Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Recommended Posts

Значи пичове, свиря около година и засега имам един класически стаг и един ел стаг I300. Пределно ясно ми е, че стаговете са боклуци и съм решил да взема някоя по-свястна китара за лява ръка. Търся нещо между 400-500 лева, свиря хеви, траш метъл и хард рок. Да не е стаг. Предложете някоя марка, модел, откъде мога да я купя. Живея в Бургас. Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Джаксън има левичарски модели на всички китари.Динкито е малко на 500 лева, но мисля, че си струва.Особено за стила, който казваш.Сега въпросът е дали в Бургас има магазин на xxxx да отидеш да видиш на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, в Бургас xxxx няма. Очевидно трябва да търся Скуаиър. Има магазин на Фактор обаче не съм ходил там и не знам какви китари имат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами xxxx внасят Фендър,Скуаяр,Джаксън и Греч(сигурно и други).Така че няма значение каква марка е китарюгата важно е да те кефи и да те стимулира да свириш. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

sasog - нека не превръщаме темата в рекламна тема на този или онзи магазин още от началото...

 

Щом свириш с повечко дисторшън, търси нещо с 2 хъмбъкера и тяло от някаква прилична дървесина(махагон, елша...).

С флойд или без флойд-> надявам се знаеш предимствата и недостатъците...

 

Колко пари искаш да отделиш, какъв тон те интересува(басов, ярък, чист), искаш ли фиксиран бридж/флойд/тремоло, в какъв строй ще свириш....

Евтините скуаери са главно с тяло от липа или агатис, да не говорим, че някои от най-евтините са от шперплат според някои интернет магазини.Обикновено имат 3 единични адаптера, и не са точно най-подходящите китари за метъл.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами наскоро си счупих ръчката на стага и се чудя каква да бъде следващата дъска.

Може би от изброените работи с тремоло, по-басов звук. Свиря в стандартен строй или Drop D. Повече ритъм партии.

За тази цена освен Скуаиър и Стаг мога ли да взема нещо друго.

Ако не, то един Скуаиър Страт за лява ръка колко би ми излязъл?

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аха..видях цената.

Ами като за начало обиколи всички магазини в околността.

По принцип китари за лява ръка се намират трудно.

Можеш да се обадиш и със формите да ги питаш дали имат в наличност.

Иначе нещо от томан може и да ти се oслади.

Tази е с тяло от елша:

http://www.thomann.de/gb/yamaha_rgx121zl_fs.htm

Тяло от махагон, може да звучи малко по-мътно..:

http://www.thomann.de/gb/epiphone_sg400_ch_lefthand.htm

Тяло от липа:

http://www.thomann.de/gb/ibanez_grg170dxlbkn_lefthand.htm

...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sasog - нека не превръщаме темата в рекламна тема на този или онзи магазин още от началото...

Tъй де, определено съм последния, който ще робува на марки или ще прави скрити реклами. :hysterical::icon_shithappens::icon_shithappens: За РФ споменах, защото пичът рече, че ще търси Squier.Пак казвам, грешката е моя, не се изказах правилно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Засега не ми се дават повече от 400 лева. На 16 съм де не мога да дам пет бона :hysterical:

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде точно обаче? Ако става дума за магазина срещу механото, вече го преместиха, а и там имаше само Стаг и Ямаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтините скуаери са главно с тяло от липа или агатис, да не говорим, че някои от най-евтините са от шперплат според някои интернет магазини.Обикновено имат 3 единични адаптера, и не са точно най-подходящите китари за метъл.

 

всъщност щперплатови са само от най-евтините Bullet, обаче това, че другите са от дърво не значи че звучат :hysterical:

 

 

не се притеснявай, и аз строших ръчката на моя скуаяр миналата година :greenball:

 

иначе стандарт/делукс и въобще по-скъпите модели не са никак зле за цената си и с добър хъмбъкер стават за тежка музика - можеш да си вземеш standard HSS и да смениш хъмбъкера по-нататък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да днеска минах през РФ. Там работи китариста на Revenge Project. Казаха ми да пробвам Джаксън Dinky, обаче норчалната беше 500 лева, а лефт хенд е 900. Спрях се на един Скуайър Страт. С единични адаптери, ама могат да се сложат двойни. Първо трябва да преценя как е с единични, а ако не ми хареса ще сложа двойни. Цената е 460 лева, имало два такива Скуайъра в РФ в София, само дето са различни цветове-червен и черен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Единичните адаптери не стават особено добре за тежка музика, а смяната им ще ти излезе скъпичко и резултата пак ще бъде съмнителен.

 

Един софийски магазин(Капъша - MusicJam- musicjam.hit.bg) продава и внася едни китари Richwood, които(без изобщо да преувеличавам) си слагат скуаерите, че дори май и мексиканските стратове в задния джоб що се отнася до съотношение звук/пари и то разликата в съотношението, според мен, е в пъти. С оригиналните си адаптери звучат балансирано с добре изразени но не дразнещи високи, хубави среди и силен, но стегнат, не бумтящ бас и имат хубав, равномерно затихващ тон при доста дълъг състейн. Аз имам една китара с електроника от мексикански Фендер страт и според мен в сравнение с адаптерите на този Richwood, тези на моята са почти боклук. За сток адаптерите на скуаер пък какво да ти говоря...още по зле са и от на мексиканския страт. Има и лефтхенд модели, но не и в наличност. Могат да се поръчат, но ще ги чакаш около месец. Китарата, за която ти говоря е подобна на страт HSS(с един двоен адаптер) със двуточково тремоло(което може и да вдига и да сваля) с ролери(струните излизат от колелца, за по-малко разстройване). Тялото(поне сънбърста, който видях) е от хубава подбирана елша(точно както истинските стратове) и гриф от хубав явор, дори понякога и от птичи явор(който има по-интересна шарка).

 

http://www.basvandenbroek.com/jpg/29000/29767.jpg

 

Тези материали са КЪДЕ-КЪДЕ по-добри от материалите(най-често агатис, евтина липа или шперплат), които ще намериш във почти всички(а може би всички) останали китари в тоя ценови клас.

Единствената серия на скуаер от евтините, която е от елша е affinity, и то трябва да внимаваш, защото някои от тях са също с тяло от агатис, а тези афинитита, които се продават с усилватели със сигурност са от агатис - трябва да се гледа - по възможност китарата да е сънбърст и да знаеш как изглежда елшата. Не е изключено и да си вземеш афинити, което се продава поотделно, но е било от комплект с ампче - а това афинити не е същото.

 

 

Изглежда малко по-странно от страт, обаче е удобна и КЪРТИ МИВКИ що се отнася до звука и - има много 3 пъти по-скъпи китари(все стратоподобни), които звучат осезаемо по-зле от нея. Цената на десноръкия вариант е 390 мисля. Ако имаш желание, мога да го разпитам за лефтхенд варианта, след което да ти кажа цената, да пратиш капаро, да я поръчам и накрая да пратиш да я платя(като пристигне) и да ти я пратя по куриер(на продавача едва ли ще му се занимава). Не ми е проблем, понеже имам често път, а и няма да те метна, за което много съфорумци могат да гарантират. Понеже никак не съм роб на марки, мога да те уверя, че китарата звучи страхотно и съвсем спокойно може дори след много години да си остане сред любимите ти китари, въпреки че не е марка, която е известна у нас, нито е особено скъпа. Когато я пробвах за пръв път се изшашках стабилно.

 

Не си пиша мнението с рекламна цел на магазина или нещо подобно - просто според мен това е най-красивия и "скъп" тон, който можеш да си купиш за тези пари от магазините.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.