Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите?


SLASH588

Recommended Posts

хм интересно - менте страт копие със фендерска форма на главата - ако сте забелязвали на ментетата главата винаги е друга, защото фендер държат патента над оригиналната или нещо такова - това говори за какво МЕНТЕ гаражно производство с неясен произход става въпрос ;)

:surprise: Позволи ми да не се съглася с теб.Точно тази китара Евтим спомена малко по-горе.

440292369.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Честно казано, харли бентън точно не съм пипал...

Изобщо имаш ли някаква обосновка за рязко отрицателното си мнение... ?!?

А ти? :surprise:

 

Само дето ще е HB, а не Washburn?!?

OK, разбрахме се - за мен Washburn-а, за теб HB. ;)

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А ти?
Аз нямам отрицателно мнение. Използвам известният си опит с ремонтиране и "прослушване" на най-различни китари, за да заключа, че ако има разлика, то тя няма да е чак толкова потресаваща. Твоето крайно мнение, обаче ми се струва прекалено.

ПС: Четох и ревютата за марката в harmony central.

 

Харли бентън е марка на thonamm.de, която покрива сравнително широк ценови диапазон - точно както марките, които хвалиш.

 

OK, разбрахме се - за мен Washburn-а, за теб HB.

Като изключим факта, че може би Washburn-a ще го продадеш по-лесно, ако китарата ти харесва и сега започваш да свириш - едва ли има значение, все пак говорим за подобен клас китари, не за скъпи вс евтини модели.

 

На въпросите, които те питах, не пожела да отговориш... твоя работа.. намирам подмятания като горните за несериозни и несъдържателни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise: Позволи ми да не се съглася с теб.Точно тази китара Евтим спомена малко по-горе.

 

значи и тази е някакво гаражно производство - никой продукт на истинките марки, ако ще да е евтина серия шперплатено страт копие няма главата на фендер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Гаражно, гаражно, ама знаеш ли как приятно и удобно свири :surprise: .

 

Ta за марката Harley Banton, която както се видя, е марка на thomann.de, и произвежда китари в ценовия диапазон от около 70 до около 700 евра, която аз не мисля, че е лоша, както някои хора се изказаха, продължавам да приветствам всякакви мнения, които не се основават на НИЩОТО. Има ли собственици на такава метла във форума?

 

Във harmony central гледам, че не са недоволни от тях.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм съгласен с философията на sevenstring, в смисъл, че не би трябвало да се продават абсолютни тояги. Все пак, това е музикален инструмент. Но не виждам причина на тази китара да не може да се свири музика. Щом метлата дава възможност за възпроизвеждане на хубава музика, тогава какъв е проблемът?

Аз притежавам китара, която преди време закупих за 80 лева. Втора ръка. Ако някой изяви желание, може да я пробва, може да чуе как звучи и да даде оценката си. Просто прави на пух и прах китарите от класа на Скуайърите за по 250 лв. Да, това е китара втора ръка и носи много условности в цената си - може един магазин да я оцени на 500 лв, друг на 100. Но идеята е да се види и да се чуе. Може да изпадне страшна оферта втора ръка. Това, че е за малко пари, не значи автоматично, че е боклук.

 

Имам и едно питане към Евтим. По какъв начин екшънът на китарата влияе на динамиката на музиката, която ще излезе от нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Имам и едно питане към Евтим. По какъв начин екшънът на китарата влияе на динамиката на музиката, която ще излезе от нея?

 

Да уточня: под динамика, както предполагам на всички е ясно, се разбира голяма разлика между тихо и силно, голям диапазон на различни нива на звука.

 

В конкретния случай говорим за това доколко можем да удряме силно по струните без те да започнат да звънят безобразно.

 

При много нисък екшън(

 

Много повече нюанси на свирене се наблюдават при блус китаристите, които често използват или клийн канал, или лек драйв/крънч канал и често разчитат само на изкривяванията от буустърчето пред клийн канала.

При този динамичен и изразителен начин на свирене, често струните се удрят силно и правят голяма амплитуда(механично). При тази амплитуда е невъзможно, дори при идеален гриф, струната да не закачи в предното прагче ако струните са смъкнати твърде ниско.

 

Това превръща динамичното свирене при нисък екшън в нормално тихо свирене+ужасно звънене в прагчетата при първия опит за по-силничко подръпване на струната, особено на 4та, 5та и 6-та струна. За добиване на ясна представа можеш да пробваш на някоя акустична китара за скрап, от ония с много дебелите грифове, които не се извиват въобще, да смъкнеш екшъна на 1мм - няма да може да се свири нормално, както се очаква от акустична китара - това се случва и на метлите с нисък екшън, но ние сме му свикнали, понеже свирим с дисторшън. Е, за блус китаристите е неприемливо - те свирят с много динамика.

