Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари Hohner


Entwine

Recommended Posts

такааааа....мисля скоро да си зимам акустична китара и гледах тази марка(Hohner) имат акустични китари за по 300 кинта от махагон,палисандър и т.н. ,които вървят заедно с твърд кейс ....малко странно ми е за тая цена-тези характеристики....къде е уловката? аз лично съм фен на Ямаха,щом става въпрос за акустични китари и си харесах една за 608 лв ....не й помня модела точно..та някакви впечатления от въпросната марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами фингърбордовете по принцип са си от палисандър, поне една голяма част от китарите, които съм виждал из софийските магазини. А това че е махагон - неведнъж е ставало въпрос във форума, че не е чак толкова скъпо дърво, а и в случая предполагам е махагонов ламинат. Ако беше от цяла дъска (solid), определено щеше да си пише. Но ако ти харесва как звучи и ти е удобна, не виждам проблем да си вземеш - тази китара е за теб все пак, не за някой друг. И все пак оглеждай се за solid top (поне, но китарите с масивни дървета отвсякъде са по-скъпички).

 

Подчертавам, че говоря по принцип, Хонър не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя форум повечето свирят на ел. китари, а акустичните наричат семпло "кухарки", та малко са хората тук които ще ти помогнат, по-добре се консултирай с момчетата от магазина на Динакорд - те знаят най добре.

 

Ямаха правят много добри акустични китари, дори и евтините са със солид спрус топ, макар и със ламинирани страни и гръб. Като звук са меки и звънливи с по малко бас, но определено имат приятен екшън и са много здрави като изработка. Хонер е стара фирма и също правят добри китари, аз ги намирам за малко по тежки и приглушени, но това е мое мнение.

 

Имам Ямаха FG310, купих я за около 300 лв преди 7-8 години и за парите си е перфектна и е за предпочитане пред разни смешни акустични Скуаери, Фендери или Стагове.

 

Моят съвет е - Вземи си китара, която ти е удобна и ти харесва като звук и после гледай цената

 

Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такааааа....мисля скоро да си зимам акустична китара и гледах тази марка(Hohner) имат акустични китари за по 300 кинта от махагон,палисандър и т.н. ,които вървят заедно с твърд кейс ....малко странно ми е за тая цена-тези характеристики....къде е уловката? аз лично съм фен на Ямаха,щом става въпрос за акустични китари и си харесах една за 608 лв ....не й помня модела точно..та някакви впечатления от въпросната марка?

кажи все пак за какво ти трябва китарата.иначе ямахите не са лоши ама само за учене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми за свирене ми трябва :greenball: ..имам класическа Stagg и изобщо не съм доволен от нея....за акустична бих дал около 600-700 лв ... и мисля,че ямаха са най-добри в този ценови клас..(лично мое мнение) ако според някой има нещо по-добро за тея пари нека каже :help:

поздрави

 

 

Ники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
В тоя форум повечето свирят на ел. китари, а акустичните наричат семпло "кухарки", та малко са хората тук които ще ти помогнат.

Искаш, един вид да кажеш, че едва ли не си единствения човек със форума, който свири на акустична китара ли?

 

по-добре се консултирай с момчетата от магазина на Динакорд - те знаят най добре.

Не мисля, че точно консултантите в магазините са най-искрени в оценките си. Просто те продават.

 

За китарите - най-често при евтините китари махагон означава махагонов ламинат, а смърч - смърчов ламинат.

Там е уловката. Отиди и пробвай(и чуй) китарата. Ако ти хареса - взимаш, ако не - не взимаш.

Това с хубавия звук са много относителни неща и едва ли ще можем да отгатнем вкуса ти.

Иначе няма да звучи като китара за $5000, ако за това питаш....

Аз не съм пробвал тази китара, за която говориш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя форум повечето свирят на ел. китари, а акустичните наричат семпло "кухарки", та малко са хората тук които ще ти помогнат, по-добре се консултирай с момчетата от магазина на Динакорд - те знаят най добре.

 

Искаш, един вид да кажеш, че едва ли не си единствения човек със форума, който свири на акустична китара ли?

 

Ти си от малкото, които могат да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми за свирене ми трябва :( ..имам класическа Stagg и изобщо не съм доволен от нея....за акустична бих дал около 600-700 лв ... и мисля,че ямаха са най-добри в този ценови клас..(лично мое мнение) ако според някой има нещо по-добро за тея пари нека каже :(

поздрави

 

 

Ники

пробвал ли си мануел родригес?те хич не са лоши за тези пари.или виж ако някъде се продава валенсия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има доста хора, които свирят И на акустична китара, но може би не са пробвали конкретно тая китара.

Може да помогне единствено човек, който все пак е свирил И на такава китара.

Май за сега няма такива и само теоретични дисциплини си развиваме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
пробвал ли си мануел родригес?те хич не са лоши за тези пари.или виж ако някъде се продава валенсия.

 

Темата не е за Валенсия или Родригес и си мисля, че не е редно да правим реклама на други марки в нея - има конкретно питане. Да не говорим, че има и лични съобщения..

Иначе и те могат да се пробват при Капъша примерно...

 

Защо не си организираш, Entwine, една разходка из магазините и не си избереш китара?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал ли си мануел родригес?те хич не са лоши за тези пари.или виж ако някъде се продава валенсия.

 

Темата не е за Валенсия или Родригес и си мисля, че не е редно да правим реклама на други марки в нея - има конкретно питане. Да не говорим, че има и лични съобщения..

Иначе и те могат да се пробват при Капъша примерно...

 

Защо не си организираш, Entwine, една разходка из магазините и не си избереш китара?

 

 

Разбира се,че ще си направя...смисъл аз китара без да чуя не купувам :( както и каквото и да е свързано с нея..просто питах за впечатления от тази марка..аз съм пробвал няколко ямахи и фендери акустични по магазините и най-много си харесах една ямаха...(както споменах по-горе) но все пак докато събера парички за нея,исках да питам и къде в България има Hohner и дали някой от форума има такава и т.н. .... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако си от София, Динакорд имат магазин в Дружба след моста за летището в посока Гара Искър. Там имат и Ямаха и Хонер, както и други марки среден клас китари. В магазина си разбират, прав е Евтим, всеки продавач иска да оставиш някой лев в магазина му, но винаги съм получавал точна информация и не съм бил подведен.

Ямаха прави добри китари и няма да сгрешиш ако се спреш на нея.

 

Успех!

Редактирано от Riverman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам го магазина ...(от Дружба 2 съм) ,но поради една или друга причина не съм влизал в него .... :( скоро трябва да го посетя ;) мерси за инфото :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на стар хохнер и беше трагедия - високи струни, фалшив гриф, лак, който имаш чувството че е евтина пластмаса и тн...

Новите не знам как са, а за материалите - освен че са ламинат (шперплат) и не са подбрани качестени, при евтините китари също сглобките не са направени както трябва и финиша е полиуретанов лак. Също понякога се симулира абаносов фборд с байцван от палисандър (който се протрива след година и става много грозно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.