Jump to content
Българският форум за музиканти

Погледнете и дайте мнение


Recommended Posts

Здравейте искам да ви питам намерих една стара електрическа китара "Орфей".Хрумна ми да я възстановя на пълно но първо искам да се допитам до вашето мнение , прилагам снимки за видите състоянието и.Китарата има симентална стойнос за мен и за това решик да я "възкръсна" ако е възможно. Ето адреза на папката със снимки http://www.esnips.com/web/ElektricGuitar

Това е китара знам че за ремонта й ще хвърля много пари но това не от значе просто искам да знам дали ще е възможно да я "възкръсна" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех спомени - на такава китара съм почнал ....

 

Според мен няма смисъл братле - ще ти кажа какво съм правил по моята но от нужда - тогава нямаше друго.

 

С една пила хванах и изпилих грифа отзад щото е като мотика иначе - но винаги има опастност да стигнеш до тръс роуда.

Тялото е лепен шпеплат и е полуакустична.Няма опция за никакъв ремонт - а виждам твоята е грозно изкопана между адаптерите.

 

Аз поставих един адаптер хранов на бриджа и другите ги махнах.

След тва скъсих отзад струнника за да мога да ползвам струни 2 употреба от страт китара - иначе са къси.

 

 

Преди няколко години Китаратапешо ми подари същата такава китара но в абсолютно запазен сток вид.

Още като я видях и ми стана едно такова сантиментално.

 

Сега виси на стената в къщи - не съм пипал по нея нищо тя е за красота само.

 

А със моята сядам да посвиря понякога за да си спомня ученическите години....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

като гледам ще трябва нова електроника, прагчета, лакиране на грифа, ако искаш боядисване на тялото, тея ключове са мизерни, така че трябват нови - няма да е евтино, но ако имаш желание да майсториш :pray:

 

няма да е зле също да махнеш това тремоло, да залепиш в кухината някакво масивно дървено блокче и после нормален бридж

 

обаче те съветвам ако все пак се захванеш преди да си почнал да даваш пари дръпни си фрет калкулатор и провери правилно ли са нарязани каналите за прагчетата, защото има голяма вероятност да е фалшива, което обезсмисля всичко

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Смисъл има само ако имаш много свободно време, желание, търпение и достатъчно пари за прахосване.

 

Иначе по-евтино е по-свястна китара(особено по-запазена на старо).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.