... въпроса е че нещо на моята кухарка не става (може би щото е по ниско настроена), но все пак някой да пробва песента да каже става ли в италиански строй ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм ми според мен свири Ем А и Д като добавя тонове ма това вече ше си го видиш от видеото или ще го чуеш

строя си е стандартен EADGBE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това го видях :) въпроса е че на моята китара не звучи ... може би защото е кремона може би защото е с 3 тона по ниско от стандартния строй :) Но се радвам че потвърди това, надявам се и други хора да изразят мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това го видях :) въпроса е че на моята китара не звучи ... може би защото е кремона може би защото е с 3 тона по ниско от стандартния строй :) Но се радвам че потвърди това, надявам се и други хора да изразят мнение

3 тона по-ниско на акустична китара?

Сигурен ли си, че не фалшивее заради това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и да са два, но спокойно не фалшивее ... занимавам се със точно с пеене и свирене от година вече и мисля че знам кога не е добре ... просто по лесно се взимат високите тонове на първи глас ... пък и китарата ми е кремона със изметнат гриф ... по обтегнати са струните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не е до строя значи е ок ... май ще вдигна китарата за да се уверя :) и може би ще трябва да дочакам по хубавата ми китара чее ... но както и да е просто ме мързеше :) Все пак това е добър изпълнител и е ценно да се запознаете с него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.