Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за една китара


Recommended Posts

Здравейте от няколко дни непрекъснато чета този раздел и по научих някои нещица но ми трябва малко помощ

 

значи китарата е Орфей въпреки че има някой интересни разлики

та за помощ говорех:

 

 

1. решил съм да махна абсолютно цялата боя и да я боядисам на ново

 

2. същинския проблем не знам как да разглобя двата адаптера ще съм благодарен ако някои може да ми обясни как да го направя

 

3. ще сменя прагчетата

 

4. искам да сменя и винтовете на магаренцето а може дори самото него

 

 

ще съм ви благодарен ако ми дадете допълнително идеи и напътствия

 

ПП имам достатъчно свободно време за да се заема с нея

 

 

 

----------------

Locked Оn : Muse - Hysteria

 

----------------

Locked Оn : Muse - Butterflies And Hurricanes

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А достатъчно пари имаш ли? Ако да, прати ни малко да си вземем всеки по кило боб да пофърляме, белким познаем ква е китарата - демек дай снимки! Най-добре я дай на някой форумен разбирач или на някой лютиер и ходи да гледаш кое как става. Другият вариант, който е по-добър е да седиш и да не ровиш няколко дни, ами няколко месеца във тоя раздел и да прочетеш повечето важни теми кое как става, после отваряш гугъл и там пак така и после конкретни въпроси. Просто ние хубаво ще ти даваме съвети, ама като гледам успеваемостта няма да е висока, нищо лично...

 

Все пак дай снимки, ако държиш сам да си я правиш и да си я чъгърташ веднага, пък ще видим какво ще стане...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Влад за мое огромно съжаление нямам фотоапарат за момента а за темите вече прочетох 2 от тях които са по важните за мен в този момент

но намерих една галерия със снимки на същата китара http://www.esnips.com/web/ElektricGuitar/

 

в момента мога да направя един списък с които да изясня повечето неща за инструмента

 

1. Ключове 6 на брои отделни един от друг а не на обща основа както на този от снимките

във перфектно състояние

2. Магаренцето е леко ръждясало но с малко шкурка и полиране с гума ще стане по ново от чисто ново

3. има си обикновен женски жак в добро състояние

4. адаптерите са в добро състояние

5. всички превключватели са в добро състояние

 

проблемите са само лака и както казах вече е боята която е доста олющена

 

а за пари не се притеснявай само си дай банковата сметка :curse:

 

 

----------------

Locked Оn : Muse - Hysteria

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите, които оригинално са на орфеите са пълна трагедия още от завода, така че си помисли пак за състоянието им!!

 

Ако дялкането не е само за кеф, а очакваш добър резултат, опиентирай се към друга китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите, които оригинално са на орфеите са пълна трагедия още от завода, така че си помисли пак за състоянието им!!

 

Ако дялкането не е само за кеф, а очакваш добър резултат, опиентирай се към друга китара.

 

аз съм начинаещ и според мен ще е перфектния учебен инструмент

а би ли ми казал как се свалят

 

----------------

Locked Оn : Evanescence - Farther Away

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ключовете, дори и да са напълно нови са по-голяма трагедия и от адаптерите, особено с 10ки и нагоре струни

значи смятай ключове - 30лв (не знам актуална цена), 2 евтини хъмбъкери на старо - 50-60лв общо, прагчета - 20лв, "магаренце"- 10-30лв, грунд/шприц кит/боя/лак - поне 15-20лв

равносметка - най-малко 130-150лв само за материал.

 

бих ти препоръчяал някое скуаярче на старо за около 150-170, пък като искаш занапред сменяй адаптери и тн - поне ще има някаква база и макар евтина е истинска китара или поне си намери кремона страт копие - добри са за модване

 

сещам се, че въпросните китари освен че са шперплатени, грифа им е по-дебел от дръжката на права лопата и е тесен към високите прагчета - какво да е магаре, например фиксирано за стратокастер не става, съща магнитите на адаптерите не пасват

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете човека да си човърка по китарата като му е на душата.То така се учи, друг път няма :hysterical:

А не мога да разбеера, как така не можеш дабсвалиш адаптерите?болчета, това онова :)...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Адаптерите се свалят като бръкнеш с тънка права отверка межу метала и пластмасовата основа на адаптера откъм късите страни (горе и долу).

Пъхаш отверката и бавно и внимателно натискаш отверката навън за да повдигнеш металния капак.

 

След като свалиш металния капак адаптера е хванат с 2 винта за дърво директно за тялото.

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите се свалят като бръкнеш с тънка права отверка межу метала и пластмасовата основа на адаптера откъм късите страни (горе и долу).

Пъхаш отверката и бавно и внимателно натискаш отверката навън за да повдигнеш металния капак.

 

След като свалиш металния капак адаптера е хванат с 2 винта за дърво директно за тялото.

 

 

Много ти благодаря хамър спаси ми живота наистина днес като се прибера ще ги разглобя

 

@ Overdrive а да те попитам нещо от каде знаеш че аз вече нямам материали те

аз съм гаден Авиомоделист момчета свикнал съм да се занимавам с не точни неща и да ги правя точни

така че не се плаша от такива работи даите чертеж на по тънък гриф тогава

утре ще видите че за разлика от Орфеиче то от галерията моето е много запазено :hysterical:

 

----------------

Locked Оn : Cold War Kids - We Used To Vacation

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко мислиш да правиш грифа по-тънък, не прелакявай, защото ще стигнеш до канала на тръсрода. При тези китари той е дълбан доста дълбото и няма голям резерв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето как изглежда в момента (само че вече съм свалил адаптерите и ел. работите)

 

Глвата:

 

DSCI0009.jpg

DSCI0013.jpg

 

Грифа:

 

DSCI0010.jpg

DSCI0014.jpg

 

 

Тялото:

 

DSCI0015.jpg

DSCI0016.jpg

 

Прагчета които трябва да сменя (3 на брой)

 

DSCI0012.jpg

 

Магаренцето :

DSCI0028.jpg

DSCI0029.jpg

DSCI0030.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да го изтъня само с около 3-5 мм.

 

5 мм ми се струват доста дори и за дебелите грифове на старите Орфейки. Разликата между моя Wizard II гриф с "ултра-тънките" грифове на други модели китари от същата марка е 2 мм и е доста осезаема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.