Jump to content
Българският форум за музиканти

Chorus


Slacoth

Recommended Posts

Кой модел предпочитате и кой според вас е по-универсален за един скромен чейн?

 

Super Chorus

The CH-1 Super Chorus pedal delivers a clean classic chorus sound with crystal-clear highs and a unique stereo effect, variable between left and right speakers.

 

Chorus Ensemble

The CE-5 Chorus Ensemble is BOSS' ultimate compact chorus pedal, covering a wide frequency range and featuring high- and low-cut filters. This lets users create any kind of chorus effect--from a mild, natural chorus to the clear and penetrating stereo chorus effect popular in contemporary music.

 

Копирал съм спецификациите от сайтът на BOSS, но се интересувам в по-широк аспект, кой ТИП хорус от двата предпочитате и защо.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен и двата стават,въпрос на вкус и стил.

По бих заложил на Boss CH-1,но това е защото на мене ми харесва.Да не говорим за класиката в жанра Boos СЕ-3 или СЕ-2,но за жалост все по трудно се намират.

Boss CH-1 го дават за rock, jazz, country, funk и тн.което не го прави неизползваем за други стилове.но пък Boss CE-5 има повече заигравки като например да си докараш вибрато ефект.Не занам трябва да пробваш,чуеш и избереш според твойте уши и предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
За мен и двата стават,въпрос на вкус и стил.

По бих заложил на Boss CH-1,но това е защото на мене ми харесва.Да не говорим за класиката в жанра Boos СЕ-3 или СЕ-2,но за жалост все по трудно се намират.

Boss CH-1 го дават за rock, jazz, country, funk и тн.което не го прави неизползваем за други стилове.но пък Boss CE-5 има повече заигравки като например да си докараш вибрато ефект.Не занам трябва да пробваш,чуеш и избереш според твойте уши и предпочитания.

 

Ами аз по принцип се интересувам за GLX хорусите - http://musicjam.hit.bg/

Единственото което знам е че при енсембълите има отделни корекции за по-басов или по-требъл звук.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждам аз :

25719.jpg

 

Тва си е по скоро boss ch 1

 

CH1-febfc88c95afd8c5c7dbf21b5e36d49a.jpg

 

 

Докато boss ce - 5 има отнкоректор за ниски и високи.

 

CE5-a6f7bd3b86b76f0aa923e155104517ef.jpg

 

Моя съвет е да си купиш оригинала - вървят на добри цени тук във форума 2 ръка.

Аз имах такъв boss но го продадох.

 

за тези които се интересуват като мене какво е отвътре ето ch 1

 

http://www.schematicheaven.com/effects/bos...superchorus.pdf

 

p.s. картинките са от нета така че може да изчезнат след време ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз открих че са аналози на въпросните хоруси на BOSS,между другото мод ефектите на GXL хич не са евтини.

 

Моя съвет е да си купиш оригинала - вървят на добри цени тук във форума 2 ръка.

 

Е, да си купя ама засега нямам такива оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.