Jump to content
Българският форум за музиканти

Таблатури за барабани


Recommended Posts

Издърпай си Guitar Pro 5, инсталирай я и издърпай таблатурата на песен която искаш. В повечето които аз съм виждал има и за барабани. Стига да можеш да ги четеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Мен ми е интересно на кое викате ТАВ за дръмс? Аз съм виждал само ноти и тези числа в Гитар Про, отразяващи стойностите по GM спецификацията. То ли трябва да е ТАВ за дръмс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Мен ми е интересно на кое викате ТАВ за дръмс? Аз съм виждал само ноти и тези числа в Гитар Про, отразяващи стойностите по GM спецификацията. То ли трябва да е ТАВ за дръмс?

 

Ето един примерен TAB за барабани:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ... Мен ми е интересно на кое викате ТАВ за дръмс? Аз съм виждал само ноти и тези числа в Гитар Про, отразяващи стойностите по GM спецификацията. То ли трябва да е ТАВ за дръмс?

 

Ето един примерен TAB за барабани:

TAB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Гитар про всъщност таба за барабани показва некви номерца.А номерцата са наименовани много забавно (cow bell..) тинтириминтири и т.н. Просто таба показва какво трябва да "дръмнеш" едновременно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо това щях да кажа и аз. Това са ноти.

Просто не бях чувал за дръм ТАВ'с на хартия и затова ми стана интересно. Щото не съм дръмер все пак, но мисля да ставам и такъв. И гледам да се образовам малко... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drumtabs-drumtab.gif

Така изглеждат барабанските табове.И по темата, щом аз успях да се разровя и да намеря табове за барабани, значи не е толкова трудно.Просто трябва да напишеш двете златни думички drum tabs в чичко гугъл и да кликнеш на бутона "Търсене".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, то не е ли едно и също?

Какви ноти за барабани? Те нали свирят ритъм, а т.нар. "ноти" (които мисля, че не са) просто показват какво трябва да удариш. Може да ги заместиш с хиксове (или нещо друго) например и ето "нотите" изчезват. Аз знам, че и барабаните извличат различни тонове, ама това не мелодия, за да има ноти. Е, сега, сигурно барабанистите ще ме нападнат :thumbs_up:

Но аз други табове не съм виждал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.