 

Друг момент - ако механиката на китарата(бридж, нът, височина на седлата, държачи на струните, тръсрод) е такава, че при даден строй струните стоят "твърдо" - китарата има твърдо усещане и бендове се правят с мъка, тогава китарата толерира МАЛКО по-нисък екшън без звънене. При китари, които са по-"отпуснати" при същата мензура, струни и строй както в предния пример, струните са меки и се бендва лесно, твърде нисък екшън без звънене е непостижим - от там е непостижимо и много динамично свирене при този нисък екшън без прилично или безобразно количество фрет бъз.

 

Проблем при динамичното свирене със звънене, освен неприятния звук, е силното удряне на струната в предното прагче, което значително намалява продължителността на силно ударения тон, който "умира" скоро.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че толкова евтини китари не трябва нито да се правят, нито да се купуват.

.....

 

 

Във всяко производство има ниши за бедни, средни и богати клиенти. Така е да речем при мебелите, строителството, автомобилите и много други... Нормално е и да има такива китари на по достъпни цени , но за сметка на това от възможно най евтините материали(не казвам най-калпавите, но често това е едно и също), с възможно най евтината работна ръка, вероятно с евтини машини и с нисък контрол на качеството. При тези условия вероятността от такова производство да излезе китара , която може да се равнопостави на някоя произведена от реномирана марка е почти никаква("почти" май е излишно даже). Оделно мога да предположа че по реномираните производители имат доста по дългогодишен опит и са много по навътре в самата технология на изработка и нейните тънкости.

Но пък всеки си преценява какво го устройва. Аз не бих щадил средства за да съм с колкото може по добра китара, която мога да си позволя и ми харесва, защото това е един вид вдъхновение за мен и ме кара да свиря много повече. И защо е нужно да се правят сравнения подобни на :"Моята Жигула направо изяжда всеки Москвич" , след като се обасъжда трети модел , Варбург да речем ;)

 

Мисля че няма нищо нередно да има китари за по 100-200 лв. както има например : поялници за 5лв. ъглошлайфи за 15 лв. дрелки "BOSH" за 20 лв. и т.н...

"К'во му плащаш?" както казва народа

"К'во му ползваш?" както отговаря с друг въпрос ,един мой приятел :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема по-скоро беше в това, че едни евтини китари се обявяват за много по-хубави от други евтини китари, с известна надценка, поставена от нашите родни магазини. При това никой не знае защо трябва първите да са лоши, а говори наизуст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да забелязвам че тоя проблем с надценките в магазините много те вълнува, но той е за друга тема според мен.

Аз съм пропуснал някой да убеждава когото и да било че едните са по добри или по лоши но меже и така да е било.

Все пак разликите не са големи.Ниска цена се постига с компромиси .

За мен не е нужно да ползвам дрелка "BOSH" закупена за 20 лв. от мургав уличен търговец за да знам че не е читава работата. А че може да е мааалко по качествена от друга дрелка за 25 лв. ми е абсолютно все тая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да забелязвам че тоя проблем с надценките в маг........

 

Всичко, за което говориш беше обяснено още в началото на темата, преди да се започне със "съветите".

Просто определени хора, без никога да са се докосвали до марката, започнаха, да я правят най-черната марка на света, което ме подразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

имаше един-двама човека, които се оплакваха - единия си беше купил леспол и беше направил и снимки колко е зле изработката :)

 

edit: виж ТОВА

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изработката наистина не е много яка, но нека бъдем реалисти.

 

Едни доста популярни и хвалени из форума гибсън копия за около 500-600 лв., чиято марка няма да споменавам, защото не това е целта на темата, имаха подобни може би малко по-малки неточности на други места по тях - лепени парчета байндинг, снаждан тук-таме фингърборд, стърчаща пластмаса от байндинга изпод прагчетата, пак полир паста в порите на фингърборда, пак неточни инлеи и т.н.... затова мисля, че дефектите не са много мижави, но не водят и до сериозно загрозяване, или негодност на инструмента.

 

По страт копията, и болт-он моделите, мисля, че дефектите ще са най-много 20-% от тези - сет нек китара с байндинг се прави трудно, и много от "баш-китарите" от тоя тип също имат леки дефектчета поради тази причина.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всичко, за което говориш беше обяснено още в началото на темата, преди да се започне със "съветите".

Просто определени хора, без никога да са се докосвали до марката, започнаха, да я правят най-черната марка на света, което ме подразни.

Извинявам се , съвсем забравих че всички коментари освен твоите са безсмислени.

Даже мога да предложа , след твой изказвания темите да се затварят за нови мнения за да не се пишат излишни неща и да се отварят само ако решиш да добавиш нещо .

 

Но все пак ще си позволя да кажа че според мен ,не е нужно да изпробваш всички възможни китари за под 200 лв. за да можеш да изкажеш някакво мнение. Ако измежду тях има някакви находки, ОК възможно е но опредлено ще са рядкост. Така че смело може да се твърди че въпросната китара си е точно такава каквато може да се очаква за 180 лв.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.